Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Le lehet valahogy mondani a...

Le lehet valahogy mondani a védőnőt vagy át lehet jelentkezni másikhoz?

Figyelt kérdés

A harmadik gyermekünket várom, a nagyobbak 8 és 6 évesek. Most költöztünk új házba és a területileg illetékes védőnő egyszerűen kiborító. Az egy dolog, hogy a háziállatainkat ki akarja dobatni (természetesen nem tesszük meg), de néha már úgy érzem a nagyobb gyerekeinkben is csak a kicsire veszélyes élőlényeket lát. Mindenbe beleköt. Tudom, hogy most válik, de attól miért kell 2 hetente 1,5 órán át fárasztani a h***eségeivel?

Az eddigi védőnőnk nem ilyen volt, ezért is állok tanácstalanul a dolog előtt.


2013. júl. 3. 14:18
 1/5 anonim ***** válasza:
váltani nem tudsz, lakcím szerint van. de le tudod mondani a szolgáltatást, a családsegítőben kell bejelenteni, kimennek, hogy nem-e vmi gáz van, pld éhezteted vagy ilyesmi, és ha minden ok, nem megy többet.
2013. júl. 3. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

igen


bemész és a vezetővédőnőnél hagysz egy nyilatkozott h nem kívánod igénybe venni a védőnői szolgálatot


majd pár hétre rá kijönnek a gyámügytől és megnézik h minden rendben van e nyugodtan elmondhatod h mi a baj

én arra hivatkoztam h 3ik gyereknél már nem kell nekem a "segítsége" és amúgy is van védőnő a gyerekorvosnál ahol mérik nézik a gyereket

ha okés minden akkor nem jön többet a védőnő


átjelentkezni is lehet másikhoz de az kicsit macerásabb mert akkor kell egy másik aki fogad téged és a vezető beleegyezése is kell -- de ezt nem tudom pontosan

én egyszerűen lemondtam


elvileg az első találkozásnál meg kellet volna beszélni a kapcsolattartást ott van olyan opció h csak akkor jön ha te kéred és a státuszokat meg beadod neki amit a doki csinál

2013. júl. 3. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

ja tényleg a családsegítő nem gyámügy :-)

már régen volt :-) majd 2 éve

2013. júl. 3. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

De ha most vagy állapotos minek megy 2hetente?? Hozzánk nem is jött amíg nem született meg a fiam, én mentem hozzá havonta 1x.

A másfél óra rengeteg, én 20perc után mondanám, hogy dolgom van és kitessékelném.

2013. júl. 3. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

a családsegítő még mindig nem nyert lányok, az a gyermekjóléti szolgálat lesz :)


AMúgy vannak kötelező megjelenései, ezzel azt vizsgálják, hazaadható-e a baba. De ez nem jelent 2 hetente 1,5 órát. Az egy dolog, hogy mi van a törvényben, de ha bemész és beszélsz a fő védőnővel, akkor biztos talál megoldást a problémára. Sajnos a kapcsolattartás kötelező, mert figyelni kell, hogy nincs-e veszélyes helyzetben a kicsi, megfelelők-e a körülmények a hazaadásra!

2013. júl. 4. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!