Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Dolgozó-tanuló anyukák,...

Dolgozó-tanuló anyukák, adnátok egy kis biztatást?

Figyelt kérdés

5,5 és 4 évesek a gyerekeim. Februártól új állásom lesz, 9-től kb este 6-ig, nagyjából fél 7-re érek majd haza. Reggel én viszem, du a férjem szedi össze őket az oviból. Levelezős leszek egy fősulin, havi 1 pé-szo, vagy 2 szo lesz tanítás.

Annyira nulla az önbizalmam! Hogy fogom én ezt bírni? Pedig muszáj tanulnom, ez az utolsó lehetőségem, hogy azzal foglalkozhassak később, amit szeretnék is csinálni, és a korábbi két műszakos munkarendemmel is tudtam logisztikázni a családot, most mégis félek... a meló+házimunka+gyerekek mellé tényleg belefér a tanulás?

Ti hogy csináljátok?


2014. jan. 23. 10:29
 1/3 anonim ***** válasza:
Nehéz, ez igaz. Én csak 70%-ban érzem át, amiről írsz, mert csak egy pici gyerekünk van, és csak alkalmi munkákat vállaltam eddig (fordítások), amiket akkor csinálok meg, amikor időm van, és mellette levelezőn járok fősulira, elég kemény. Sokszor éjszaka tanulok, keveset alszom. Ha ennyire szépen össze tudtad ezeket hangolni, hidd el, az álmod megéri! A párod úgy látom, támogat, a gyerekeknek is meg kell mondani, mi történik, még tanulhatnak is belőle, hogy az álmaikért mindent megtegyenek, segíthetnek is, ha tudják, miért kell picit alkalmazkodóbbnak lenni anyával. Nem olyan picikék már, hidd el, menni fog! Eleinte lesznek zökkenők, de akár írásban is összefoglalhattok egy napirendet, mikor-ki-mit csinál, hogy a gyerekek is lássák, kitenni valami fő helyre, stb. A szuperdadában az esti rituálékhoz a gyerekek saját csörgőórát is kaptak, amikor nagyon elhúzódott nekik az éjszakai ágybakészülődés, játékos gyerekóra volt, amit ők maguk is ki tudtak kapcsolni,ez szólt nekik, hogy mikor van fürdés, ágyba bújás. Még élvezték is. Drukkolok, hogy sikerüljön összehangolnod! Már ez is nagy szó, hogy 2 gyereket és a munkát össze tudtad hangolni, lehet önbizalmad, büszke lehetsz rá! :) N30
2014. jan. 23. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én is bíztatnálak.

36 éves nő vagyok, 3,5 éves kisfiú édesanyja.

A férjem külföldön dolgozik, havonta 1szer, max 2szer látjuk 1-2-3 napokat.

A gyakorlatban egyedülálló szülő vagyok, mégis megy a munka-tanulás-háztartás, pedig nem vagyok szupermami:)


A munkám teljes munkaidős, h-cs 8-17ig, pénteken 14ig- az ovi is pont ilyen időbeosztású, pénteken 14kor bezár. Én hozom-viszem a kisfiam.

Pénzügyi szektorban elemzőként dolgozom, kemény munka, sk elvárás, férfi kollegák vannak többségben, így aztán össze kell szednem magam.

De: minden irodai munkakörben adódnak 5-10 perces szünetek (amikor adatot vársz, lekérdezés fut, megbeszélésen kell várni, vagy továbbképzésen van szünet stb.)- ezeket én rezsiszámlák, magánovis tandíj átutalására stb. használom fel.


A tesco online vásárlófelületéről rendelem a személyes közreműködést nem nagyon igénylő, ám annál cipeledősebb cuccokat a háztartásba (ásványvíz, 100% gyümölcslé, olaj, kenyérsütő liszt stb.)- a konyhámban teszik le, nekem ennyi havonta egyszer egy ezrest megér (annyi még a benzinre is elmenne és nem kell kisgyerekkel sorban állni, cipekedni stb.)- éjszakára kérek kiszállítást.


A mosást-vasalást éjjel csinálom, amikor a kicsi már alszik, tévézés közben jól lehet haladni ilyenekkel.


Hét közben én az irodába rendelek ebédet magamnak, a kisfiam az oviban eszik nagyon jó, válogatott ételeket, este szoktam azért egyszerű meleg kajákat összedobni (tojásrántotta, zacskóban sült csirkemell-saláta stb. ilyenekre gondolj)- nem nagy dolgok de azért nem egy péksütivel szúrom ki a szemét.


Minden nap van legalább 1-2 valóban tartalmas óránk otthon közösen: vagy vonatot épít, nekem meg asszisztálnom kell :) vagy logicozunk, vagy papírlapokat vagdosunk hullámos ollóval stb.

Este mindig van esti mese és mégis 1/2 9kor már ágyban van.

Nem minden este van házimunka (bár én szeretem hétköznap éjszaka megcsinálni, hogy ne vegye el a hétvégi pihenéstől, kimozdulástól az időt)- tanulni lehet akkor, amikor a gyerekek alszanak, akár este, akár délután.


Nem kell minden nap tanulni. Felnőttek vagyunk, gondolom már második vagy sokadik diploma- magunknak tanulunk, megérteni szükséges, felhasználni tudni, nem bemagolni.

Vizsgákra kell jellemzően nekiülni, de előtte azért ha egy hétig esténként rászánsz egy pár órát éjjel, akkor azért fog menni a többség, nem?

Munkahelyen is esetleg lehet holt időszak, fénymásolni, nyomtatni, számításokat elvégezni, beadandót befejezni vagy puskákat írni talán beleférhet.


Nálam az az elv, hogy a gyerek az első: a háztartás és a tanulás rovására is természetesen.

Mégis megy minden :) Megtehetném, ki tudnám fizetni, de NINCS és remélhetőleg soha nem is lesz babysitterem- mert nekem is szükségem van a kicsivel együtt töltött időre, nem csak neki rám.

Neked is menni fog, fel a fejjel.

2014. jan. 23. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm! :) Jó olvasni, hogy mennyire okosan és töretlenül álltok a dolgokhoz...

Igen, pontos napirendre szükségünk lesz, eddig is így volt ,de valamivel lazábban, mint amire most majd szükség lesz. Főleg a szabad nyári utáni belerázódás lesz nehéz, a férjem ugyanis pedagógus, és az ő szabijaival, meg a nagyik jóvoltából összesen 8 hetet szoktak kihagyni a gyerekek nyaranta a mókuskerékből. Szóval utána lesz nehéz beállni a szigorúságra. De kénytelen kell megszokják majd biztosan.

Eddig úgy volt, hogy vagy az apjuk vitte őket reggel 7-kor az oviba (ha én délelőttös voltam és már hajnalban elmentem itthonról) és én szedtem őket össze, ilyenkor voltak tökjó estéink, közös tartalmas minőségi idő; vagy ha délutánra mentem , akkor 9 körül vittem be őket az oviba, hogy kicsit együtt lehessünk, hisz aznap már nem láttam őket (a délutános műszakból este 10-nél előbb nemigen értem haza sosem). Nekik fél 9körül legkésőbb fekvés van, persze mese meg kis ének, és 9-kor kb már alszanak.

Azt gondoltam, hogy ezentúl reggel közösen indulunk az apjukkal, igaz, hogy így korán beérnek majd az oviba, és kimarad a reggeli közös kis játék stb, de így nekem van egy órám itthon, míg indulok melózni, egy óra sok mindenre elég, akár megfőzöm a vacsorát, vagy valami házimunka, vagy később majd tanulhatok is, hogy ne az esti közös időből kelljen ezekre értékes időt szakítani, hogy ha hazaérek este fél 7-körül, akkor csak velük lehessek fektetésig... utána meg lehet tanulni amíg bírom :)



köszönöm még 1x a bíztatást... a legjobbakat kívánom nektek is!

2014. jan. 23. 15:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!