Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kinek mennyibe kerültek a...

Kinek mennyibe kerültek a bölcsődei/óvodai "profi" fényképek?

Figyelt kérdés

Én nagyon felháborodtam most! A bölcsődében szóltak, hogy lesz fényképezés. Már eleve nem értettem, hogy miért nem azzal fényképeztetnek, aki az ovinak és a sulinak is csinálja (szépen dolgozik, nem is drágán). De úgy voltam vele, nem okoskodom bele. Aztán megjöttek a képek! 8 db kép, van benne 5 kisebb-nagyobb (1 db 20*15-ös, 3db 10*15-ös és 1 db 9*13-as), amin egyedül van, van egy csoportos, egy A/-ös méretű naptár és egy, amin 2 példányban látható a gyerek. Előző évben 2500 Ft körül volt, ezen is húztam a szám, de jól van, legyen! Erreföl 3800Ft volt a csomag akciósan!

A tablóképet külön kellett fizetni, annak 100 Ft volt darabja, a gyerekek az alsó 2/3-án vannak a képnek, a fölöttük lévő 1/3-ad üres. Az én gyerekem nem egy apróság a 108 centijével, a barátnőm kisfiam a 98 cm-jével a kép felétől látszik.


Tudom, hogy már csak puffogni tudok ezen, de kíváncsi vagyok, máshol mennyiért csinálják a képeket.


Ja, hab a tortán, hogy az oviban a másik fényképész 2800 Ft-ért 40 db képet adott+CD-re másolta az összes beállítást a gyerekekről. Nálunk kétféle beállítás volt, az egyiken csukva van a gyerekem szeme.



2013. máj. 14. 14:59
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Nálunk 400 ft darabja, és nem kapunk se cd-t, se semmit pluszban. Ez az átlagos méretű kép. Biztos van nagyobb is, de annak nem tudom az árát, mert alapból nem kérek, annyira rosszak a fotók. A csoportkép is ennyi.
2013. máj. 14. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
33%
Ezen miért háborodtál fel? A fotók pénzbe kerülnek, nyilván előre szóltak, hogy mennyit kell értük fizetni, gondolom kötelezővé sem tették. Nyilván a fotós (most a képek minőségétől tekintsünk el) kiszámolta, hogy mennyibe kerül neki odamenni, mennyi időt tölt ott, mennyi amortizációs költsége van, mennyit tölt utómunkával, mennyibe kerül az anyagköltség és arra számolt x% hasznot, ugyanis Ő ebből él. Mi ezen a felháborító?
2013. máj. 14. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

nálunk :350ft/db a csop kép 400ft a nagyobb képek többek az A/4-es 1000ft


És igen felháborító

én vagy más szülő is bemehetne simán fotózni mindenki hozna cd-t és ki lehetne írni!


jó legyen haszna de kérlek bemegyek bárhova db-át kb 20ftért ki tudom nyomtatni! nem 400ft-ért?

jah és ha kiszámolod van egy csoportban mondjuk 25 gyerek abból ha mindenki csak 2db-ot kér akkor maga a nyomtatás: 1000ft a haszna: 19000ft

2013. máj. 14. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
58%

Mi lenne ha elfelejtenénk, hogy mindenki fotósnak képzeli magát és csak egy pillanatra elképzelnénk, hogy a fotós méregdrága eszközökkel dolgozik amik bitang gyorsan amortizálódnak, ismeri az eszközeit, megtanulta használni, ismeri a működésüket, tudja, hogy mit tegyen azért, hogy a kívánt végeredményt elérje. Ez egy szakma, olyan mint mondjuk fogorvosnak/programozónak/marketingesnek/péknek/lakatosnak lenni. Akkor is fel vagy háborodva és be akarsz menni zsemlét sütni ha a pékség szerinted drágán adja a gyerekek uzsonnájához a zsemlét? Miért nem?


Azt pedig nyugodtan elfelejtheted, hogy mennyiért "nyomtatnak" (tévedsz, előhívásnak hívják). A képek árában benne van a kiszállás, a méregdrága eszközök ára és azok amortizációja, az utómunka, az anyagköltség plussz a profit. Tehát a 20Ft amiért te "kinyomtattatod" a semmit (mert ugye fotód nincs, a fotó elkészítésének, utómunkájának stb.. díja nincs ebben a 20Ft-ban) csak anyagköltségként jelentkezika fotósnál, emellé simán rámegy még a fent említettekre legalább 300Ft ami tisztán költség. Marad neki képenként kb. 80Ft még mindig pofátlan a fotós?

2013. máj. 14. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

"Mi lenne ha elfelejtenénk, hogy mindenki fotósnak képzeli magát és csak egy pillanatra elképzelnénk, hogy a fotós méregdrága eszközökkel dolgozik amik bitang gyorsan amortizálódnak, ismeri az eszközeit, megtanulta használni, ismeri a működésüket, tudja, hogy mit tegyen azért, hogy a kívánt végeredményt elérje. Ez egy szakma, "


Lehet, hogy ez egy szakma, de az a fotós, aki hozzánk jár úgy látszik kettessel ment át a fotós vizsgán. Ugyanis botrányosan sz@r képeket csinál. Silány háttér, minden gyerek úgy néz ki, mintha menekült táborból szalajtották volna őket, olyan halálra rémült fejet vágnak. Nem ért sem a gyerekekhez, sem a fotózáshoz.


És igen "ilyen" képeket bárki tud csinálni. Futószalagon lekapja a gyerekeket, de fütyül rá, hogy minőségi munkát végezzen.



Unokatesómék ovijában fele ennyiért szuper képeket csinál egy fiatal fotós lány. Jövőre megkérdezem az oviban, hogy nem e hívhatnánk őt.

2013. máj. 14. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
90%

Előző vagyok. Tegyük fel, hogy fotósunk főállásban végzi a munkáját, tehát csak ebből él. Átlagban egy évben mondjuk 20 csoportot fotózik végig (mert jó a marketingje és odavannak a képeitől). Nézzük a költségeket:


Adó és járulékok: 600 000 Ft

Iparűzési adó(bevétel 3%-a): 3800*20*20= 45600 Ft

Kiszállási költség (átlagosan, 60Ft/km-el számolva): 20*40km*60Ft=48000Ft

Anyagköltség: 500*20*20=200000

Felszerelés amortizációja: 300 000 Ft


Tehát most tartunk 1 520 000 Ft-nál amiből ha leszámoljuk a fentieket, akkor kapunk 326 400 Ft-ot. Egy évre levetítve és nem számoltunk marketinggköltséget, az elinduláshoz szükséges eszközök megvásárlásának költségét ami egy ilyen munkánál durván meghaladja az egymillió forintot és ami mellé autó is kell mert ezekkel az esközökkel nem száll buszra az ember és lehetne még sorolni.


Baromira unalmas már ez a "De hát Te csak kattintgatsz mi kerül azon ennyibe?" hozzáállás. Mielőtt felháborodsz és siránkozol nézz a dolgok mögé.

2013. máj. 14. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Ismét előző vagyok: a fotós lánytól azt is kérdezd meg, hogy ad-e számlát. :)
2013. máj. 14. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Én vázoltam a tényeket h sztem drága..és igen az nekünk is szar minőségű képeket adnak ezért az árért, és igen ha látnám hogy minőségi munkát csinál nem nevezném drágának de így??Ilyen képeket még én is tudok..
2013. máj. 14. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Ezt az "én is jobbat tudok" hozzáállást mondjuk soha sem értettem, de ha valóban gyenge az illető fotós kolléga akkor keresni kell mást (de inkább a fotózás előtt mint után). Annyi a fotós, hogy ha elkezdenénk egymásra rakni őket elérnénk a Holdat és ha ehhez hozzávesszük a magukat fotósnak nevező emberkéket akik (még) nem azok akkor simán elérjük az univerzum határát. Keressetek olyan fotóst akinek megfelelnek a képei. :)
2013. máj. 14. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Kedves 2. válaszoló!


Te félreértettél engem!


Nem azzal van a bajom, hogy valaki elvégzett egy munkát, és azt ki kell fizetni. De úgy gondolom, hogyha már 3800 Ft-ot kifizetek valamiért (4000Ft a tablóképpel együtt), akkor minőséget szeretnék kapni a pénzemért. A szolgáltatóiparban ez már csak így működik, legalábbis az én fejemben.

Mint írtam, nem a legjobb képek lettek, és úgy gondolom, 400 Ft/db-jáért elvárhatom, hogy a kék felsőben lévő gyerekem mögé ne ugyanolyan színű kék hátteret készítsen a fotós (nem hozta a hátteret, számítógéppel tette mögéjük)(a lányok mögött természetesen rózsaszín, minden kislány úgy néz ki, mintha agyonra lenne sminkelve, úgy meg kellett retusálni az arcukat, mivel a rózsaszín háttérben a rózsaszín ruhás kislányok nem látszottak volna rendesen), mint az inge, és ne a képek alsó harmadában legyen a gyerekem feje, miközben fölötte nézem a kék eget! Fölöslegesnek tartom a 2013-as naptárat május közepén, és elvárnám, hogy ne kétféle beállításban legyen a gyerekem, amiből az egyik használhatatlan, mert csukva van a szeme.

És nekem a kb. 2800 Ft nagyon messze áll a 4000Ft-tól. Előre meg kellett mondani, kérjük-e a csomagot vagy csak 1-1 darab képet 600Ft/db áron, mivel a bölcsi egy messzebbről jövő fotós ajánlatát fogadta el.

A másik fényképész, akiről írtam, a közelben lett volna, és nagyon szép fotói vannak, az előző osztályomnak ő készítette a digitális tablót is, tehát tudom, hogy szépen dolgozik és közel fele ennyiért.


Úgyhogy, úgy érzem, van min felháborodnom!

2013. máj. 14. 19:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!