Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A terhesség 91. napjától...

Böhmné Viki kérdése:

A terhesség 91. napjától történő adókedvezmény igényléséről most értesültem csak sajnos.2011. február 20-án született meg a kisfiam. Visszamenőleg megtudom igényelni most a családi adókedvezményt a magzat 91. napjától a születésig?

Figyelt kérdés
2013. jún. 12. 21:04
 1/6 anonim ***** válasza:
Hát pontosan nem tudom mikor jött törvénybe ez az adókedvezmény.De annyit tudok hogy igen,visszaignyelheted de csak az adóbevallásnál.Arról meg most sajna lekéstél,kérdezz rá az illetékes hivatalba nállatok hogy jövőre még van e rá alkalmad! Addig is rendezd el hogy kapd minden hónapba mostmár!!!
2013. jún. 12. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Önellenőrzést nyújthatsz be ,visszamenőlegesen 5 évig. Az én lányom 2011. májusi, már a terhesség 91. napjától kapjuk utána a családi adókedvezményt. Neked már a 2010-es évedet is önrevíziózni kell, és utána a többit is.

Eddig még soha nem kértétek?

2013. jún. 12. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Önrevíziót kell csinálni, de a 2010esre nem kell ezt rosszul írták mivel 2011 óta van csak ez a kedvezmény.

Tehát 2011re és 2012re igénylheted. De hogy hoyg erről a munkátatód nem szólt?

2013. jún. 13. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Igen, bocs! Tényleg 2011.01.01-től hatályos.
2013. jún. 13. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Először is köszönöm a válaszokat! 2011. februárjától a férjem igényli a családi adókedvezményt, csak azért voltam kíváncsi, hogy vissza tudom e igényelni, mert az egyik barátnőm most visszaigényelte a terhességére és meg is kapta. De ezek szerint nekem nem jár mivel 2010-ben lettem terhes és csak 2011-től van adókedvezmény. Nem volt munkáltatóm aki értesítsen erről, mert próbaidő alatt dolgoztam mikor megtudtam, hogy terhes vagyok és ki is rúgtak emiatt.A fiam születésétől pedig a férjem igényli.
2013. jún. 14. 22:17
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha nem volt munkád akkor akkor sem tudtad volna vissza igényelni, ha már lett volna 2010ben.
2013. jún. 14. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!