Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szocpolt lehet felvenni arra,...

Szocpolt lehet felvenni arra, hogy a meglévő lakás helyett nagyobbat vegyünk? Létezik még egyáltalán a szocpol?

Figyelt kérdés
2008. júl. 10. 14:40
 1/5 anonim ***** válasza:
48%

van még szocpol, de riogatnak hogy talán eltörlik; mi is szeretnénk felvenni.

én ezt tudom, de lehet hogy rosszul vagyok informálva, annyi mindent írnak a neten, legbiztosabb ha megkérdezel a bankban egy hitelest

2008. júl. 10. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ha a párom 37 éves, én pedig 32 vagyok, nekünk még jár?
2008. júl. 10. 15:02
 3/5 anonim ***** válasza:
54%
A neten sok mindent olvashatsz róla. Csak új lakás vásárlására veheted fel és azok áraihoz képest csekély az összeg+kell, hogy legyen egy legalább 500.000 Ft-os hiteled már. Úgy gondolják, akinek az nincs, minek veszi fel a szocpolt??? Félszocpolt (900.000 Ft) lakás bővítésére tudsz felvenni,pl. min. 1 szoba hozzáépítéséhez.
2008. júl. 10. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Vehettek fel szocpolt, de teljes összeget csak új lakás esetén. Nem lehet a lakás megvételekor másik ingatlan még részben sem a neveteken, illetve ha csak 1 gyerekre veszitek fel akkor min. másfél szobás, ha 2-re akkor min. 2 szobás lakásnak kell lennie. Az összeg ha jól tudom 1 gyerekre 900e ft, 2-re 2.4 M ft.
2008. júl. 10. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
40 éves korig felveheted, hogyha céges újépítésü házat veszel/magadnak nem építhestz/ és ha az előző ingatlan teljes kézpénzes vételárát beleteszed az újba...
2008. júl. 12. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!