Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Első trimeszterben lévő...

Első trimeszterben lévő kismamák! Be tudtátok adatni magatoknak a H1N1 elleni védőoltást?

Figyelt kérdés

A nőgyógyászom és mások javaslatára - illetve az elmúlt hetek történései miatt- szerettem volna beadatni magamnak a H1N1 elleni védőoltást. 10. hetes kismama vagyok. Elmentem a körzetihez, ő magáról a védőoltásról is lebeszélt nemhogy terhesen oltassam magam, az egyik oltóközpontban pedig azt mondták hogy várjak még legalább két hetet. De ugyanakkor meg mások azt mondják, hogy minél hamarabb akár most is. És az az igazság kezdek félni a halálesetek miatt...

Ti mit tennétek? Várnátok vagy kijárnátok az utat míg valaki hajlandó beoltani?


2009. dec. 4. 11:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Az első 12 hét nagyon húzós, most fejlődik ki mindene a babádnak. Semmilyen gyógyszert nem szabad szedni ilyenkor! Kicsit olvass utána, és szerintem megnyugszol. Rá most veszélyesebb lenne az oltás, ugye nem szeretnéd, ha valamije nem fejlődne ki rendesen?

Pár hét múlva adasd csak be, és addig se idegeskedj, mert az is árt!

2009. dec. 4. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
74%

Ez persze csak az én véleményem, ha akarod, adasd be most. Én egy fájdalom-csillapítót sem vettem be az első hetekben.

Első voltam.

2009. dec. 4. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Hiába olvasok utána és hiába kérdezek meg egy tucat orvost. Teljesen megosztottak a vélemények. Illetve mostanra a nőgyógyászom illetve a kórház szülészetének vezető orvosának is az a véleménye, hogy akár most is, de be kell adatni az oltást. Ezen a véleményen van egy ismerős immunológus is. Én kénytelen vagyok bízni bennük, hiszen én mint laikus nem tudok mi alapján dönteni. De mégis visszapattantam, tehát lehet hogy valójában meg várni fogok/kell még két hetet.
2009. dec. 5. 09:47
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Megértelek.én még most a 22.héten sem merem beadatni az oltást,tanácstalan vagyok hogy mit tegyek:S:S:S:S:S
2009. dec. 7. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Szia, én semmiképpen nem adatnám be a 12. hét előtt. Igaz én már 20 hetes vagyok, és a 18. héten adattam be. Szerintem próbálj meg nem menni tömegbe, várd még meg ezt a két hetet és utána oltass. És tényleg nyugodj meg, mert a sok aggódás sem tesz jót.
2009. dec. 7. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
31%

Szia!

Ma, az esti hírekben (azt hiszem a Duna TV - n) azt nyilatkozta egy orvos, hogy az első trimeszterben is be lehet adatni a védőoltást, minden kismamának ajánlja. Én sem lennék nyugodt a te helyedben, nekünk van egy 14 hós kislányunk, mivel Szlovákiában élünk még oltóanyagunk sincs. Ha szeretnénk is oltatni, nincs mivel. Terhesen nem hiszem, hogy beadatnám a 12. hét előtt, de ez csak az én személyes véleményem. MO - on legalább beszélnek a halálesetekről vagy az intenzíven fekvőkről, de nálunk nem beszélnek semmiről (persze azért itt is beszámolnak pár esetről, de kismamákról nincs hír), mintha nem is létezne ez a vírus. És az is elég aggasztó.

2009. dec. 7. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
68%
Szia! Azt hiszem én leszek köztetek a kihuzó,mert az eddigi válaszadók inkább ellenezték. De szeretnélek megnyugtatni.Én nagyon ellene voltam az oltásnak, de mivel sajnos elég sokat vagyok emberek közt,busz,bevásárlóközpont...és a hirekbe hallottak miatt megijedtem.Beszéltem az orvosommal,akire mindig számithatok éjjel-nappal. Bár én a 24.hetet taposom,de felvilágositott,hogy a vakcina nem tartalmaz olyan anyagot amitől ne fejlődne a baba tovább,bár ezen tudom,hogy lehetne vitatkozni de ez a betegség volt 1918-ba amikor 2000000 haláleset tőrtént,ez azért eléggé megdöbbentő. A lényeg,hogy ha egy terhes nő megbetegszik a baba egészséges marad a születés pillanatáig mivel a méhlepény nem engedi át a virust,ugyanez van amikor az oltást kapják,a baba nem kap az oltóanyagból.Viszont szülés után nem védett. Én multhéten adattam be és semmi bajom nincs.Tudom,hogy nem 100%-os védetség,de ugyérzem ez a minimum amivel megvédhetem magam a családom és a babám életét. Persze mindenkinek más a véleménye,nem is itélem el azokat akik nem igy gondolják,hisz mint irtam én is féltem nagyon és félek is. Boldog babavárást!!!
2009. dec. 7. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
68%

Én az utolsó válaszolóval értek egyet.Most töltöm a 11.hetet és az elmúlt hetekben ezen agyaltam folyamatosan.A dokim azt mondta,hogy oltassak,és Czeizel Endre szájából is elhangzott ez a mondat,hogy a terhesség bármelyik szakaszában lehet oltatni!Én ma megyek a háziorvosomhoz,és remélem beadja,mert van még két gyerkőcöm -az egyik sulis,ő megkapta,a másik 18 hós és cicizik-Ráadásul karácsonyra szeretnék védetté válni,mert több helyre szeretnénk elmenni.

Azt hiszem,hogy mind a két lehetőségnél kockázatot vállalunk 1.-Ha nem oltatsz akkor azért,hogy ha megfertőződsz!

2.-Ha oltatsz akkor esetleg árthatsz a magzatodnak!

Én az utóbbit választom,és a 20.hétig megyek 2 genetikai szűrésre is.

Ja és a nagyfiam barátja elkapta a betegséget!Tehát itt ólálkodik a közelünkben!

2009. dec. 8. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
8 hetes kismama vagyok. Én is tervezem, hogy beoltatom magam, de a 12. hétig semmiképp, az első válaszolóval egyetértve!
2009. dec. 8. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én a 12:08 vagyok!Szóval kedden beoltattam magam,remélem addig nem kapom el és utána se lesz semmi baj!Te hogy döntöttél?

2009. dec. 11. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!