Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Más kisgyerek is így bele...

Más kisgyerek is így bele tudja magát élni egy (mese) film jelentébe (sír)?

Figyelt kérdés

Én tisztán emlékszem, hogy nem szoktam könnyezni semmin gyerekkoromban, viszont 16 éves korom körül láttam egy nagyon megható filmjelenetet, és onnantól kezdve bőgök is, ha úgy van.

Viszont a 7 éves lányom megkönnyezi az ilyen részeket. Sőt már kétévesen is látott valami mesét, amiben a főhős sírt, erre ő is.

Egyébként okos, élénk fantáziájú gyerek, csak nekem fura, hogy ilyen korán meghatódik egy-egy részen. :)


2013. máj. 22. 20:39
 1/8 anonim ***** válasza:

De édes :)!

Én is kb. ennyi idősen bőgtem mint a záporeső a Hugó a vízilón :). Szóval szerintem igen, bele tudja.

A másfél éves kisfiam is például a Bogyó és Babócából utálja a boszorkányos részt, nem sír, de mindig reklamál. Régebben csak szimplán nyöszörgött, ha véletlenül az a rész jött, most meg közli, hogy nem tetszik. Szóval azt mindig kihagyjuk.

2013. máj. 22. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
80%
A gyerekek a filmeket és a meséket nem tudják elkülöníteni a valóságtól ezért érzékenyen érinti őket. Ezért is fontos, hogy megfelelő meséket nézzen, ami nem rombol benne semmilyen értéket. Szóval normális.:)
2013. máj. 22. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, még eszembe jutott, hogy a barátnőm húga is már kisgyerekként mindig sírva fakadt, mikor a Füles mackó énekelte, hogy búcsúzik mára, én pedig szintén 7-8 évesen még bőgtem a Kis hableányon is, meg a Vuk szomorúbb részeinél is.
2013. máj. 22. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Bocs, szóval az 1-es és a 3-as voltam.
2013. máj. 22. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
80%

A fiam ugyan még csak 2 és fél éves, viszont ő is bele tudja élni magát, nekem is úgy tűnik, hogy nem igazán érti, hogy az egy mese és nem a való élet, mert sokszor a való életben is úgy csinál vagy mond dolgokat, mint a mesében ahogy mondják vagy csinálják.

Viszont nála még sírás nem történt, mert olyan szomorú mesét vagy jelenetet talán nem is látott, viszont ha a meseszereplő nagyon örült vagy ugrándozott, akkor ő is így csinált.:)

2013. máj. 22. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Az 5 eves unokaocsem a Buba eneken mindig meghatodik. Most hetvegen megneztek csaladdal a Dzsungel konyvet szinhazban (a meset mar ismerte), Balu halalat megsiratta.
2013. máj. 22. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Igen, én pont ilyen voltam :)

Anyukám mesélte, hogy már kis ovisként is, mikor moziba vittek minket sírtam mint a záporeső. A Vukkon is sírtam, pedig akkor is még ovis voltam. Aztán amin tuti sírtam emlékszem, az az Oroszlánkirály, kb 8 éves lehettem...

De ettől még nem voltam túl érzékeny érdekes módon tiniként, midig röhögtem anyukámon, hogy minden hülye filmen könnyes a szeme. Aztán jött a fekete leves :)

Mikor várandós lettem mintha a Niagarát telepítették volna a könnycsatornámba :) Reméltem, hogy a szülés után elmúlik, de neeeeem :)

Úgyhogy most már rajtam is lehet röhögni (mint ahogy korábban én tettem Anyumon), hogy mindenen sírok :))

2013. máj. 23. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Egész biztos. Én 3 évesen láttam az Oroszlánkirályt, és amikor Mufasza meghalt, elsírtam magam. A következő 5 évben nem voltam hajlandó megnézni, mert meghalt benne egy figura. :)
2013. nov. 9. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!