Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miután az embernek gyereke...

Miután az embernek gyereke lesz, miért lesz önző? Másokra ilyenkor nem gondol, csak magára! A környezetét letolja!

Figyelt kérdés

Többségében vannak akik maradnak a környezetükre tekintőek? Csak van pár kirívó példa?


Nem szeretnék senkit megbántani, de szeretném megkérdezni, hogy miért lesz sok szülő "önző" és csak magára gondoló, ha gyereke lesz?


Mire gondolok? Kiűltem még a parkba mikor szép napos meleg idő volt. Volt kint két anyuka 2 gyerekkel, és beszélgettek. A gyerekek "nyúzták" egymást, ordítottak, kiabáltak, de egyik se szólt rájuk, gyerek ordításban beszélgettek!

Na most ott voltak mások is, nyugdíjasok, akik pihenni mentek ki a parkba élvezni a napsütést. De a két gyerek meg ordított, és elég fülsértően.

Miért nem volt tekintettel a két anyuka arra, hogy vannak ott mások is, szóljunk a gyereknek, hogy ne ordítson, vagy foglaljuk le őket valami közös CSÖNDES játékkal?

Nem voltak tekintettel a környezetükre!


Akkor sétáltam hazafelé, és a kisgyerek valamit nem kapott meg, vagy nem ért el, és az anyuka nem próbálta elmagyarázni neki, hogy miért nem lehet/szabad, vagy bármit, hanem annyit mondott, hogy "Jól van, ordítsál nyugodtan nem érdekel!" és a gyerek végig ordítva ment az utcán... Megint nem volt az anyuka tekintettel arra, hogy egy szép délelőtti nap volt, pontosabban 8-9, között, és másik aludhatnak még!


Voltam nyaralni és nyaralóhelyen voltam. A gyerek az utcáról ordított be az anyjának a panzióba, hogy hozza ki a pulóverét. Az anyja meg az ablakból ordított vissza, hogy "miért hagytad itt, gyere be érte! Vagy megvárod mire elkészülök és utána oda viszem!" de a gyerek kiabált még, hogy nem most hozza ki, fázik. Vissza kiabált neki az anyja, hogy most még össze kell pakolnia meg minden.

kb 2 percig így ordítva társalogtak! Egyik nyugdíjas rájuk kiabált, hogy "nem Moszkva téren vannak, fogják már be!" Erre mérges lett az anya, és kioktatta a nyugdíjas bácsit, hogy "magának mi köze van ahhoz, hogy én mit csinálok!"

De említést nem hallottam arra, hogy "kisfiam, ne kiabálj! Másokat zavarsz!"


Megint nem volt tekintettel a szülő a környezetére, hogy egy nyaraló helyen nem ordítunk egymásnak! Ráadásul még Ő volt felháborodva!


Ugye ez kb 1%a a szülőknek? Vagy miért ilyen sok szülő? Miért lesz olyan, hogy ha gyereket nevel, akkor már nem érdekli, hogy mások is léteznek?



2013. dec. 7. 13:07
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
95%

Ezt ugye provokáló kérdésnek szánod?


Nekem van 3 gyermekem, igyekszem normális viselkedésre, udvariasságra tanítani őket. A visszajelzések és saját tapasztalataim szerint sikerül is.


A felhozott példákból az utolsó lehet jogos... Nem látom értelmét az efféle üvöltözve társalgásnak én sem, és tényleg zavaró lehet.

Egy park viszont nem temető, nem tudom honnan gondolod, hogy ott néma csendben kellene lenni bárkinek. Hol kiabáljanak a gyerekek, ha nem kinn a szabadban? Ha meg teszem azt a szomszédodban lenne gyerek és áthallanád a falon akkor azt is bevetted volna a listába, biztos vagyok benne. Kint a parkban, ligetben én sem szólnék rá a kölkeimre sose, mert az pont az a hely, ahol végre ők is kicsit elereszthetik magukat.

A "Jól van, ordítsál nyugodtan nem érdekel!" kontextus nélkül nehezen értelmezhető. Miből gondolod, hogy a gyerek nem ezt adja fél órája, és 10 perccel azelőttig már 8-szor elmagyarázták neki, de csak nem hagyja annyiban. Nekem is tudnak ilyet, és van, hogy a sokadik hisztis próbálkozásra már én is csak ennyit mondok. És akkor a magadfajta gondolhat amit akar és írogathat ilyen kérdéseket :).

Mondom ezt úgy, hogy borzasztóan idegesítenek a neveletlen gyerekek és az ostoba szüleik! De ezek pont nem azok a helyzetek szerintem.

2013. dec. 7. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
23%
Amiket leírsz, az szerintem nem átlag szülői magatartás, ha szimplán bunkóság.Az ilyen emberek gyerek nélkül is pont ilyen bunkók lennének.
2013. dec. 7. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez nem függ attól, hogy van-e gyereke valakinek vagy nincs, az önzésnek meg még annyi köze sincs a gyerekvállaláshoz. Van olyan aki gyerek nélkül is szarik mindenkire (pl. éjjel zenét bömböltet, ordibál az utcán, buszon, stb.), aki meg olyan, az a gyereket is próbálja arra nevelni, hogy legyen tekintettel másokra, bár ez egy kisgyerek esetében nem is olyan egyszerü, mert öket sem lehet állandóan fegyelmezni, és náluk alapbeállítás, hogy kiabálnak ha izgatottak, vagy játszanak. Nem azért mert rosszak, csak náluk még nem müködik a disztingválás, meg kell azt is tanulniuk.
2013. dec. 7. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
65%

Én úgy gondolom, hogy nem lesz önző, ha valakinek gyereke lesz. Hanem ebből a szempontból kétféle embertípus van:

Aki az anyaság előtt is önző típusú volt, az anyaként sem lesz tekintettel másokra, aki meg toleránsabb, az anyaként is az.

Tapasztalatom szerint egy változás figyelhető meg, anyaként egy kicsit anyatigrissé válunk, és esetleg elfogultak leszünk csemetéinkkel szemben kisebb-nagyobb mértékben.

Amit te tapasztaltál, azok kirívó esetek, gondolom kevés százalék, mert az átlag normális viselkedés az nem tűnik fel senkinek.

Szóval sztem az ilyen szülő alapból is önző és nem mutat túl jó példát csemetéinek sem.

2013. dec. 7. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
Részben értelek is,persze nyilván az ember nevelje meg a gyerekét,és ne ordítson a gyerek ha mások alszanak,mert mondjuk késő este van.De azért elég túlzás,hogy szinte suttogjon mindenki már más aludhat reggel 8-9kor.ha egy gyerek hisztizik,akkor az a legjobb,ha az anyja ráhagyja,nyilván el is magyarázta neki,de dackorszakos gyerek nem igazán szokta megérteni a magyarázatot,úgy gondolom neked nincs gyereked.A másik azért egy gyerek gyerek valahol neki is ki kell kiabálnia,játszani magát,és hol máshol tegye,mint a szabadban a parkban,játszótéren.Persze rá kell szólni,hogy ne zavarjon másikat de kalitkába em kell zárni és másodpercenként fegyelmezni,mert hangosabban beszél,mint amit egy idegen elvár.
2013. dec. 7. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
Értem hogy nem lehet a gyereknek befogni a száját azért ki lennék akadva ha megszólnalna a gyerek, és rá szólnának, hogy "fogd be a szád!" de a példa amit hoztam a parkos beszélgetés azért nem világos számomra, mert a két anyuka úgy beszélgetett mintha nem is létezne ez a gyerekzsivaj. Mintha a fülük már nem hallaná! Pedig ezt kétlem!
2013. dec. 7. 13:25
 7/23 anonim ***** válasza:
96%
Teljesen egyetértek az elsővel. Ezek közül csak a 3. eset olyan, ahol kifogásolhatóan viselkedett az anyuka és a gyerek. Annyit hozzátennék még, hogy könnyű ám gyerek nélkül okoskodni kedves Kérdező.
2013. dec. 7. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
97%

Kedves kérdező! Te mar gondolom nem emlékszel a gyerekkorodra.

Ha a panelban ordít a gyerek az a baj, ha a szabadban az a baj. Valahol szabadjára kell engedni a gyerekek energiáit.

2013. dec. 7. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
27%
Sajnos én is ettől szenvedek, mert a sógornőm ugyanilyen, nem szól a gyerekeire. Én meg az enyémekre (3 van) igen, mert vannak szabályok, amiket be kell tartaniuk. Nekik meg mindent lehet, és ezt fogadjuk el. Már ott tartunk, hogy a közös családi ünnepek elviselhetetlenné váltak, és mi nem szeretünk menni. Ezért viszont állandóan piszkálnak minket, és el sem tudják képzelni, hogy ebben az őrületben, rumliban mások nem érzik jól magukat. Ha én szólok a gyerekeire, akkor meg megsértődnek. Ők is nagyon önzők, az én nagylányomat pl kimondottan bébiszitternek nézik, az apuka rá se néz a gyerekekre, csak a tv-t bámulja, még ünnepekkor is. Sajnos épp emiatt vesztünk most velük össze, és én sem értem. Én figyelek rá, hogy ne legyünk túl hangosak, fárasztóak, kimerítőek, és ne kelljen a nagyszülőknek a gyerekeimmel sokat "bajlódni", hogy mindenkinek kikapcsolódás legyen az a pár együtt töltött óra, de ők nem. Ők másoktól várják el, hogy a gyerekeiket tisztába tegye, megetesse, rendet rakjon utánuk, játsszon velük, vagy fegyelmezze őket, mert ők "pihenni" akarnak. Különbözőek vagyunk, másképp lettünk nevelve, mondjuk a férjemet is ők nevelték, mégsem ilyen lett. Én arra jöttem rá, hogy ők akkora egóval rendelkeznek, hogy azt hiszik, az egész világ körülöttük forog. Az ilyen embereknek hiába próbálod ezt elmondani, képtelen megérteni, és nem is érdekli. Szerencsére kevesebb vannak, mint mi, "normális" szülők. Nekik ez a "normális".
2013. dec. 7. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
96%

"Ők másoktól várják el, hogy a gyerekeiket tisztába tegye, megetesse, rendet rakjon utánuk, játsszon velük, vagy fegyelmezze őket, mert ők "pihenni" akarnak."

Utolsó! Ennek köze nincs ahhoz, amiről a Kérdező ír.

2013. dec. 7. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!