Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Megkaphatja a gyerekem az...

Megkaphatja a gyerekem az apja vezetéknevét?

Figyelt kérdés
Az a gond, hogy a barátommal még nem házasodtunk össze, de a baba már úton van. Vagyis jóval előbb érkezik, mint ahogy az esküvőnk lenne. Mivel még nem vagyunk házasok az lenne a kérdés, hogy ettől eltekintve a baba kaphatja-e az ő nevét?

2013. okt. 24. 16:52
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Persze, kérsz az orvostól egy igazolást, bementek az önkormányzatba és a párod tesz egy apasági elismerő nyilatkozatot, azt kell majd a kórházba odaadni.
2013. okt. 24. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
köszönöm! :)
2013. okt. 24. 16:59
 3/8 anonim ***** válasza:
61%
Az én szüleim nem voltak összeházasodva amikor születtem, és apám vezetéknevét kaptam.
2013. okt. 24. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

A teljes hatályú elismerő nyilatkozat az apaságot egymagában megállapítja. :)

amúgy meg itt a törvényi szöveg részlete az erre vonatkozó kérdésre:

[link]


Jó, ha az ember átbogarássza az '52. évi 4. törvény teljes szövegét. Hasznos tud lenni. :) ill., ha már gyermeked születik, akkor a '97. évi 31. törvényt se hagyd ki szerintem, plusz az élettársi kapcsolatról szólót se, ha még messze van az esküvő. Sok jogodra és kötelezettségedre figyelmeztet szülőként. :)

2013. okt. 24. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Itt még egész "konyha nyelven" is le van írva a kérdésedre a válasz :)


[link]

2013. okt. 24. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Természetesen.

A nőgyógyásztól kell vinni egy papírt, hogy terhes vagy és mikor volt nagyjából a fogantatás (nálunk az utóbbi nem volt feltüntetve, első körben ezért el is zavartak), meg az okmányirodából kellett kérni hajadonsági nyilatkozatot (miszerint nem vagyok férjnél - ez azért fontos, mert ha a fogantatás időpontjában férjnél voltál még, akkor a férj nevét kapja, kivéve ha születésig össze nem házasodsz az igazi apukával). E két papírral kell menni a gyámügyhöz és ott apasági nyilatkozatot tenni. Ezzel apuka megkap minden jogot és minden kötelezettséget is.

Szüléskor ne felejtsd el magaddal vinni az ott kapott papírt!

2013. okt. 24. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Csak azt tudom mondani amit az előttem szóló! Most 5 hetes a babánk, és nekünk is kellett apasági. Tedd majd a leletek közé, és tuti nem marad otthon! :)
2013. okt. 25. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
47%
Persze hogy az ő nevét kapja.Sőt "kell" is.Én amikor terhes voltam mindenhol azt olvastam hogy 1 hónapnál nem lehet régebbi az apasági (azóta úgy tudom ez nem igaz) és így a 7. hónapban ezzel még nem is foglalkoztam.Aztán koraszülött lett a kisfiam, így amikor született akkor apasági híján az én nevemet kapta, de ahogy hazaértem a kórházból már kaptam a levelet a jegyzőtől hogy menjünk apaságit intézni.Így az volt a rossz hogy ugye mindent megkapott automatikusan (lakcím, tb, születési, adó kártya), és mindent újra kellet csináltatni.
2013. okt. 25. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!