Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anya akarok lenni, de nem...

Anya akarok lenni, de nem vagyok egy tipikus gyerek dajkálós nő. Számít ez abban, hogy jó anya leszek, vagy sem?

Figyelt kérdés
Nekem csak beültetéssel lehet gyerekem és már folyamatban van a dolog. Csak néha elgondolkodom, hogy vannak nők, akik elalélnak mások gyerekeitől ahogy meglátják. Jaj milyen cuki, meg de édes, meg milyen gyönyörű, pedig sokszor nem is olyan szépek, meg különben sem érdekel. A testvérem kisfiát imádom, meg a sógornőm kislányát is, de nem bírok lelkesedni idegen gyerekekért. Tudom, érzem, hogy ha lesz saját, nagyon kicserélődők majd, sokszor álmodok róla, Róla, aki még nem is él, tudom, hogy mindent meg fogok tenni érte. De most még egyelőre kutya mániás vagyok és sokszor nagyon letaglóz egy kutyakínzásos hír. Nem nagyon bírom a babás témákat, pl. mit eszik, milyent kakilt, stb. Valójában nem is arra vagyok kíváncsi, hogy jó anya leszek-e. (mert szerintem igen) hanem, hogy más is érzet-e így mielőtt anya lett.
2013. jún. 23. 17:27
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem ne aggódj, sokan aggódnak, hogy jók lesznek-e majd, de minden helyzet más és más,nincs értelme hasonlítgatni. Talán az vigasztalhat, amit Böjte Csaba testvér mondott a múltkor: egy kisgyerek születésekor valójában három születés van, mert apa és anya is születik.
2013. jún. 23. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Te rólam írtad ezeket?Ismerjük egymást?? :)Engem sem érdekelnek más gyerekek. Most 17 hós a legénykém, és ő egy tünemény. Nem tartom magam egy hejde anyának, de rossz sem vagyok, az tuti. Igyekszem jó lenni hozzá, vele.

Veled sem lesz gond, ne aggódj! Ez majd biztos a tejjel jön:)

És más kölykök, még most sem érdekelnek, sosem nézek be más babakocsijába....hm, ez van!

2013. jún. 23. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Elég korán lettem anyuka,nem igen terveztem(21évesen),be kell valljam mikor a fiam megszületett szépen lassan tisztává vált előttem,hogy nem vagyok egy anyatípus,és a nagy álmom,hogy lesz majd 4-5 gyerekem azt el is vetettem még a 2 is kérdéses 3-4 évig tuti nem lesz,most 2 éves a fiam.Nagyon szeretem,szeretem öltöztetni,szeretek neki vásárolni,ide-oda vinni,ha épp olyanja van jól eljátszunk,szerettem neki mindig is főzni,pláne amíg nem kezdett el válogatni.Most sem vonz a babás témák nagyrésze nem is szoktam ezekről beszélgetni mással pl hány pelust használ,hány foga van hány grammot eszik egyéb dolgok.Nincs sok türelmem,és nem is olvadozom más gyerekén,nem tartok minden babát szépnek vagy minden gyereket aranyosnak sosem tartottam,nálam nem csak gyerekkel kapcsolatos téma van,és párom jobban el van fiunkkal,mint én,valahogy ilyen kicsikkel nagyon sose tudtam játszani,mindent hamar megun.Ettől függetlenül szerintem a magam módján jó anya vagyok,férjem meg türelmes,megértő és csodálatos apuka,szerencsére,mert én pl szeretek dolgozni,és amint lehetett mentem is,Ő jobban el van otthon.Sportolok,eljárok kikapcsolódni,tanulok,dolgozom,figyelek magamra a páromra a fiamra,és kerülöm az anyukák egy részét akik mindig megakarják mondani a tutit,és a sok pszichomókus könyvét ajánlgatják,akik lássuk be azért nem tudnak mindent és nem személyre szabottan írnak le dolgokat,szóval inkább a saját fiamra figyelek mint néhány okos tanácsára. Szóval ne aggódj szerintem sokan vagyunk így akik nem azok a tipikus anyukák,és ez nem baj hidd el nekem.

2013. jún. 23. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi, nagyon jól eset amit írtatok :-) Bevallom, nem is akarok "olyan típus" lenni. Tudom, ismerem magam, mindent meg fogok adni neki, de nem akarok megváltozni, mert elvagyok magammal így ahogy vagyok és mindenki más is így ismer. Nem akarok harcos anya tigris lenni. Na jó, lehet, hogy harcias leszek, de ezek a témák... áááh. Rengeteg orvosi vizsgálatra járok a beültetést megelőző procedúrák végett, és a mellettem várakozó nőcik beszélgetését hallgatom a nőgyógyászaton: várnak, unatkoznak, egyszer csak megszólítják egymást. Alap téma: Terhesség és boka dagadás, felvizesedés, szexuális problémák, lelki problémák, böfi, kaki, hogy sportoljunk, hogy ne, semmire nincs időnk stb stb. Ez engem azért is zavar, mert nem vagyunk egyformák, és lehet, hogy ha nem tukmálnák az agyamba ezt a sok maszlagot, észre sem venném az ilyen vele járó problémákat, de mivel folyton erről beszélnek, az egész dolgot problémaként fogom fel, pedig ha nem beszélnének erről folyton, lehet nem is lenne az, mert nem beszélnék a fülembe nap hosszat! Várakozás közben attól rettegek, nehogy megszólítsanak unalmukban, mert ha megszólítanak, kivallatnak, és elmondom kínomban miért vagyok ott, és úgy beszélik belém a saját tapasztalataikat, mintha az szentírás lenne, és mire a végére érünk agymosott leszek.
2013. jún. 23. 21:10
 5/7 anonim ***** válasza:
Én sem voltam az a "cuki kisgyereket látok menten elalélok" fajta, nem tudtam mit is kellene kezdeni egy kisbabával, mit lehetne neki mondani, stb. Igazából nem is érdekelt, és valahol belül mindig is tudtam, hogy ha majd lesz saját gyerekem, akkor ő majd kihozza belőlem azt, amit ki kell hoznia. :) Mi elég sokat vártunk babára, és nekem is volt szerencsém jónéhány anyukát és leendő anyukát látni, teli "hatalmas" problémákkal. Engem ez nem nagyon tudott meghatni, mert amikor terhes voltam, akkor én örültem, hogy végre terhes vagyok, és bár nem volt igazán problémamentes, én imádtam terhesnek lenni.:) A panaszkodós babás anyukákat sem értettem sosem, és nem értem őket most sem, mert ez a legjobb dolog a világon. Én örültem, hogy van kihez felkelni éjszaka, van kit megvigasztalni amikor sír, van kit megetetni, stb. Nekem ez nem probléma volt (persze én is fáradt voltam sokszor), de mindig arra gondoltam, hogy milyen jó, hogy ő már van. Szóval ez az egész csak felfogás kérdése. Nem kell minden gyerektől olvadozni, és nem kell részt venni olyan felületes beszélgetésekben, amikben látszólag mindenki részt vesz. Ami az egyiknek probléma, az másnak nem az. Attól függ ki mennyit tesz meg egy gyerekért. Akinek csak úgy az ölébe pottyan, az sokszor nem értékeli eléggé, annak elég nagy probléma tud lenni pl. egy lábdagadás is.
2013. jún. 24. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szia! Én sem voltam sosem egy "ütyüri-pütyüri" de szép vagy és jól megeszlek típusú lány! A rokonaim gyerekével sem tudtam gügyögni.... Most várjuk a második gyerekünket, IMÁDOM a 3 éves Fiúnkat és a nemsokára megszülető Lányunkat!!!! Ennek ellenére sem lettem gügyögős, más gyerekétől elájuló anya :).... Nem vagy egyedül :)!
2013. jún. 25. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, megnyugtattatok :-) Mindattól független, hogy nem érzem magam felkészültnek, nagyon várom, hogy megtapasztaljam milyen anyának lenni. Azt hittem, mire eljutunk addig, hogy zajlanak a beültetést megelőző procedúrák, majd felkészültnek érzem magam, de szerintem ezt akkor fogom érezni, ha már benne lesz a pocakomban. Nem vagyok izgatott, sőt nem is akarok inni előre a medve bőrére. Kétszer volt méhen kívüli terhességem, és mindegyik esetnél bele éltem magam, hogy anya leszek, még egyszer nem akarom elbízni magam. Meg aztán azt hiszem teljesen más, hogy valaki meglepetésszerűen esik teherbe és más az amikor ennyire beprogramozott. Tök fura bele gondolni abba, hogy ütemszerűen ősz környékén terhes leszek. :-) Egyébként bevallom, leoltásokra számítottam itt a kérdésem miatt, hogy húúh. ilyennek nem is kell gyerek stb. De megnyugtat, hogy más is érzett így előtte. Olyanokról szeretnék példát venni, mint pl. a szomszédasszonyom, aki egyáltalán nem görcsölt rá a témára, a gyerek születése után is olyan maradt mint előtte, ugyanúgy csinálja a dolgait, mint előtte, és ami nagyon fontos, hogy a kisbaba is tök nyugodt, megszokta, hogy zajlik körülötte az élet, nem hisztis, nem sírós. Ja és a bátyámék is ilyenek, a sógornőm sem mesél egy álló napot a gyerekről, és semmit nem változtattak az életmódjukon a gyerek megszületése óta. Most 4 éves a kis srác, de nagyon alkalmazkodó, nem nyűgös és rendkívül jó humorú a korához képest. Ha másról nem is, de az aranyköpéseiről mesélnek, amiket már érdemes lenne jegyzetelni :-D Na bakker, most én is gyerekről áradozok :-D
2013. jún. 25. 12:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!