Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák! Titeket nem zavarna,...

Anyukák! Titeket nem zavarna, ha a család kutyáját úgy hívnák, ahogy a születendő vagy már meglévő gyermeketeket?

Figyelt kérdés
A családba hamarosan baba érkezik,ahogyan jövő nyárra,ha minden jól megy,kiskutya is.Most úgy néz ki,hogy a(közeli)rokon édesanya azt az-egyébként nagyon aranyos-nevet készül adni a kicsinek,amit a kutyusnak szántam.Nem tudom,ez mennyire lenne sértő számára,nyilván fel sem hozom neki,inkább átnevezem majd a kiskutyát-csak érdekel a véleményetek,ti hogyan állnátok hozzá.
2013. jún. 16. 16:00
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
79%
Ez tényleg bizarr lenne és kellemetlenül vicces helyzeteket teremtene, rendes tőled, hogy inkább más nevet választasz a kutyusnak. :)
2013. jún. 16. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
50%
Nagyon sértő lenne.
2013. jún. 16. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
68%
Szerintem nincs benne semmi. Nekünk a kutyánk Samu, a gyerekünk meg Sámuel Benjámin lett igaz nem így hívjuk.
2013. jún. 16. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
9%

Nem tudom beleélni magam a problémádba.


Nekem inkább az bizarr, hogy ennyire rá vagy készülve a kutya érkezésére, aki majd csak egy év múlva lesz meg, de a nevét már tudod...

Ennyire én még sosem unatkoztam. Van körülöttem több tucat állat, minden hónapban fialnak vagy anyulak, vagy a kecskék vagy a cicák vagy a kutyák vagy a mókusok vagy a birkák....

2013. jún. 16. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Ne haragudj,de aktívan kutyázok,ellenben mindig örökbefogadott kutyáim voltak,és igen drága pénzért(hat számjegyű összeg)eljött az idő,hogy az anyagiak lehetővé tegyék,hogy jövő nyárra elhozhassam álomkutyámat,akire több,mint tíz éve vágytam-törzskönyvvel,betegségszűrésekkel,kiállítási és továbbtenyésztési célokkal,így igen,nálunk ez komoly dolog és hasonlóan boldog számomra a kiskutya tervezgetése,mint amekkora boldogság lehet egy anyának a régen vágyott babája születése(persze,ezzel nem hasonlítom össze a kettőt,csak hogy szemléltessem)A,,kutyásoknak"ez egyáltalán nem bizarr,sőt.
2013. jún. 16. 17:51
 6/13 A kérdező kommentje:
Nem vitaképp és nem látok bele a dolgodba,sőt bele sem szólhatok,de az,hogy folyamatosan fialnak a kutyáid,az a menhelyeken,sintértelepeken sínylődő 2 millió gazdátlan kutyának(és a maradéknak,akiket születésükkor élve elásnak,földhöz vernek,autópályán kidobnak,stb stb)csak használ"...Mindnek van,lesz biztos,életen át tartó szerető gazdája komolyan?
2013. jún. 16. 17:54
 7/13 anonim ***** válasza:
77%

Jó így már értem.

Nálam is befogadott állatok találtak otthonra, pont ezért ilyen nagy a forgalom...nem én pároztatom őket, hanem így érkeznek. Gazdit tényleg nagyon nehéz találni nekik.

Nekem nincs álomállatom (már nincs, de egy volt) ezért nem értettem a felvetést.

2013. jún. 16. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Hát elég sértő igen. Ha már meglenne a kutya és utána szletik egy rokon baba akinek ezt a nevet adják az a z ö dolguk, de igy elég ciki lenne....
2013. jún. 16. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
81%

Nalunk pontosan ez tortent. En az anyuka vagyok es sogoromek legujabb kutyajukat ugy neveztek el, mint a fiunkat. Jo aranyos ez a nev kutyaknak is, de igen, engem zavart.

Ha neked nem akkora gond, hivd mashogy a kutyit szerintem.

2013. jún. 16. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Egyszer a kutyámat úgy hívták mint a legjobb barátnőmet. 6 éves voltam akkor. Ma már viccesnek gondolom. Róllam pedig kecskét neveztek el.
2013. jún. 16. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!