Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerinted "baj", ha vkinek a...

Szerinted "baj", ha vkinek a terhessége alatt, illetve kicsi babával műkörme van?

Figyelt kérdés
2013. dec. 26. 20:53
 1/10 anonim ***** válasza:
60%
nem baj.szülésnél nem szeretik mert ha csaszi van akkor valami van vele(ezt nem tudom).nekem is van pici műkörmöm,7,5hónapos a fiam.mindig is volt.ez tompa,sokkal biztonságosabb mint a saját köröm.nem karmol
2013. dec. 26. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
53%
Semmi baj nincs vele, szülésnél ne legyen csak.
2013. dec. 26. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
53%
Nem baj, persze ne legyen túl hegyes, és ne bénáskodjon vele az illető.
2013. dec. 26. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
53%
Szerintem attól függ,ha csak olyan normális méretű,mert pl nem szép a saját körmöd,vagy rágod akkor nem baj,ha hegyes akkor az nem ajánlott.
2013. dec. 26. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
53%

Én terhességtől függetlenül nem tudnám elképzelni magamnak, bár az is igaz, hogy olyan munkát végzek, ahol a legkisebb körömhossz is akadályozna, így az enyémek mindig teljesen rövidek, kivéve a két hüvelyk ujjamon, ott egy picit hosszabb, az nem zavaró.

Másnál is csak az tetszik, ami akár saját is lehetne, tehát nem hosszú és nem hegyes, hanem gömbölyű. A francia lakkozás meg egyenesen gyönyörű, de nekem sosem lesz...


Egyedül az a kérdés, hogy boldogulsz-e vele, hogy nem sérted-e meg a babát. Ha ez működik, akkor miért ne?


Szülésnél azért nem szeretik, a lakkozást sem, mert ha császár van és altatnak, akkor kell hogy tudják ellenőrizni a köröm színét, ha belilul akkor gond van.

2013. dec. 26. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
92%
Én fültanúja voltam a koraszülött intenzíven, amikor egy orvos utasította az anyukát, hogy szedesse le a műkörmeit, mert így nem nyúlhat be a gyermekéhez az inkubátorba.
2013. dec. 26. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
53%
Szép, nekem is tetszik, de szülés környékén szerintem jobb, ha nincs. Utána meg újra lehet, ha téged nem zavar :-)
2013. dec. 26. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
79%

Úgy tudom, hogy császárnál nem lehet, még körömlakk sem, mert a körmök alatti bőr színét ellenőrzik a műtét alatt.

Amúgy nem "baj", de pl a hosszú, hegyes műkörömmel nem lehet túl praktikus és biztonságos fürdetni, kenegetni, tisztába tenni a babát.

2013. dec. 27. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Koraszülött babánál más a helyzet. Nekik nagyon vékony, sérülékeny a bőrük, ezért nem ajánlatos műkörömmel, vagy akár hosszú saját körömmel a babához érni, mert nagyon könnyen felsérthetik a körmök a bőrét, ami aztán fertőzéshez vezethet. És gondolom higiéniai okai is vannak, hogy nem akarják, hogy műkörömmel taperolják a babát.
2013. dec. 27. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
46%

Nem baj. Nekem is volt. Egy darabig hegyes, aztán béna voltam vele, megkarmoltam a gyereket, így rövid lett a müköröm. De az alá meg.mindg bement a popsikrém (tégelyes) és nehéz volt tisztán tartani. Szóval elhagytam.

Ha valakinek nem okoz gondot, akkor szerintem maradhat. Szülésnél meg főleg nem zavart senkit.

2013. dec. 27. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!