Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Normális, hogy ilyeneken...

Normális, hogy ilyeneken aggódom a gyermekvállalással kapcsolatban?

Figyelt kérdés

23,29évesek vagyunk,mind a ketten dolgozunk,én is már lassan 3éve. A havi bevételünk jó,szépen megélünk és tudunk is megtakarítani,bár az álmom havi 100ezer forint elrakása lenne,az egyelőre nem megy.

Van saját autónk,ami hitelmentes.

Viszont albérletben élünk és egyelőre semmi esélye,hogy ez változzon. Hiába mondják,hogy ezen ne aggódjak,én alig várom,hogy átlépjük a saját kis kuckónk ajtaját. Spórolunk folyamatosan,de egyelőre nem elég az önerőre sem,ráadásul nagyon magas hitelbe nem szeretnénk verni magunkat. A párom szülei lehet,hogy tudnak segíteni egy picit,ez lehet 1év,5év,de lehet,hogy soha. Elég lutri.

Házasok egyelőre nem vagyunk,de szeretnénk majd házasságot,bár a babát nem kötöm ehhez. Attól függetlenül azért jó lenne már persze. :)

Nem tudom,tele vagyok félelmekkel,pedig nagyon-nagyon szeretnénk már a babát. Te mit tennél?


2013. máj. 9. 05:37
 1/7 anonim ***** válasza:
Mi a kérdés?
2013. máj. 9. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Babeli Zurzavar ***** válasza:
mi pontosan ilyen feltetelekkel vagtunk bele, O 31 en 25 voltam. tehnap volt 1 a kisfiunk,szeptemberre varjukba kovetkezot.ne aggodj, ha tulgondolod, nem fog mukodni:-)
2013. máj. 9. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Azért van benned ennyi félelem, mert túl sokat szeretnél egyszerre. Tény és való, hogy ha jön a baba és Te otthon maradsz, a fizetésed egy jó nagy része ki fog esni, így egy pár évvel csúszni fognak a fent leírt terveid. Viszont ha rádtámad az érzés, hogy márpedig gyerek most kell (mert van ilyen:) )akkor már nem fognak ezek érdekelni, simán elfogadod, hogy az önálló lakás, stb minden csak másodlagos, és lehet albérletben is nagyon boldogan családként élni. Talán még így sokkal egyszerűbb is, mint egy jó kis hitellel a fejetek felett.

Szerintem üljetek le sokszor a pároddal beszélgetni ezekről, számoljatok, hogy a fizetésed kiesése után mennyi bevételetek lesz, mennyi kiadás, stb, ha ez a része megoldható, akkor dőljetek hátra, és minden más terv maradjon későbbre. Hidd el, nem leszel a saját kuckódban gyerek nélkül olyan boldog, mint albérletben ülve a babádat ringatva a kezedben :)

2013. máj. 9. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Szerencsére olyan nagy pénzkiesésben nem leszünk,mert pont jövő év elején jár le néhány fizetnivalónk (pl. párom különórája,ami havi 20ezer forint),amik nélkül sokkal jobb lesz,így kiszámolva nem lesz negatívabb a havi bevétel-kiadás arányunk,míg eddig. A bevétel kicsit kisebb lesz,de a kiadás is bőven csökken.


Köszönöm az eddigi válaszokat! :)

2013. máj. 9. 07:57
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha a reggeli első gondolatod is az hogy de jó lenne egy baba, akkor lehet nem kellene háttérbe szorítani a saját lakás miatt. Az meg lesz, ha mármost is tudtok félretenni. Lehet, hogy te az új családtaggal leszel teljesen boldog, és ha megszületik eszedbe sem fog jutni, hogy ilyen gazdasági helyzet mellett olyan hitelt akassz a nyakadba, amit megbánhatsz. Gyűlik az önerő, +szocpol +kis családi segítség ahogy írod, és ha sikerül minél kevesebb hitel felvétellel megvalósítani a lakásvásárlást, akkor leszel igazán megelégedve a döntéseddel.
2013. máj. 9. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Igen,én is abban reménykedem,hogy amint a pocakban lesz a baba,az aggodalmam elmúlik,aztán a dolgok pedig úgyis alakulnak a jó irányba... csak kicsit lassabban,mint aki a saját lakásba,pénztámogatásba beleszületik.


Szerintetek reális,ha az elején kb olyan 30ezer forintot kalkulálok/hó a babára. Persze,ebbe nem számít bele,ha lebetegszik,vagy ha valami nagyobb dolgot kell vennünk,pl autósülés és stb.

Mert,ha ezt kb. jól kalkulálom,akkor a gyed idején átlag 20ezer forint pluszban leszünk/hó.

Az is segít a megtakarításban és az én lelkem is nyugodtabb. :)

2013. máj. 9. 08:05
 7/7 anonim ***** válasza:

Teljesen valósak a félelmeid. Én sem akartam albérletbe szülni. Amíg nincs baba és szól a tulaj, h jövő hétre húzzál el, mert eladtam a lakást vagy jön a haverom, oké. Csövezik az ember haveroknál szülőknél, amíg új albit talál. De egy pici babával hová, kihez menjek? Megyeszékhelyen lakom, sehol nem adnak rendes szerződést, ha adnak, akkor olyan magas az albi ára, h nem tudom kifizetni. Szóval itt még az igazad se keresheted.

Na ebből volt nekünk 6 év, jó volt, de elég volt. Összegyűjtöttünk egy kis önerőt, belevágtunk hitelbe és van egy gyönyörű, saját lakásunk, ahová azt engedek be, akit akarok és ha kedvem támad átépíteni, alakítani, megtehetem. Ide várjuk a babát, és elmondhatom, h össze se lehet hasonlítani az albérletezéssel.


Nem mondom, h csak így lehet csinálni, sokan szülnek albérletbe is. Kérdező, ha saját lakásba szeretnél családot alapítani, csak azt tudom mondani, hogy megéri még pár évet gyűjtögetni. a hitel sem olyan vészes: ha észnél vagy és van értékelhető mennyiségű önerőd (min. 20%) akkor normális, mai viszonylatban, átlagfizetés mellett is fizethető konstrukciót kapsz. Nemcsak horror hitelek vannak ám! Kívánom, h teljesüljön az álmotok!


Egy boldog lakástulajdonos:)

2013. máj. 9. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!