Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mitől ennyire népszerű és...

Mitől ennyire népszerű és valóbban többségben vannak a 3 vagy több gyermekes családok?

Figyelt kérdés
90 évek végétől kezdve érzem ritkulóban van az 1-2 gyermeket vállaló családok aránya. Pedig ennek ellenére kevesebb gyermek születik ma Magyarországon. Olyan esetről is tudok ahol 4 gyermek van a családban egyikük halmozottan súlyosan/középsúlyosan fogyatékossággal él, nem 3-4. szülött gyermeknek számít.

2013. okt. 28. 21:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Mert (sajnos vagy nem sajnos) manapság semmivel nem kerül többe (anyagilag) három gyermek felnevelése mint kettőé.
2013. okt. 28. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Én ezt egyáltalán nem látom. Szerintem mára 2 gyerek is ritka, nemhogy 3. Én egyre több egykét látok inkább.
2013. okt. 28. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
Szerintem az adókedvezmény miatt. Amúgy én is három gyereket tervezek.
2013. okt. 29. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Nem tudom, merre élsz, nálunk kb. fele-fele arányban vannak egy- és kétgyerekesek, a 3 gyerek már ritkább, 4 gyerek még ritkább, annál több meg nem létezik.
2013. okt. 29. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Hát a mi környékünkön, Borsodban élek, nem népszerű a nagycsalád, én a 3 gyermekemmel kirívok az ismerőseim közül.

Mindenkinek egy vagy kettő van. Amikor a 3. született, sokan kérdezték, ugye nem tervezett baba volt.

Itt csak a romák nagycsaládosak, de azok nem állnak meg 3-nál, minimum 4,5,6,7 gyerek. Ott egyértelműen a családi pótlékért szülnek, és emberhez nem méltó körülmények között nőnek fel. Szomorú, hogy a statisztika szerint 10 ezerrel kevesebb a magyar, mint tavaly volt, és ezekből az említett családokból meg egyre több van...

Mi azért vállaltunk 3-at, mert a két fiú után szerettünk volna egy kislányt is. Nem a juttatások miatt, de hozzá kell tenni, hogy most így igen, 3 gyerekre több támogatás van mint kettőre.

2013. okt. 29. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Én is csak romáknál látok több gyereket. Pedig könnyen beltható, hogy két embernek (egy párnak) ha csak egy gyereke van, az megállíthatatlan csökkenéshez vezet.
2013. okt. 29. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Az én környezetemben is ritka a 3 gyermek. A kolléganőim többsége is egy gyermeket vállal, sőt kettő közülük inkább elvetette a 2. gyermekét, pedig tartós házasságban élnek.
2013. okt. 29. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Ez utóbbi viszont már szomorú, nem?

Nekem is ilyen kolléganőim vannak, ráadásul pedagógus vagyok, és még jobban megdöbbentett, hogy értelmiségi gyerekszerető pedagógusok is képesek erre...

De ez már más téma, de az biztos, hogy egyre több olyan fiatal van, aki csak egy gyereket tervez, testvérről hallani sem akar, legalábbis mifelénk. Az okok mindig az anyagi létbizonytalanság...

Pedagógusként olyan hátrányos helyzetű gyerekeket tanítok, akik többgyermekes nagycsaládból származnak, nem ritka a halmozott fogyatékosság, a szülők még örülnek is ennek, hiszen akkor több a családi...

2013. okt. 30. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Hát ez is szomorú, hogy sokan csak a családi pótlék miatt szülnek, és örülnek ha fogyatékos a gyerek, mert akkor emeltet kapnak.
2013. okt. 30. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
Az én környezetemben egyre több a 3 gyereket vállaló magyar család.(köztük mi is)A családi adókedvezmény nagy segítség,egy normális fizetésű apa és egy gyeden lévő anyuka helyes költekezéssel jól elboldogul.
2014. febr. 1. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!