Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Az életünk eddig maga volt a...

Az életünk eddig maga volt a csoda de most lehet darabokra hullik. Mit tegyünk?

Figyelt kérdés

Lassan három éve vagyunk együtt. Két éve élünk együtt eddig nem volt semmi baj.

-Mind a kettőnek van munka hely, van egy autónk is meg egy gyönyörű Pitbull kiskutyánk. A lakásunk két szintes, pénzünk az van de még is csak "gyerekek vagyunk". Pár napja megcsináltam egyterhességi tesztet és pozitív lett..

-Szeretnék gyereket de nem most viszont az abortusz vagy örökbefogadás az se lenne megoldás párom nem menne bele de így meg nem jó. Mind a kettőnknek két munkahelye van. Csak este vagyunk együtt és két hetente amikor a barátom szabadságot kap. A Terhesség felforgatja az egész életünket és nem tudom mi lenne a megfelelő megoldás. Barátom azt mondta: "Isten ajándéka a gyermek és nekünk embereknek nincs jogunk dönteni az élete felett!" Ha már "megkaptuk" Akkor felneveljük. Majd idővel eladjuk az autót és otthagyom a munkahelyem és meghúzzuk a nadrág szíjat. De itt van az is,hogy Havi. 25.0000ft. ból meg éli nehéz. Egyszerűen nem tudom. Húsz évesen én még úgy gondolom a gyermek nekem az még korai de ha abba gondolok bele,hogy mondjuk örökbe adni vagy szörnyűbb a szívem összeszorul. És hallottam olyanról is,hogy a Gyermek megszületése után ha a szülök nemképesek kompromisszumot kötni nagyobb az esély hogy külön válnak. Eddig nagyon jól elvoltunk de ez most kétséget ébresztett bennem hogy mi is lenne a megfelelő!

Sajnos senkire nem számíthatunk mivel az én szüleim meghaltak. Barátom pedig nem tartja a szüleivel a kapcsolatot semmilyen módon.


20Éves lány & 21 fiu!



2013. ápr. 9. 10:26
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
50%
A barátodnak van igaza, Isten ajándéka. Én férfi vagyok, de soha nem tudnám megbocsátani magamnak, ha bárkit támogatnék egy gyerek elvetetésében. Szerintem inkább össze kellene házasodnotok és a gyermeketeket együtt felnevelnetek, akinek később még testvérei is lehetnek. Ha volt bejelentett munkád, akkor jár neked a GYED, ami nem 25.000,-Ft, hanem 90.000 forint körül van.
2013. ápr. 9. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
74%
Többször elolvastam a kérdést, és megpróbáltam lehiggadni, hogy rendesen válaszoljak. Éppen a minap leveleztem valakivel, aki szintén 20 éves, és meg szeretné tartani a babát, de nincsenek összeházasodva és semmi anyagi hátterük. De megpróbálom átérezni a te problémádat. Igen, a gyermekszülés áldozattal jár, és te nem vagy készen rá. ha abortusz vagy örökbefogadás mellett döntesz, a pároddal megromlik a kapcsolatod, de lehet, hogy a gyerekkel is. Erre nincs tökéletes megoldás, csak van rossz és kevésbé rossz. Vázold fel magadban az eseteket és néz d meg a következményeket, magadra és a párodra nézve. Nekem nagyon szimpatikus a párod hozzáállása, szerencsés vagy, hogy ilyen embert találtál. És ha hiszel te is Istenben, kérdd őt, segítsen neked dönteni.
2013. ápr. 9. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat. Ige én is hiszek az úrban. Amikor megtudtam hogy várandós voltam a második ember, akit felhívtam az a környékünkön élő Atya, a családunk barátja. Kértem tőle egy idő pontot. Jövőhét szombaton jön el hozzánk és kérünk tőle tanácsot,véleményt!
2013. ápr. 9. 10:39
 4/17 anonim ***** válasza:
29%
A pitbullt pedig próbáljátok minél szelídebbre nevelni, ha még kiskutya. Vad kutyát nem szabad gyerek mellett tartani, óriási felelőtlenség
2013. ápr. 9. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Fél éves. És barátom a "kiképző" alapból így van nevelve. A szomszéd bácsi: Pista bácsi unokái is nagyon szeretik és eddig még nem volt semmi baj!
2013. ápr. 9. 10:44
 6/17 anonim válasza:
64%

Egyetértek a barátoddal. Tartsátok meg. Nem hazudok,... rohadt nehéz lesz. De akkor se hazudok, ha azt mondom megéri.

Amúgy az érzéseid totál meg fognak változni. Szülés után már szerintem kifejezetten boldog leszel a döntésed végett. Szerintem. Persze embere válogatja.

2013. ápr. 9. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,tanácsokat! Nem én döntök hanem együtt döntünk a barátommal! Az előző személynek. Mivel mind a ketten Katolikusak vagyunk szeretnénk a Katolikus esküvőt, Ezért hogy ez megtörténhessen, egy hónapon keresztül az Atyához kell járni úgy mondd "Iskolába" És csak ez után lehet majd a templomi esküvő!
2013. ápr. 9. 10:53
 8/17 anonim ***** válasza:
82%
Jó úton indultatok el, hallgassátok meg az atyát, biztosan megfelelő tanácsot ad majd. A gyerek megváltoztatja a pár életét - saját tapasztalatból mondom - de tartalmasabb irányban. Az addigi gondtalanságnak talán vége, de nagyon sok más szép és megható élmény vár rátok, amit csak az tapasztalhat meg, aki gyermeket vállal.
2013. ápr. 9. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
30%

ha megszületik a gyerek, akkor a pénzetek nem ennyi lesz, sokkal kevesebb

a szülés után a párkapcsolatok megromlanak, sajnos nagyon sok helyen, mert megváltozik minden, sajnos ott türelem megértés és alkalmazkodás is kell

az a baj, ha így érzed még gyerekek vagytok, erre nem igen tudok mit mondani, mert ezt te érzed

az abortusznak senki nem mondta, ez lenne a következménye, sőt ezt nem is jelentik ki, nekem volt, mert elhalt, ettől még lett utána két gyerek,

Nektek kell megbeszélni mi lesz, itt csak vélemények lesznek, de a mindennapokat Nektek kell majd megélni N

2013. ápr. 9. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
34%

Ja, majd az úr felneveli a gyereket. Ne máár...

Miért mások döntsenek helyettetek egy ilyen fontos kérdésben. Pláne ne vallási alapon.

Nagyon alaposan RACIONÁLIS alapokon nyugvó döntést kell hozni.

Ha majd egyedül kell nevelned teszem azt, akkor az úr vesz füzetcsomagot, fizeti a villanyszámlát stb?

2013. ápr. 9. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!