Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A gyerekem apja le akar...

A gyerekem apja le akar mondani a fiáròl, nem tudom mit tegyek, kérlek titeket adnátok tanácsot, ti mit tennétek? Mi szolgálja a gyerek érdekét?

Figyelt kérdés

Nos fiam 2 èves mùlt, apja utoljàra fèl ève làtta, elõtte se sûrûn làtogatta, a gyerek bàcsinak hìvja, nem apànak.

Gyerektartàsba màr 200.000ft elmaradàsa van, ez a vègrehajtònàl vsn, de bejelentett munkahelye nincs, hàzat àtiratta màs nevère.

Most lemondana ròla, pàrom szìvesen a nevère vennè, illetve elvenne felesègül, ( amugy nem szerettünk volna esküvõt).

Nos ha lemond ròla; gyerektartàs nèlkül eddig is megvoltam, de esetleg a gyereknek 15 èv mùlva jòl jönne az a pènz, ha behajtjàk az apjàn ugyis õ neki rakom el. Esèly megvanrà hogy kèsõbb megkeresi a gyereket, ès biztosan nem azt fogja mondani hogy lemondtam ròlad hogy ne kelljen fizetni...

De ha nem hagyon hogy lemondjon ròla akkor làthatàsra lehetõsège megvan, ès szerintem a gyereknek joga van ( lesz) tudni hogy ki a biologiai apjs, foglalkozik e vele, stb.

Mit tegyek? Ha lemond ròla fèlek megkeresi ès màshogyan adja elõ a dolgokat neki, ha nem akkor pedig 3èves kora utàn elviheti minden màsodik szombaton 9-14òràig.

Ma ezt az sms t ìrta: mindent elfogok követni hogy lekerüljön a gyerek a nevemrõl! Többi velem kapcsolatos kijelentèsèt nem ìrnàm le.


2013. máj. 8. 13:09
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:

Szüleim, baràtaim szerint ne hagyjam hogy lemondjon ròla, ha megcsinàln megtudta...ez mondjuk jogoos.

Azt kihagytam a gyereket terveztük 5hònapig boldogok voltunk szülès utàn, aztàn ràjött hogy fontosabb a buli, meg a haverok

2013. máj. 8. 13:13
 2/12 anonim ***** válasza:
Párod hajlandó őt örökbe fogadni, mert onnantól az ő gyereke lesz, és ha esetleg szét mentek neki lesz kötelessége fizetni gyerektartást "más" gyerekére. Illetve törvényes örököse is lesz.
2013. máj. 8. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Hát igen ez elég nehéz helyzet.


Ahogy írod, akkor mondhat le róla, ha a mostani párod elvesz és nevére veszi a gyermekedet.


De ö megakar szabadulni most egy tehertöl, amit ö csinált. gusztustalan ember, valószínü lesz még ilyen az életében, és még több nöt és gyereket fog megkeseríteni ezzel.


A másik, hogy a gyereknek az lenne a legjobb, ha egy normális apja lenne, aki úgy szereti mint a sajátját. èn nem mondanék semmit a gyereknek egyenlöre az igazi apjáról. Ha kérdezi, akkor nem titkolni de szerintem ha van egy szeretö apuka az életében akkor nem fog kérdezösködni "miért nem akart az apukám engem", még egy darabig. Ha meg felmerül akkor mond, hogy nem tudod, és ö is ezt akarta.

2013. máj. 8. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Keress meg egy jogászt! Mondjon csak le a gyerekről, de úgy, hogy a jogairól is lemond, nem csak a kötelességekről! Magyarul akkor nincs láthatás sem!

A gyereket pedig olyan szellemben kell nevelni, hogy mikor már képes felfogni a dolgokat, akkor őszintén el kell neki mondani mindent! Ne csináld úgy mint velem tették... Nekem mindenki hazudozott, meg az "ez nem tartozik rád"-ot vágta a fejemhez... Jobb az őszinteség, megérti azt a gyerek!


A lényeg, hogy keress meg egy jogászt, aki ilyen ügyekkel foglalkozik, és írjatok egy lemondó nyilatkozatot, ha lehet ilyet, amit közjegyző is érvényesít, amiben minden jogáról is lemond!!!!


Ezután jobb ha a párod a nevére veszi!

2013. máj. 8. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

1. Az apa csak úgy nem mondhat le a gyerekröl, hanem csak akkor, ha a FÉRJED (mert élettárs nem elég) örökbe fogadja. Ettöl kezdve viszont ö számit jogilag apának, azaz egy válás esetén ugyanúgy köteles utána gyerektartást fizetni, mintha tényleg az apja lenne.


2. Ha az apa örökbeadja a gyereket, attól kezdve nem köteles gyerektartást fizetni és semmiféle kötelessége sincs a gyerekkel szemben.


3. A gyerektartást 15 évig eltenni eleve hülyeség, mert mire odaaadnád, nem ér semmig, annyira nagy az infláció.


4. Ha lemondott a gyerekröl, attól kezdve nincs láthatási joga. A gyereknek meg eleve el kellene mindenképpen mondani, hogy a férjed örökbefogadta, mert az apja lemondott róla - igy nincs olyan, hogy megjelenik és összezavarja a gyereket.


5. Azt, hogy az apa lemondjon a gyerekröl, NEM ö dönti el, ha ti nem egyeztek bele - és itt föként a férjed az, aki igencsak hátrányos helyzetbe kerül egy örökbefogadás esetén -, akkor NEKI semmi esélye sincs ezt elérni.



Magánvéleményem, hogy én soha nem akarnám a gyereket ilyen módon elválasztani az apjától és más valaki nyakába varrni. (Mégha az illetö bele is egyezne). A gyereknek az a legjobb, ha tisztában van azzal, hogy kicsoda, ki az apja, és ki a nevelöapja. Sok lelki sérüléstöl megóvod ilyen módon.

2013. máj. 8. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Igen hajlandò! Ezeket tudja ô is, àtbeszèltük. De fiatal kapcsolat 8 honapos, bàr szeretjuk egymàst, ki tudja örökkè e tart, màsik ami.picit visszatart:

A fiam talan feldolgozza hogy nem kelett a biologiai apjànak, de ha mostani pàrommal is szakitunks, akkor "neki se kell"!

Pedig õ is apja (volt). Fèlek kialakul a. Gyerelbenc egy senkinek nem kelettem onkep

2013. máj. 8. 13:21
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
8. hónapos kapcsolat egy ekkora lépésre még nagyon fiatal. Én a páromat is védve nem engedném.
2013. máj. 8. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
A gyerek e'rdekei e'rdekelnek. Parommal megbeszeltuk.
2013. máj. 8. 13:27
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Gyerek érdeke is az, hogy még ne. Mert mi van ha 1. év múlva szétmentek. Még egy éves kapcsolatotok sincs, az nagyon friss hozzá.
2013. máj. 8. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Kései Sirató ***** válasza:

Várjátok meg, míg egy éves lesz a kapcsolat és nincs más hátra, mint előre, szerintem LGYEN!

Jobb lesz a gyereknek egy olyan apa, aki szereti, mint a vér szerinti, aki nem szereti.

2013. máj. 8. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!