Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti hogy csinálnátok? Egyedül...

Ti hogy csinálnátok? Egyedül hagynád a babát 15 percre a házban?

Figyelt kérdés

Az egy éves babám bárányhimlős, a nagy pedig ovis. Együtt szoktunk menni érte az oviba, viszont most, hogy beteg nem tudom ezt megtenni. Nincs kire bíznom.

Az ovi 5 percre van, és azon gondolkozom, hogy itt hagyhatom-e vajon a házban a járókában egyedül arra az időre, amíg leszaladok a nagyért és visszajövünk.

Sosem csináltam ilyet, de most nem látok más megoldást. Esetleg férjem skype-on figyelhetné a munkahelyéről...

Olyan már máskor is volt, hogy ennyi időt kinn voltam a kertben mondjuk teregetni vagy egyéb okból, de ez most mégis más.


2013. nov. 6. 02:30
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
85%

Eszedbe ne jusson az egy éves babádat egyedül hagyni a lakásban!


Nincs szomszéd, bnő, tesó, aki figyelne addig?

2013. nov. 6. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim válasza:
32%

Mit tud csinálni egy baba egyedül annyi ideig?

Felénk "bekötötték" a babát. Ez azt jelentette, hogy a meleg takaróba rakták és jól becsomagolták. Kb. 10-20 percet kibírt a baba így nyugodtan. Régen (falun).

2013. nov. 6. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
86%
Háát egy évesen már nem olyan baba, aki csak fekszik és max egy szöszmöszt nyelhet félre, hanem sok váratlan ötlete támadhat. Nincs egy ovistárs-szülő, aki elhozná a nagyot a kapuig vagy egy szomszéd, aki ránézne a kicsire?
2013. nov. 6. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
86%
én nem hagynám....kérd meg valamelyik anyukát,kisérje oda hozzád a gyereket ,úgyis közel az ovi....én megérteném és megtenném:)
2013. nov. 6. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
85%
Nekem pont ennyi lenne az ovi minden nap 2x. Nem merem itthon hagyni, még úgy se, hogy reggel majdnem biztos, hogy aludna. Inkább keltem szegényt és jön velünk.
2013. nov. 6. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
68%
ne vidd a nagyot akkor most oviba. neki is jót tesz, ha veletek van otthon egy kicsit,de a picit ne hagyd otthon egyedül.
2013. nov. 6. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
81%

Simán el lehet vinni a kicsit az oviba. Mi miatt nem akarod? A betegségének nem art, a nagy meg mar amúgy is hordozó, ha attól félsz, hogy elkapják az ovisok. A ferjed mit tud csinálni, ha Skypeon figyeli a gyereket? Annyi váratlan baleset történhet. Lehet egy elektromos zárlat, földrengés, akármi. Amellett, hogy az életben meg nem bocsátanad magadnak, meg le is csukhatnak kiskoru veszelyesztetese miatt, ami azzal jár, hogy mindket gyerekedet elveszik.

Menjenek-együtt az oviba.

2013. nov. 6. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
85%
NEM hagyom egyedül a gyerekeimet. Életveszélyes. Főleg, hogy már nem csak "tehetetlenül" fekszik és nézi a plafont, hanem tesz-vesz. Szó sem lehet róla! Mindig van más megoldás. Akár az, hogy magammal viszem és nem hagyom senkivel sem érintkezni, akár az, hogy amíg nem tudunk miatta mozdulni, a nagy is marad otthon. De egyedül soha nem hagyom! Alapszabály.
2013. nov. 6. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
85%
Nem hagynám semmiképp egyedül a babát. Ha sehogy sem megoldható, akkor ne vidd oviba a nagyot.
2013. nov. 6. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
55%

Házban, kocsiban egyedül hagyni a babát vagy kisgyereket még mindig BÜNTETENDŐ. Ezt akkor is tudomásul kell venni, ha régen másként volt, és sok babát magára hagytak.


Én is amondó vagyok, hogy bármely más megoldás jobb, mint amit felvetettél.

Pl. mint az írták is, ne menjen oviba a nagytesó.

Vagy ha tényleg 15 percig lennél csak távol, kérj segítséget egy kedves szomszédtól.

Vagy telefonálj az oviba, és beszéld le egy dajkával vagy valakivel, hogy jöjjön ki a kocsihoz ránézni a kicsire, míg bemész a nagyért. Esetleg öltöztessék fel a nagyot, és hozzák ki hozzád, aki kint várod a kistesóval.

Vagy hívj bébiszittert, ha másként nem megy.

2013. nov. 6. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!