Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért fehér kiflit/zsemlét...

Miért fehér kiflit/zsemlét szoktak adni a kisgyerekeknek teljes kiőrlésű helyett?

Figyelt kérdés
2013. szept. 8. 14:57
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
38%
Mert nincs köztük különbség...Mindig mindenből a mérték a fontos,olyan,mint a cukor és az édesítőszer,az utóbbi sosem adnám
2013. szept. 8. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
amit a sima bevásárlóközpontokban teljes kiőrlésűként eladnak, a többség karamellel van megszínezve. Ami tényleg teljes kiőrlésű, az többnyire drága. Amúgy nem mindenkit érdekel az egészséges táplálkozás témaköre annyirs, hogy beleássa magát.
2013. szept. 8. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%
Mert lehet, hogy a szülők is azt eszik. Egy gyerek nem kivételesebb ilyen szempontból a felnőtteknél. Egyébként a kifli/zsemle nem valami méreg. Ha nem egész nap a TV előtt ül és mesét néz a gyerek, közben meg egy nap folyamán megeszik 10 zsemlét akkor mi gond lehet?
2013. szept. 8. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
52%
Lehet hülyeség, de valahol olvastam, hogy a kisgyerekeknek szükségük van valamennyi fehér lisztre is a fejlődésükhöz.
2013. szept. 8. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:

Nekem lányom egy zsemlénél többet képtelen egy nap kenyérféléböl megenni, és ezt sem egyszerre teszi.


Mi mindig barna kenyeret eszünk este, ez rittkábban teljes kiörlésü inkább mindenféle félkiörlésü, vagy kevert teljes és fehér liszt. Ezt a nagylányom utálja, a kicsi imádja.

A nagy este soha de soha nem ezsik kenyér félét. Reggel szokott piritost enni, tost kenyérböl, vagy egy zsemlét. Aztán ennyi egész napra. Néha séta közben kapnak kiflit.

A kicsi este eszik még kenyeret ö a milyenkböl eszik.

2013. szept. 8. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
51%
Mi mindig magunknak sütünk pékárut tönkölylisztből, mert inzulinrezisztenciás vagyok, így a leendő gyerekünk is csak ilyet fog kapni, ráadásul így sokkal olcsóbb. Egyébként a bolti teljes kiőrlésű sokszor csak megszínezett fehér, ráadásul sokkal drágább, így átlagember nem veszi...
2013. szept. 8. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
55%
Az utolsóhoz csatlakozom. Nem veszünk bolti pékárut soha, szintén szigorúan vett IR kezelés miatt. Nem fogok a gyerekemnek sem fehéret adni, soha. Magam sütöm ezeket, garantáltan fehérliszt és cukormentesen.
2013. szept. 8. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
79%
nehany tanulmany azt mondja hogy nem olyan egeszseges a teljes kiorlesu pekaru, mint amennyire gondoljuk. En azt eszek, szoval nem ellene vagyok, de pld ilyeneket olvastam kulfoldi lapokon: kivonja a kalciumot a szervezetbol, nem tudjak a babak megemeszteni, cukorbetegeknek rosszabb, mint a feher mert gyorsan emeli csokkenti a cukrot (ez mondjuk fura).. Mindenesetre en is hallottam, hogy terhesseg alatt es babaknak adva se jo. Nem tudom mi igaz ebbol.
2013. szept. 8. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
64%
Mert nem egészségesebb..túl nagy feneket kerítenek ennek az egésznek nincs baj a fehér liszttel
2013. szept. 8. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
38%
Szerintem nem csak az a fontos, hogy olvass, hanem az is, hogy megnézd, honnan is származik az az információ. Könnyebb azt hinni, hogy felesleges ezzel foglalkozni, mert tényleg sok a téves infó, és az ember könnyebben siklik át felette, túl sok energia kibogozni a dolgokat. De aki egyszer szembenézett vele, akár betegség, akár más miatt, az rájött már rég, hogy egy egészséges életmódba sem a fehér liszt, sem a finomított cukor nem fér bele. Mindenki azt eszik, amit akar, én nem akarok senkit sem meggyőzni, csak azt tudom, hogy mi hogyan élünk, és mióta váltottunk, egészségesebb (labor mutatja), és energikusabb az egész család. A gyerekeimnek sem fogok mást adni.
2013. szept. 8. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!