Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha két különböző néven szólítj...

Ha két különböző néven szólítják a gyermeket okozhat bármiféle személyiségproblémát?

Figyelt kérdés

Mikor várandós lettem úgy egyeztünk meg a fiú gyermeket a férjem , a lányt én nevezem el.

Lány lett végül és adtam neki egy nevet ami a férjemnek nem nyerte el a tetszeset,ezért hogy ő is örömét lelje a névválasztásban mondtam neki hogy adjon ő is egy (második) keresztnevet.(ami persze nekem nem tetszik)

Megegyeztünk hogy az általam választott néven fogjuk szólítani,ami ha később nem tetszik neki akkor használja majd a másikat.

Az én családom az első nevén szólítja a babát,de ő mindenkinek az általa választott nevet mondja (családja,barátok)ha kérdezik a gyerek nevét és ezt a nevet mondogatja a gyereknek is sokszor hogy ehhez szokjon.

Kicsit hátba támadva érzem magam,haragszom is érte...mert a megbeszéltek ellenére a második névhez akarja szoktatni.

Nem okoz ez valami személyiségproblémákat ha 2 különböző néven szólítják a gyereket?



2013. dec. 15. 12:45
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem. :)

Ez olyan, mint hogy sokaknak van beceneve családon belül, és egyszer azon szólítják a családtagok, másszor a rendes nevén.

2013. dec. 15. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát bennem inkább az okozna problémákat a gyereketek helyében, hogy a szüleim nem voltak képesek olyan nevet adni nekem, amit nem utál valamelyikük... Gratulálok nektek!


Szerinted könnyű lesz szegény lánynak, amikor majd el kell dönteni, melyik nevét szeretné használni? Muszáj lesz mind a kettőt, mégsem mondhatja azt, hogy az egyik nem tetszik neki, mert az olyan, mintha valamelyik szülője ellen is fordulna... Ennél értelmesebben is meg lehetett volna oldani a dolgot.

2013. dec. 15. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Egyet értek, nem volt okos döntés így nevet adni neki.

Engem nagyon zavarna az apja viselkedése, és ennek hangot is adnék - de nem itt, hanem vele szemben.

2013. dec. 15. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyikőtök részéről sem fair,te olyat választottál,amit nem szeret a férjed,Ő meg a másik nevén hívja,ez így nem lesz jó.
2013. dec. 15. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Legjobb lenne, ha megváltoztatnátok a gyerek nevét. A férjed írjon egy listát a neki tetsző nevekről, és azok közül válassz egyet.
2013. dec. 15. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem lesz baja, mindkét névre fog hallgatni, de hasznosabb lett volna olyan nevet választani, amit egyikőtök sem utál. Ezt az ellenérzést, ami mindkettőtök oldaláról megvan ő is érezni fogja, de nem érti majd mitől van. Persze ettől sem lesznek lelki gondjai.
2013. dec. 15. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
29%
Nálunk vagy 4 féle neve van a gyereknek, mindenféle becézésre hallgat, de attól még tudja, mi a neve :) Neki nem lesz baja, szerintem, ezt szokja meg.
2013. dec. 15. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
azért nem hiszem el, hogy több ezer név közül nem sikerült találni olyat, ami mindkettőtöknek tetszik...vagy találjatok ki egy becenevet, s használjátok azt..
2013. dec. 15. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

A férjemet nem is érdekelte igazából a névválasztás, azt mondta olyan nevet adok ami tetszik nekem-beleegyezett , most meg meggondolta magát.

Kedves válaszolók,nem az érdekel mekkora hibát követtem el,hanem az hogy lehet-e bármiféle szociális problémája ebből ha anya így,apa úgy szólítja. (pedignem ez volt megbeszélve)

2013. dec. 16. 10:22
 10/10 anonim ***** válasza:

a kislánynak ez nem fog szerintem problémát okozni

viszont a kapcsolatotok nem tűnik túl jónak, attól lehetnek problémái...persze egy idegen ezt nem tudja megítélni normálisan

csak nehogy az legyen, hogy te utálod ezt a nevet, a férjed utálja azt, ő meg nem tudja majd eldönteni hogy kinek feleljen meg

2013. dec. 28. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!