Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Babakocsi VS. Kerékpár/kerékpá...

Babakocsi VS. Kerékpár/kerékpáros a meglehetősen keskeny járdán. Ti hogy reagálnátok?

Figyelt kérdés

Vagy fogjam be a szám,és ne kérjem meg normálisan sem az embereket? Vagy menjek ki 4 kisgyerekkel az útra-ahonnan ledudálnak,mert gyalogosnak az úton nincs helye,hiszen van járda,pláne a gyerekeket veszélyeztetni hogy merem az úton ...



Úton hazafelé egy nagyon keskeny- a babakocsi pont elfér,mellette egy pár centi hely még van,de egy totyogó gyerkőc már nem fér el a babakocsi mellett. A járda mellett kavicsos terület van az út felől,ott vannak közvetlen a járda mellett a kerékpár tárolók,mert hogy egy pár kis üzlet van ott egymás mellett. A járda másik oldalán már az épület,amelyben az üzletek vannak,és az üzletekbe felvezető lépcsők vannak,belógva kissé a járdára-tehát ezeken a részeken még figyelmesebben kell tolni a kocsit.

Az épület falának rendszeresen volt oda támasztva kerékpár (mintha tényleg olyan bonyolult lenne az útról egyenesen a tárolóba tolni a kerékpárt),az értelmesebbjének ha szóltam,hogy nem férünk el,akkor kijött,arrább tette a kerékpárt hogy elférjünk,megkértem,hogy legközelebb használja a tárolót (időt is takarítana meg magának is,és a hozzám hasonlóknak is,és persze kellemetlenül sem érezné magát senki),azok az emberek már nem is teszik a járdára a kerékpárjukat.

Ma egy jó 40-es nő állt meg ott kerékpárral,nem tudtam hogy "megy vagy jön",megálltunk a gyerekekkel,kértem a nőt hogy legyen kedves elengedni,mert nem fogunk elférni,majd ahogy szoktam,megkértem,hogy máskor legyen kedves a kerékpár tárolót használni. Erre a "hölgy" az orra alatt oda dörmögte,hogy nem kíváncsi a mondani valómra,és vissza tette a kerékpárt a járdára. Hozzá teszem,ahogy letolta a járdáról hogy elengedjen,ha 20 centit előrébb tolja,már bent is lett volna a tárolóban a kerékpár kereke- és megpakolva sem volt a biciklije,hogy azért ne tegye oda mert fél hogy a súly elosztás miatt eldől...


Nem éreztem magam sem tiszteletlennek- mert normálisan kértem, sem kioktatónak,mert nem fűztem hozzá semmi többet. Vagy ne kérjek máskor ilyet,hogy legyen kedves legközelebb a tárolót használni??? Nem tudom,ez pofátlanság volt a részemről és csak örülnöm kellett volna hogy elenged?


Tudom,mindenkinek vannak gondjai,mi sem vagyunk kivételek,sőt,az élmezőnyben haladunk ha a gondokat nézzük,még sem vagyok sem bunkó,sem kötekedő- vagy az már kötekedésnek számít,hogy megkértem?


2013. szept. 7. 14:16
 1/9 anonim ***** válasza:
79%

Valóban nem vagy bunkó, hogy megkérted, hogy engedjen el, de az már elég kioktató, hogy közlöd, hogy máskor hogyan és mit tegyen, ez szerintem is irritáló.

Ő is mondhatta volna ennyi erővel, hogy máskor menj más felé, ha nem tetszik.

Szóval szerintem az tényleg idegesítő lehet - még ha igazad is van -, hogy megmondod neki a frankót, hogy legközelebb mit hogyan csináljon.

2013. szept. 7. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Nem írtam,de így szoktam kérni "Legközelebb lenne kedves a kerékpár tárolót használni?"

Sajnálom,hogy ez olyan tolakodó/kioktató. :-(


Borzasztó zavaró,hogy nem is tudom,mert azt nem írhatom hogy lusta,mert a kerékpártárolóba tényleg egyszerűbb lenne betenni a kerékpárt... a figyelmetlen talán a megfelelő szó... Szóval nagyon zavaró,hogy a figyelmetlen emberek miatt van egy sor kellemetlenség. A gyermekeimnek igyekszem jó példát mutatni... Vajon a gyermekeimnek elegendő az a példa,hogy megkérjük míg elteszi a kerékpárt az útból,nem fogják később ők is felnőtt fejjel azt gondolni,hogy "anno mi is meg tudtuk várni,míg arrább teszik,akinek nem tetszik meg kerülje ki ahogy akarja"?

2013. szept. 7. 14:54
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

"majd ahogy szoktam,megkértem,hogy máskor legyen kedves a kerékpár tárolót használni."



na erre a beszólásra én sem lettem volna kíváncsi,

nehogy már te mond meg ki mit csináljon


senkit nem érdekel hogy te babakocsival mész

az emberek önzőek nem jöttél még rá?.....

2013. szept. 7. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
78%
Erre fogják majd mondani, hogy a kisgyerekes anyukák mit képzelnek magukról, azért mert babakocsival jönnek, azt gondolják, hogy övéké az abszolút elsőbbség, stb. ...
2013. szept. 7. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Egy a lényeg,nagyot hibáztam.

Sajnálom,hogy az emberek ilyen önzőek.

Én a babakocsit le tudom tolni,ha velem szemben jönnek a járdán,soha nem tolakodtam mert gyerekem van,sőt ha előre engedtek,udvariasan vissza utasítottam,mondván,hogy én csak gyerekkel vagyok,nem sietek úgy,mint akik a munkából mentek csekket fizetni.... Az emberek a környéken megismertek annyira,hogy tudják,hogy figyelmes vagyok,még "így is".

Nem képzelem azt,hogy a gyerekeseké a világ,hiszen a tisztelet mindenkinek kijár- időseknek,fiataloknak,nőknek és férfiaknak egyaránt.

Sajnálom,hogy az udvariasság is kiveszett az emberekből...

Már csak azt remélem,hogy az én gyermekeim nem lesznek hasonlóak,és képesek lesznek figyelni a másikra.

Amikor 2 éves volt a nagy lányom,akkor szó nélkül elengedte a kerékpárját toló idősebb hölgyet egy másik helyen a járdán,aki kishíján neki ment a gyereknek.


Szívesen választanék másik útvonalat,de ott rossz a járda,a babakocsit alig lehet tolni,és az egyik részen van egy kutyás ház,ahol mindig visít a két középső gyerek,mert a kutya rendszerint neki szalad a kerítésnek,és hangosan ugat,ezért félnek tőle.


Ezen a részen akkor inkább az úton megyünk :-( így biztos elkerüljük ezeket a kellemetlen helyzeteket.

2013. szept. 7. 15:11
 6/9 anonim ***** válasza:
82%
Ha szólsz, hogy nem férsz el a kerékpárjától, abból már leesik neki, hogy nem jó, ha odateszi. Kerékpárosként én sem mindig tudom mennyi hely kell egy babakocsinak (mert vannak tök kicsik, meg brutál nagyok is). Mondjuk ha van tároló, akkor mindig azt használom. Szerintem elég ha szólsz ha épp ott van valaki, ne tedd hozzá a legközelebbet, nem azért hagyják ott, hogy téged akadályozzanak, hanem mert nem tudják, hogy ez neked probléma.
2013. szept. 7. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
84%

Jól van, most azért nem kell mártírt csinálni magadból, egyszerűen csak ne oktass ki senkit, és ennyi.

Nem kell ezt túldramatizálni.

2013. szept. 7. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
64%

Szerintem sem kell itt mártírkodni, adott helyzet bármennyire is kellemetlen és bosszantó számodra, akkor sem helyénvaló kioktatnod az embert, hogy mit csináljon a jövőben. Attól, hogy megkéred, hogy tolja odébb, mert nem férsz el, abból ha értelmes rájön, hogy ez 2 perc múlva is előfordulhat, amikor éppen a boltban van, és akkor még kellemetlenebb a szituáció ha várni is kell rá, hogy valaki elférjen, tehát legközelebb inkább a tárolót választja...mindent feltételezve hogy értelmes ember. Tehát kioktatásra semmi szükség...mert ezt habár kedves kérésként tálalod, mégiscsak az...

Másik eset, ha nem értelmes emberrel sodort össze az élet, akkor pedig minden falrahányt borsó.

Azt pedig hogy ki reagál a "kérésedre" csak a mentalitás határozza meg, bennem is sokszor működik a "csakazért sem"

és szerintem ezzel nem vagyok egyedül...

2013. szept. 7. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szerintem attól, hogy szólsz, hogy legyen szíves arrébb tenni a biciklit, mert nem fértek el, az értelmesebbje rájön, hogy legközelebb célszerűbb lenne a kerékpártárolót használni. Ha meg nem jön rá, akkor ha direktbe megmondod neki, hogy legközelebb mit csináljon, akkor felháborodik. Tehát az a része tényleg felesleges, hogy elmondod neki, hogy legközelebb hova tegye. De az teljesen rendben van, hogy szólsz, hogy nem fértek el.

Én kerekesszékkel közlekedek, a babám rajtam a kenguruban. Nálunk van egy olyan járda rész egy parkoló mellett, ahol ha túl közel parkolnak, akkor az autók elejétől nem lehet elférni a kerekesszékkel a járdán. Én is szóltam már, amikor közvetlenül elém beparkoltak egy óriási terepjáróval, majdnem letaroltak minket. A sofőr odébb állt kelletlenkedve, legközelebb amikor arra jártunk, ismét úgy állt ott ugyanaz a kocsi, hogy nem lehetett tőle elférni, konkrétan vissza kellett fordulnunk, mert azon a részen nem tudok lemenni a járdáról a kerekesszékkel, mert túl nagy a járdaszegély.

Szóval vannak ilyen emberek, akiknek egyszerűen nem esik le az ilyesmi, akkor sem, ha szólsz nekik, csak nekik áll feljebb, ezzel nem tudsz mit csinálni.

2013. szept. 8. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!