Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit jelent az, hogy hídló?

Mit jelent az, hogy hídló?

Figyelt kérdés
Van egy gyerekdal, ami régebben egy tvcsatornán ment a gyerekdalok sorozatban. Az interneten talált dalszövegek szerint azt éneklik, hogy "Hídló végén, padló végén, karikás táncot járnak". Személy szerint én azt hallom a tvs verzióból,hogy falu végén és nem padló végén. De szeretném tudni, hogy mit jelent a hídló, mert lehet, hogy engem is meg fognak kérdezni erről. Előre is köszönöm.

2013. jún. 12. 17:02
 1/9 anonim ***** válasza:

vadászkutya legyek, ha tudom, de soha fel sem merült bennem a kérdés, pedig gyerekként én is énekeltem, meg a gyerekeim is ... a hídből képezték az ütem kedvéért? rendben, de mi a túrónak táncolnak a híd végén ...


és azt tudod, hogy mi a tutáliber máliber?

2013. jún. 12. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Kösz az üzenetet, nem tudom, hogy mi a tutáliber-máliber (vagy valami hasonló). Ezt ellenben egy konkrét, a faluhoz tartozó helynek tekinti a népdal. Azt nem mondják, hogy a máliber végén. Szóval van okom azt gondolni, hogy ez egy valós hely lehetett minimum néhány folyóval rendelkező településen. Kösz még egyszer a választ.
2013. jún. 12. 17:16
 3/9 anonim ***** válasza:
várjál már! nem ismered a "Hová mész te kis nyulacskát???" ... ott a tutáliber :) ... és látod, akár lehetett valamikor egy helység név is a Hídló
2013. jún. 12. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Híd a megfejtés. A dal is így van: Hídló végén, palló végén, karikás táncot......

A hídló és palló itt rokonértelmű kifejezések ugyanarra a tárgyra.

2013. jún. 12. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

http://www.youtube.com/watch?v=XYu9s7kd8Ws

Itt is a hídon járják :)

2013. jún. 12. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

Azt azért látni kell, hogy egy 3-5 év közötti gyerek fogja megkérdezni azt, hogy mi az a hídló. Hazudni nem akarok. Inkább megmondom, hogy nem tudom. De jó lenne, ha valaki tudná, mielőtt az "apa mindent tud" kép összeomlana. Köszönöm

2013. jún. 12. 17:43
 7/9 anonim ***** válasza:
Hát pedig jobb ha az "apa mindent tud" kép minél előbb összeomlik, és felváltja az "apa nagyon sok mindent tud", mert ez az igazság... :D
2013. jún. 12. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszi a választ.
2013. jún. 12. 17:54
 9/9 Hsystem válasza:

Szia! Itt a megfejtés:(hid-al-ó) fn. tt. hidló-t. Hidforma padló istállókban. Máskép: hídlás.

Két gerendát vagy más egyebet padlóval össze vagy átkötünk(hidalunk). A régi paraszt portákon a disznóólaknál alkalmazták. Ezek az ólak fából készültek 100%-ban, a talajtól 50-60 cm-re ki voltak emelve. Rmélem segítettem. :)

2014. júl. 13. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!