Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért ilyenek az anyukák?...

Miért ilyenek az anyukák? Miért kell irigynek és gúnyosnak lenni?

Figyelt kérdés
Kezdjük ott, hogy kőkeményen dolgozunk a férjemmel. Sajnos nálunk nyáron is ovi van, mert választhatok, munkanélkülire megyek és akkor egész nyár a gyerekeké szegénységben, vagy dolgozunk a gyerekekért. Nálunk nincs nyáron szabadság, 1 hét és ennyi. Mamák nincsenek, rokonság a közelben sem. Mindent magunknak kell megoldani. Kemény így az élet,de nincs más választás. Hajnali 5-kor kelek, és 10 előtt nem vagyok ágyban. És most jön a lényeg. Múlthetet Görögországban töltöttük, azt hiszem kijárt már ez nekünk, összegyűjtöttük a két kezünkkel rá a pénzt. Nem más adta, nem az önkormányzat segített, hanem a két kezi munkánk gyümölcse. Hát amit kaptam a héten az oviban némely szülőtől. Mert persze , hogy tudták, gyerekek is csacsognak, óvónő is tudta hisz ismer minket. A gúnyos, de jó nektek, nekünk kenyérre is alig fut, meg a bezzeg más a Duna partra sem jut el ti meg már hova mentek. Ez nekem esett olyan rosszul. Miért ilyenek???
2013. júl. 4. 14:42
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%

Egyszerű, mert irigyek az emberek.

Azt kell mondani nekik, hogy "Mi nem szórjuk el a megkeresett pénzt, hanem egész évben spórolunk a nyaralásra! Mindenki ott nyaral, ahol tud!"

2013. júl. 4. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
3%

Nem kell velük foglalkozni....tényleg nem!

De neked meg nem kellett volna leírni azt a kis bevezetőt, hogy mennyit melóztok és még a nyarat is oviban töltik a gyerekek....e nélkül is gusztustalan dolog az irigység!!

Azért vannak hasonló helyzetben sokan úgy,hogy nem jtunak el külföldre!

Másrészről,ha már így leírtad a történeted,hagy legyek én is gonosz:))

Én lehet(de hangsúlyozom ez én vagyok!!!!) nem megyek el görögbe,hanem "csak" a Dunapartra,de otthon vagyok 1-1,5 hónapot a gyerekekkel míg nincs ovi...

2013. júl. 4. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:
Épp olyanok mondták, akik minden kifogást megtalálnak, csak dolgozni ne kelljen!
2013. júl. 4. 14:47
 4/26 A kérdező kommentje:
Nem törtetünk, de engem nem engednek el a munkahelyemről nyáron!! Váltani nyilván nem akarok, mert ezt tanultam. Én is megelégednék, a 1,5 havi Duna parti sétával, de sajnos nekünk ez nem megoldható. Éppen ezért írtam le a bevezetőt. Nem mindenkinek egyformán adják ki a szabadságukat.
2013. júl. 4. 14:48
 5/26 anonim ***** válasza:
14%
Annyira mégsem lehetsz túlterhelt, ha ráérsz ilyen f#szságokon agyalni! Mit foglalkozol velük? Ha Hawaii-on nyaraltatok volna, még megérteném ezt a nagy lázadást, így nem. Én sem voltam már évek óta nyaralni, mégsem irigylek senit, aki volt, pláne hogy még szóvá is tenni...pfff.
2013. júl. 4. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
100%
Ne törődj velük, az a lényeg, hogy ti jól éreztétek magatokat és élményeket szereztetek.
2013. júl. 4. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:

Én meg irigyellek, hogy a gyerekkel tudsz lenni nyáron:))))


Külföldön 6 éve nem voltam, gyerekek most először. Nem ez a lényeg, csak én annyira örültem, de nem örülhetek, mert kapom az ívet rendesen. Meg sem szólalhatok. Már azt bánom, hogy a gyerekek örömmel mesélték a többieknek. Meg faggatózott az óvónő is. Ezekszerint titkolni kell.

2013. júl. 4. 14:50
 8/26 A kérdező kommentje:
"Ráérek ilyen f..szságokkal foglalkozni"-összefutok a boltban az anyukával, mondja nekem, hallom odavoltatok, és akkor jön ezzel a szöveggel. Mondtam hogy jó volt, de most sietek. De persze hogy bánt, elég lelkis vagyok sajnos.
2013. júl. 4. 14:52
 9/26 anonim ***** válasza:
93%

2-es: megkérdezhetem, hogy tudsz otthon lenni 4-6 hetet? Én rád irigykedek :-)


Kérdező, engedd el a füled mellett. Tudom, nehéz, de nem nagyon tudsz mit csinálni. Majd találnak más témát előbb-utóbb.

Az anyósom magánoviban dolgozik, imádják a gyerekek és a szülők, rengeteg márkás ruhát és játékot kaptunk rajta keresztül. Engem emiatt szóltak meg a játszótéren, hogy minek Nike nadrágban homokozni meg hasonlók. Én nem magyarázkodtam senkinek, sőt. Már olyanokat válaszolok, hogy a Versacce szoknyáját tegnap leette kaviárral, azt nem adhadtam rá, vagy hasonló.

2013. júl. 4. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
2%
huu de tuttam,hogy jól le leszek pontozva...de ez van,már megszoktam:))
2013. júl. 4. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!