Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi a helyzet a következő...

Mi a helyzet a következő esetben? Részletek lent.

Figyelt kérdés
Családi pótlék igénylésnél minek számítok egyedülállónak, vagy nem, ha együtt élek a baba apjával,de nem vagyunk házasok és a lakcímünk más.Magyarul ő nincs arra a lakcímre bejelentve ahol lakunk csak én.
2009. szept. 21. 11:53
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A családi pótlék igénylő lapon csak nyilatkozni kell az egyedülállóságról. Így a nyilatkozó felelőssége, hogy a valóságnak megfelelően nyilatkozzon, függetlenül attól, hogy ki milyen lakcímen lakik. A kér családi pótlék között valamivel több mint 1000,- Ft csak a különbség. Nem igazán éri meg kockáztatni, mert a jogalap nélkül felvett ellátást vissza kell fizetni.
2009. szept. 21. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
épp azért kérdeztem, mert nem akarok hazadni.Akkor ha azt írom hogy nem vagyok egyedülálló, azt kell valahogy bizonyítani az én esetemben?Valamit kell így csatolni ennek függvényében?
2009. szept. 21. 12:11
 3/5 anonim ***** válasza:
apasági nyilatokzattal
2009. szept. 21. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Semmit nem kell bizonyítani. Az számít egyedülállónak, akinek sem férje, sem élettársa nincs (nem csak bejegyzett élettárs, hanem "sima, mezei" élettáris kapcsolat), illetve úgy tudom, egyedülállók családi pótlékjára jogosult az is, akinek a férje/élettársa nappali tagozatos tanuló.

De alap helyzetben mindenkinek a sima családi jár, nyilatkozni csak akkor kell, ha a magasabb jár valamiért. Nekem pl. kellett egy nyilatkozatot írni ("Nyilatkozom arról, hogy gyermekem egyedül nevelem, nincs sem férjem, sem élettársam" ezt kellett a lap aljára írnom.)

2009. szept. 21. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Egyedülálló.
2009. szept. 22. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!