Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek szép így ez a név?

Avie21 kérdése:

Szerintetek szép így ez a név?

Figyelt kérdés

Nektek, hogy tetszik ez a név? Szép ez így?

Szerencsy Aliz Barbara



2013. okt. 23. 08:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
88%
Kicsit hosszú, de szép. Nekem egy keresztnév ebből a kettőből elég lenne. A Barbara is szép és az Aliz is (mi ez utóbbit választottuk lánynévnek), mindkettő tényleg remek választás, de együtt nekem sok. Külön-külön bármelyikkel szép!
2013. okt. 23. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Szerintem nem hosszú. Szép.
2013. okt. 23. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
szerintem is szép
2013. okt. 23. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Szép, mind a kettő keresztnév.

Hosszú vezetéknévhez jobban mutat amúgy a rövid keresztnév. Szerencsy Aliz.


Viszont nem értem, miért lett olyan nagy divat a 2 keresztnév?! Óvónőként mondom, hogy sok a probléma vele. Hivatalos dokumentumnál az anyuka egyszer lehagyja, mi is lehagyjuk. Aztán jön problémázva, hogy nem fogadták el itt-ott, mert nincs rajta a 2. név. Akkor újra kell írni a kérelmektől kezdve, a naplón át mindent. Sokszor a szülő maga rontja el, pedig Ő adta ezt a nevet a csöppségnek, mégse képes végigmondani, hogy GIPSZ JAKAB GÉZA, ha a gyerek nevét kérdezzük.

Ráadásul nem is úgy szólítják azt a gyereket, ahogy a neve a papíron áll.. Két neve is van szerencsétlennek, mégis egy 3. módon hívják.

A kis ovis meg pislog, ha a rendes, hivatalos nevén szólítom.

Felesleges...

2013. okt. 23. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
szerintem szép így
2013. okt. 23. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Az Aliz Barbara kissé idegen igy együtt. Esetleg a Barbara helyett valami "lágyabb" nèv nem jöhet számításba?
2013. okt. 23. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Ananke ***** válasza:
100%
Szerintem szép ez így egybe.Amúgy nem most lett divat a két kereszt név.Nekem is kettő van,bátyámnak is.Én 30 éves vagyok.Mi is kettőt adunk a kis fiúnknak,pedig páromnak nem egyszerű a vezeték neve se.A lényeg nektek tetszik akkor adjátok,ne foglalkozzatok senkivel!Én se teszem!
2013. okt. 23. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!:) Szerintem marad mindkettő, de ha mégsem akkor a Barbarát hagyjuk el:)
2013. okt. 23. 12:14
 9/11 anonim ***** válasza:
Szerintem nagyon szép neve lesz a kislányotoknak:)
2013. okt. 23. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönjük:)
2013. okt. 24. 08:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!