Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Rögtönzött felmérés: ki...

Rögtönzött felmérés: ki hogyan táplálja 6 hó alatti babáját?

Figyelt kérdés

Az arányokra vagyok kíváncsi. Csak anyatejes, anyatej + tápszeres pótlás, tápszer, hozzátáplálás, egyéb (ha van olyan)?

Kérlek, senki ne pontozzon le senkit, nem értékítéletet akarok, csak kíváncsi vagyok.

Írhattok ismerős babákat is, hogy minél több válasz legyen.



2013. nov. 27. 18:48
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:

Ja, azt is írjátok le, hogy mennyi idős a baba!



Kezdem én: fiam 5 hónapos kereken, kizárólag szoptatott.

Ismerősök: 3 baba, 4 hónapos anyatejes tápszeres pótlással, 1 hónapos szintén vegyes és 1 hónapos anyatejes.

2013. nov. 27. 18:50
 2/16 anonim ***** válasza:
Mindhárom 6 hó alattim csak anyatejet kapott, eztán kezdődött a hozzátáp.
2013. nov. 27. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
10 hetes baba, csak anyatejes (szopi), két nagyobb testvére szintén így volt.
2013. nov. 27. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
32%

Mindhárom gyerekem 4 hónaposan kezdtem hozzátáplálni. 6 hónaposan már a saját ebédünkből kapott sok mindent, kicsit darabosan, villával összetörve. 8-9 hónaposan már evett mindent. Egészségesek lettek mindhárman, nem allergiásak semmire és jó étvágyúak.

A szomszéd anyuka babája most 7 hónapos. Ő is már sok mindent ad neki abból, amit maguknak főzött, és tejet, tejterméket is. Az ő babája is egészséges.

2013. nov. 27. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Két lányom 6 hónapig csak anyatejet kapott, aztán kezdtem szilárdat. A fiamnál nem volt elég tejem, tápszerrel kellett pótolni. Egy ismerős anyukának egyáltalán nem volt teje, tápszeres volt a babája. Az én gyerekeim most 2, 5 és 6 évesek.
2013. nov. 27. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

az első gyermekem 5,5 hós koráig csak szopott, utána szép lassan kezdtük a ht-t. A második gyermekem 5 hónapos korától kap enni is. Persze kóstoltatás szintjén.


ismerősöknél nagyon vegyes. Van, aki 3-4 hósan elkezdte a ht-t, van, ahol tápszer + szopi vagy csak tápi vagy csak szopi.

2013. nov. 27. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

1. 6 hónapos korig kizárólag anyatej

2. 5 hónapos korig kizárólag anyatej, ekkor kezdtem a hozzátáplálást

Ismerősöknél:

-nem volt tej, tápszeres baba, 4 hónaposan elkezdett hozzátáplálással

-6 hónapos korig kizárólag anyatej

-6 hónapos korig kizárólag anyatej

-kezdetektől kevés anyatej + tápszeres pótlás, 4 hónaposan elkezdett hozzátáplálás

2013. nov. 27. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Elso baba 6 hos koraig csak anyatej.

Masodik baba most lesz 4 hos, eddig csak anyatej, szinten szeretnem, ha 6 hos koraig az is maradna.

2013. nov. 27. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Mindkettő 6 hónapos koráig kizárólagosan anyatejes volt.
2013. nov. 27. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Külön kértem, hogy ne legyen lepontozás... Állapotfelmérést akartam csinálni, minden válasz hasznos. A nem értek egyet nem azt jelenti, hogy nem hasznos a kérdésre adott válasz.

2013. nov. 27. 20:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!