Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha az egyik gyermeked különleg...

Ha az egyik gyermeked különleges nevet visel, akkor a másiknak is hasonló nevet adsz?

Figyelt kérdés
Tehát: mindegyik gyermekednek hasonló nevet adsz, akár régimódi, akár trendi, akár külföldi?
2009. nov. 16. 14:12
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Legalábbis szeretnék...Neked van már?Mi a neve?Gondolom ezért kérdezed...
2009. nov. 16. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Igen, a babámnak magyar neve van, a testvérének is (ha lesz) magyar neve lesz. Ehhez nagyon ragaszkodom.

Bár sosem gondolkodtam ezen, de fura lenne egy Krisztofer-Erzsébet testvérpár :)

2009. nov. 16. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Van egy kisfiam, Botond a neve.

Apának nagyon tetszik a Szilveszter, de szerintem a két név együtt nem oké!

2009. nov. 16. 14:40
 4/6 anonim ***** válasza:

Igen, szerintem jó, ha hasonlóak.

Én is a magyar nevekre szavazok, szeretem az egyszerűbb, de szép, tiszta csengésű neveket.

2009. nov. 16. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

hát, szerintem menne a Botond a Szilveszterrel, mindkettőt szépen, magyarul ejted ki, magyar nevek. Nekem például a Botond-Kevin párosítás nem tetszik, vagy írtam egyszer régebben egy kérdéshez, hogy az Efraim sem megy szerintem a Dominikkal.

Azt nem tudom, a második gyereknek mi lenne a neve, az elsőt Sebestyénnek fogják hívni, de lányoknál például nem adnék mindegyiknek virágnevet vagy ilyesmi. Az a lényeg, hogy tetszedjen, de mi alapból olyan szülők vagyunk, akik egyik végletet sem szeretik (például a Koppány-féle ősmagyar nevek és a Noel-féle újmodern nevek sem mennek nálunk). Én inkább arra hajtok, hogy ritka, de magyar neve legyen a gyereknek, és hosszabb, mert a vezetéknevünk rövid. A Sebestyénem mellé például el tudnék még képzelni Krisztiánt, Benjámint.

2009. nov. 17. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekünk eddig egy Lea lányunk van (latin név), ha megszületik a testvére és fiú, akkor Nimród lesz (asszír eredetű bibliai név). Ha lány, akkor valószínűleg Gyöngyvér (ez meg ugye magyar, Arany János névalkotása), de ezt még jóvá kell hagyatnom apukával, aki minden áron Csengét akar, de nekem nem tetszik, hiába magyar. :(
2010. jún. 9. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!