Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A férjem szeretne 3. babát,...

A férjem szeretne 3. babát, én viszont nem. Mit gondoltok, nekem kéne engednem? Önző vagyok szerintetek?

Figyelt kérdés

2 lányunk van, 9 és 11 évesek. Korán jöttek, 19 évesen szültem a nagyot. Közben meglett a diplomám, dolgozni kezdtem. Férjem egy ideje mondja, hogy legyen még egy gyerekünk, én viszont nem szeretnék többet. Így most kerek az életünk, szeretem a munkám, hogy nagyok a gyerekek, nem szeretnék újra babázni.

Felajánlottam, hogy legyen, ha 10-12 hónap után ő jön el vele gyed-re, de erről hallani sem akar.


Mit gondoltok?


2013. júl. 15. 10:51
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
A gyereket mindkét félnek akarnia kell szerintem, különben rosszul is elsülhet, a kapcsolat is rámehet. Ha nem szeretnék nagyon 3. gyereket, nem vállalnék, főleg, hogy a férjed a kompromisszumra sem hajlandó!
2013. júl. 15. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 Kiki01 ***** válasza:
100%
Persze, más szakállára aztán lehet gyereket akarni:) Te hordod ki, te neveled, de azért ő akarja megmondani hogy legyen-e vagy ne? Én azt gondolom hogy inkább a férjed önző, nem te.
2013. júl. 15. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Hát, lehet vállalnám a 3. gyerkőcöt is :D Pláne ha az anyagiak adottak! Írod, hogy így teljes az életed most, persze azt nem tudod elképzelni milyen lenne még egy gyerekkel :) Lehet akkor meg, úgy lenne a tökéletes! Míg nem vagy benne nem tudod milyen lehet, elképzelni talán de megélni nem :) Persze tényleg senki sem erőltetheti rád a dolgokat, neked és a párodnak kell eldönteni mit szeretnétek :)De olyan kevés pasi gondolkozik így, amit a legtöbbet olvasok vagy hallok, az mindig az h, nem a 3. de még a 2. babát sem szeretné már a férfi, azért szerencsés vagy h, ilyen gyerek párti pasit fogtál ki :)

Dolgozni, meg persze kell! De most pár évre kiesel, nem kell otthon maradnod csak pár évet, aztán melózhatsz még legalább 40 évet, ha lesz még nyugdíj korhatár vagy egyáltalán megéljük ezt :D

2013. júl. 15. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Mindkettőtöknek akarni kell. Csak azért mert ő akar nem vàllalnèk. Nàlunk ezen màr most megy a "vita" az első még csak 5 hònapos..
2013. júl. 15. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

"lehet úgy tökéletes lenne" - és ha mégsem? Én nem hiszek abban, hogy ha majd megszületik minden rózsaszín lesz.


Az meg, hogy más férfi hányat akar, hogy jön ide? Ha én szülök még 5öt, a többi nőnek jobb lesz? Nem hiszem.

2013. júl. 15. 11:35
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Ha egyáltalán nem vagy nyitott a babavállalásra, akkor feleslegesen tetted fel a kérdést. Tök mindegy hogy önző vagy vagy nem (bár én nem használnám ezt a jelzőt gyerekvállalással kapcsolatban).

Beszéljétek át újra meg újra a férjeddel, amíg megnyugtató eredményre nem juttok.


Egyébként én ebben a helyzetben csak akkor vállalnék, ha legalább kettőt szülnék még, mert nagyon nagy a korkülönbség, és gyakorlatilag egyke lenne a kicsi. Ha "becsúszna" a baba, az más persze, de ha konkrét tervezésre kérdezel, akkor csak így vállalnám. (Kivéve ha ikrek lennének :)

2013. júl. 15. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Én egyáltalán nem szeretnék többet, kettőt meg pláne nem. A kérdés éppen az, hogy CSAK a férjem kedvéért belemenjek-e.
2013. júl. 15. 11:52
 8/17 anonim ***** válasza:

De akkor ezt miért kérdezed másoktól?

Épp Te írod, hogy más nők nem érdekelnek.


Akkor döntsd el, hogy Neked hogy a jó.

Bár én ezzel együtt azt javaslom, hogy beszéljétek és újra meg újra, mondja el ő, hogy mit és hogyan érez/gondol, és Te is, aztán csak kijön valami közös nevező.

2013. júl. 15. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
beszéljétek át*
2013. júl. 15. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Hát akkor elnézést, h válaszoltam..Bocsi h, nem azt írtam amit hallani akarsz...

Nah, szal, akkor hagyd a francba a 3. kölyköt, szarj a férjed fejére, minek pofázik bele ilyenekbe...semmi köze az egészhez, eldöntötted h, nem akarsz már, akkor meg nem mindegy mit írunk...?

Nah remélem megelégedtél így a válasszal ;)

2013. júl. 15. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!