Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan kell a cumisüveget és...

Hogyan kell a cumisüveget és cumit kifőzni? Mennyi ideig kell a forro vizben hagyni? Milyen gyakorisággal?

Figyelt kérdés
2013. júl. 19. 08:11
 1/3 anonim ***** válasza:
Felteszed a vizet, és mikor forr beleteszed a cumit és az üveget 5 percet forr az is elég. De ha tovább forralod az se gond. Kezdetben hetente 3x forraltam, már csak heti 1x.(11 hónapos a fiam)
2013. júl. 19. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Jó, ha van rá külön lábos, amit csak erre használsz. Nem árt, ha kb. 5 percig bent hagyod az eszközöket a lobogó vízben, s utána veszed ki. Magát a cumisüveg részt úgy lehet biztonsággal kivenni, ha óvatosan beledugod a fakanál nyelét, és a lábosba csorgatod a belsejéből a vizet. Utána tiszta konyharuhára teszed, és hagyod száradni.


Ha felétek olyan a víz, hogy gyorsan vízkövesek lesznek a cuccok, akkor tehetsz a vízbe egy kevés ecetet, az is külön fertőtlenít, és nem engedi lerakódni a vízkövet.


Nem árt minden használathoz steril, kifőzött cumikat használni, de az első hetekben, hónapokban mindenképp naponta főzd ki a részeket. Hogy ki meddig sterilizál, az változó, én a gyerekeim 7-8 hós koráig csináltam.


Ha nincs időd állandóan vizet forralgatni, akkor használj inkább sterilizáló gépet (a mikrós a leggyorsabb), vagy sterilizáló folyadékot, ebben főzés nélkül kell áztatni a cumikat.

2013. júl. 19. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, nem akkor kell beletenni, mikor már forr, hanem hamarabb, mert a hirtelen forró víztől eldeformálódhatnak.
2013. júl. 19. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!