Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért vannak felháborodva az...

Miért vannak felháborodva az emberek azon, hogy egy fogadott orvos pénzt kér a szülés levezetéséért?

Figyelt kérdés

Előre leszögezem, nem arra gondolok, mikor az embert az ügyeletes doki ellátja!


Véleményem szerint a TB-s ellátásban az van benne, hogy ah az ember bemegy szülni, akkor az éppen akkor ott lévő ügyeletes doki levezeti a szülését.

Ha előre ki van írva programcsászárra, akkor is az éppen azon a napon dolgozó doki elvégzi a műtétet.

Abszolút megértem, ha vki ezután nem tud vagy nem akar hálapénzt adni.


De ha az illetőnek nem felel meg az ügyeletes doki, és azt akarja, hogy mindenképpen egy általa választott orvos legyen ott és vezesse le a szülését, akkor miért kell egy utolsó kapzsi, pénzéhes disznónak beállítani az orvost azért, mert pénzt mer ezért kérni?


Ez egy plusz szolgáltatás. A dokinak készenlétben kell lennie, akkor is be kell mennie, ha éppen nem ő ügyel stb.


Ki mit gondol erről a témáról?


2013. nov. 1. 20:35
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Eszembe nem jutott ezen felháborodni.


Amúgy az orvosomnak nincs fix díja szülésnél, mondta, hogy amennyit gondolok annyit adjak. Úgy kellett kihúznom belőle, hogy mások mennyit szoktak.

2013. nov. 1. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

Akkor örülök, hogy nem csak én gondolom így.


Szerintem spec. sokkal jobb lenne, ha árat mondana a doki és nem a páciensre bízná, hogy mennyit ad.

Különtanárhoz se úgy megy az ember, hogy majd az óra végén ad amennyit gondol...


Legalább el tudná az ember dönteni, hogy belefér a büdzsébe vagy sem. Ha nem, akkor lehet másik dokit keresni.

Nincs a szenvedés, hogy mennyit adjon az ember.

2013. nov. 1. 21:03
 3/20 anonim ***** válasza:

Nekem meg épphogy sokkal szimpatikusabb, hogy nem mond valaki árat. Van fogadott orvosom, szülésznőm is, de egyikkel sem beszéltünk pénzről. Én akarom eldönteni, szülés után, hogy mennyit ért nekem az, hogy ott voltak. Soktízezer vagy akár százezer forinttal a mai világban nem dobálózik az ember látatlanban.

Szerintem egyébként az aki árat mond, azért tűnhet pénzéhesnek, mert tök mindegy mit csinál, azt a pénzt kell kifizetned. Az a doki viszont, aki rád bízza, meg is akar dolgozni érte. Lehet hogy sokkal jobban odafigyel, mert gyakorlatilag az ellátástól és a hozzáállásától függ majd a "fizetése".

Persze ezzel nem azt mondom, hogy feltétlen letojja a fejed a fixtarifás, biztos nem így van, de nekem valamiért ez a fő különbség jut rögtön eszembe az ilyen dokik hozzáállásában.

38hkm

2013. nov. 1. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
Nem az a probléma, hogy fizetni kell, hanem az, hogy mennyit! 70-80000ft a min., amit Bp-en elkérnek egy szûlésért, de inkább többet. Szerintem teljesen irreális.
2013. nov. 1. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:

Nézd, a választott orvos egy plusz szolgáltatás. Nem kotelezo igénybevenni, de ha valaki ugy érzi, arra van szüksége, akkor azt meg kell fizetni. Az árak meg.... Utána kell érdeklődni, hogy kinél mennyi es azzal együtt végiggondolni, hogy mit szeretne az ember. Van, akinek fontos, hogy ugyanaz az orvos kísérje végig a terhességet es nála is szülessen a gyerek, van, akinek meg éppen mindegy. Az elso fog orvost fogadni, a masodik nem.

Tudomásul kellene venni, hogy az, ha en megkérem a Dr XYt, hogy ott legyen a szulesemnel, pénzbe kerül. Éjjel, nappal, bármikor a rendelkezésemre fog állni, a munkaidejét kívül is, ha megindul a szules. Őszintén, melyikötök dolgozna ingyen munkaidőnek tul?

2013. nov. 2. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
Én nem háborodtam fel rajta,nekem is fogadott dokim volt aki nem ért haza a szülésig,így az épp ügyeletes dokinak adtam egy kis hálapénzt nagyon minimálisat inkább jelzésértékűt,mert a dokimmal egyeztetett mindent,és nagyon körültekintő volt velem.
2013. nov. 2. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
22%

Azért a terhesgondozáson otthagyunk egy csomó pénzt, ebben benne van az is, hogy azért kapja az orvos, hogy a végén is ott legyen. Amikor szültem, a kórház hivatalból behívta az orvosomat, akihez mellesleg magán úton jártam.

Ha nem mond tarifát a doki, akkor hálapénznek gondolom, ha mondd, akkor zsarolásnak.

Persze mindenki azt csinál, amit akar, de gondoljatok már bele, hogy 80-100000 ezer forintért más egy hónapig dolgozik, az orvos meg párszor megvizsgál, irányít, és varr, vagy vág egyet, meg varr. Szóval tarifának egy kicsit túlzás a pénz, pláne, ha előre le is fixálja.

2013. nov. 2. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Zsarolás??? Hat ez igencsak erős volt. Ugyan mitől zsarolás? Nem kotelezo a fogadott orvos.
2013. nov. 2. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
7-es valahol értem amit mondasz, de azért azzal nem értek egyet, hogy más 80-100 e ért hónapokat dolgozik a doki meg CSAk varr vág stb...nyilván egy normál szülésnél nincs komplikáció tényleg egyszerűnek tűnik, de az orvosok (nem csak a fogadott, hanem alapvetően mind) hosszú évek alatt megszerzett tudás után fel vannak készülve arra is, hogy életet kell menteniük. Én egyébként nem fogadtam orvost magándokihoz jártam és ügyeletesnél szültem, de igenis aki elvárja, hogy a doki ugorjon amikor szül (akár a karácsonyi vacsora mellől) az fizesse meg és annyit és úgy, ahogy a választott dokija meghatározza (ha nem mond pénzt akkor nem mond, ha mondja, hogy 100e akkor annyi). Én nem akartam a szülésért fizetni, de nem értem komolyan van olyan ember aki dokit fogad és hőbörög, hogy fizetni kell érte?
2013. nov. 2. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

Szerintem itt félreértések vannak, nem az nem tetszik a többségnek, hogy fogadott orvosnak fizessen, hanem az, hogy bármi is történjék, megszabja, hogy mennyit.

Ja, jöhetünk azzal, hogy ő életekért felelős stb (ennyi erővel a buszvezető is), de én még nem láttam olyan orvost, aki bármi komplikáció után ténylegesen felelősséget is vállalt, általában összefognak a károsult ellen, hogy még véletlenül se derülhessen ki, hogy az ő hibájukból történt a baj.

2013. nov. 2. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!