Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Babák a társasházban?

Babák a társasházban?

Figyelt kérdés
Olyan szülők tapasztalatait szeretném kérni, akik társasházban laknak. Milyen mértékben volt zavaró nektek, amikor máshol volt kisbaba? Zajok miatt kérdezem. Vagy ha nálatok volt, kaptatok-e megjegyzéseket, vagy rosszul éreztétek-e magatokat, amikor éjjel sokáig sírt, hogy zavarja a szomszédokat?
2013. júl. 24. 13:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
32%
Én tojok rá, hogy ha vkinek pont az nem tetszik, mikor az én kölköm ordít éppen. Egyrészt olyan nincs, hogy egy baba soha nem sír. Nálunk sajnos az utcában is egyfolytában megy az ordibálás éjjel-nappal, vannak szomszédaink, ahol a szülők is üvöltöznek egymással is meg a gyerekekkel is, meg a vonyító kutyákat hagyjuk is. Lehet ezek mellett az én babámat észre se veszik :)
2013. júl. 24. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
48%
2 hónapig laktunk panelban. Hasfájós volt a lányom... Volt egy kutyánk is akit ugye naponta többször sétáltattam. Nem telt el úgy nap, hogy ne jegyezte volna meg valaki, hogy hallotta mennyire fáj szegénynek a hasa, vagy hogy "nem voltatok itthon? mert nem hallottam a sírást". Persze mindig hozzátették, hogy őket nem zavarja, de nekem nagyon kellemetlen volt!
2013. júl. 24. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
43%

tudom hogy nem rám vonatkozik, mi kertes házban lakunk, de így is átjött a szembeszomszéd, hogy hangos a gyerek.....:(


Szerintem attól függ majd, milyenek a szomszédok. Inkább a fiatalabbak jobbak, az idős öreg szomszédnak már más dolga nincs, csakhogy azt hallgassa mikor rezzentek meg és ezt azonnal jelezze nektek.

Szerencse kell ehhez is.

2013. júl. 24. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
48%

hm..társasházban lakunk,

az enyémek 3 éves,és 8 hónaposak.

van hangja mindkettőnek,de nem szólhatnak

mert a szomszédasszonyomnak is van egy 6,5 hós babája

neki is van hangja rendesen,

na meg az emeleten is van gyerek,és a fölső szinten is most született egy.

szóval van baba rendesen a házban.

még jó hogy nem szólnak.

az élet zajjal jár,én sem szólok mikor hajnali 2.kor a szomszéd végigrobog a szobán és majd le szakad a csillárom.

na meg mikor házibuli van és bömböl a zene akkor sem szólok.szerencsére zajhoz vannak szokva,de néha jó lenne egy kis csend.

ez így működik,ha beszól valaki szépen visszaszólok.


de azért nem volt rá még példa.

2013. júl. 24. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
82%

Kedves Kérdező,


ez a társasház építészeti megoldásaitól (hangszigetelés, lakások elrendezése), az együttélő családok számától és az ott élő lakóközösség átlagos színvonalától függ.

Mi is társasházban lakunk (nagyon kis számú lakás) és olyan építészeti elrendezéssel bír, hogy NINCS falszomszédunk, csak alattunk lakik 1 család, illetve pontosabban egy férfi és a barátnője.

A hangszigetelés, építőanyagok maximálisan rendben vannak, ezért én gyakorlatilag semmit nem hallok, pedig van kisbaba a házban és az én fiam is 3 éves (a hiszti is tud hangos lenni :)


Sem én/mi nem kaptunk megjegyzéseket, sem én nem tettem.

Igen, az már előfordult, hogy ilyen nyári melegben éjszakára kitárt ablakok mellett félálomban még hallottam, hogy egy baba sír- de ez engem a legkevésbé sem háborít fel, mert:

1. sem a jóérzésű szülők, sem a kisbaba nem DIREKT azért csinálja, hogy bárkit is bosszantson, ezért megsértődni, haragudni, betartani különösen kevés intelligenciára vall.

Amikor az én babám sírt fel éjszaka, a legkevésbé sem az foglalkoztatott, hogy mit gondolnak a szomszédok. Ha bárkit bármi zavart volna, gondolom felnőtt, normális embertől elvárható, hogy szóljon, jelezze stb. Amíg ez nem történik meg, addig én előre ezen nem görcsöltem.

2. MINDENKI, még a gyermekkort, kisgyermeknevelést már régen maga mögött tudók is SÍRTAK CSECSEMŐKÉNT, ugráltak kisgyermekként, hisztiztek a dackorszakban. Akkor őket valahol valaki ugyanúgy megértően tolerálta- most fordult a kerék, itt az idő, hogy az ilyen háborgók is ezt tegyék :)

3. túlélvén az első pár hónapos babasírós időszakot tudom, hogy minden ilyen gond VÉGES és egyszer megszűnik. Egy egy éves kisbaba már nem sírja át az éjszakát, egy 3 éves már képes arra, hogy ha rászólunk, akkor abbahagyja a vad ugrálást vagy dobálást- szóval semmi sem tart örökké. Az "átmeneti" időre meg nem érdemes összeveszni senkivel.

Akkor szólnék TALÁN, ha olyan zaj keletkezne, amire ráhatással lehet a szülő vagy a gyermek- pl. ha a 6 éves mondjuk kalapáccsal verné a díszkorlátot RENDSZERESEN, amitől csengne-bongna a ház- vagy más extrén helyzetben.

De akkor is normális hangnemben, alkalmasnak tűnő időben (nem éjszaka leállni ordítozni), intelligensen.


Ha kisgyermeked van, akkor egy szerető szülőként úgyis arra törekszel, hogy ne halld őt sírni, hanem megvígasztald- máris tettél valamit a csendért és a békéért is. Ennyi pont elég.

Ha olyan szomszéd vagy, akit más picijének sírása zavar, akkor ne felejtsd el, hogy bár te nem emlékszel rá, legalább ugyanígy sírtál. Ha látod az édesanyát, esetleg kedvesen kérdezd meg, hogy tudsz-e bármiben a segítségére lenni- már az csodát tesz, ha egy beteg síró csecsemő mellől akad 10 perc egy felnőtt emberrel, aki meghallgatja őt és átérzi a problémát. lehet, hogy így te is jobban megérted, hogy miért alakult ez így.


Szép napot.

2013. júl. 24. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Hát igen, lakóközösségtől függ persze. Engem úgy neveltek, hogy legyek másra tekintettel. És ezért rosszul érzem magam, ha akaratlanul is, de zavarok másokat, nagyon igyekszem, hogy ne tegyem. Tudom, hogy a sírás természetes, de sír, és egyre idegesebb leszek, hogy másokat biztos zavar, ezért még jobban sír...nagyon kellemetlen. Nem szóltak, de a barátnőmnek szinte minden nap megjegyzik, nála is baba van.
2013. júl. 24. 14:14
 7/11 A kérdező kommentje:
Nem, nem én vagyok a panaszkodó szomszéd.:)
2013. júl. 24. 14:16
 8/11 anonim ***** válasza:
6%

Én két oldalról közelítem meg ezt a kérdést.

Tapasztalatom van belőle, fölöttem egy 3 éves és egy másfél éves jelenleg + 1 a pocakban, mindez egy másfélszobás lakásban.


Ha sírt, üvöltött a baba, soha egyetlen szót nem szóltunk. Isten őriz, hogy ezért bárkit is megszóljak.

Viszont az, hogy mennyire neveletlenek, főleg a 2. Hajnali 5-kor, 6-kor kelnek dübörögnek a fejünk fölött, és valamit folyamatosan földhöz vágnak. (mintha valami nehéz vastárgy lenne) Se szőnyeg, se zajtompító, mindezt a laminált padlón.

Többször kértem őket szépen, elmagyaráztam, hogy más az életritmusunk, én nem zavarom őket 10 után, ők próbáljanak meg 10 előtt civilizáltan viselkedni.

Semmi nem használt. Minden áldott nap rájuk keltünk. Azóta ha meghallom őket nagyon durván vascsővel verem a plafont, akkor észbe kapnak.


Az ilyen szülőt nem bírom, egy társasházban lakóközösségben meg kell nevelni a gyereket. Én is abban nőttem fel, megtanultam egész kicsinek, hogy a játszótéren lehet labdázni, futkosni, őrültködni.


Hozzáteszem, mi egyszer 11-ig hallgattunk hangosabban zenét, rögtön lejött szólni, hogy ők már alszanak, én meg közöltem vele, én meg 9-kor még alszom.


De az hogy sír egy baba, ez senkinek nem okozhat gondot.

2013. júl. 24. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Ebben igazad van, engem is megneveltek. Talán túlságosan is, ezért érzem kellemetlennek, ha sír.
2013. júl. 24. 14:42
 10/11 anonim ***** válasza:
9%
Off lesz. Nem vagyok válaszoló csak végig olvastam, de mégis kinek lehet baja a válaszokkal? Mindenki a béka feneke alá van lepontozva. valaki nagyon unatkozik...
2013. júl. 24. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!