Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Azok akik nem szeretnének...

Azok akik nem szeretnének gyereket, elmondanátok miért nem?

Figyelt kérdés

Szimplán kíváncsi vagyok, ugyan is én egyáltalán nem akarok.

Mikor meg elmondom másoknak, hogy én egyáltalán nem akarok, fel vannak háborodva, meg némelyik ember úgy kezel mintha gyilkosságot követtem volna el


2014. jan. 27. 17:39
 1/10 anonim ***** válasza:
És neked mik az indokaid?
2014. jan. 27. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

En 10 evesen azt is vélni tudtam,hogy 24 evesen gyerekem lesz.Persze nem lett. Egyaltalan nem ereztem a kéztetést.

Minek?Mire?Hova?Hogy alandoan emlékeztessen az ido mulására? Hogy testem lelkem adom érte és a végén ő tesz a sírba?

A 74ezer nettomra?Albéretre? Nulla családi segitséggel...nálunk olyan,hogy "nagymama" meg "nagypapa" nem lesz a gyereknek!Tán nem ettem meszet!?

2014. jan. 27. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Aztan most hogy betoltottem a 25-ot kezdem ugy erezni hogy valamit jellene csinalni...persze a félelmeim megvannak...ezeket takan egy pszcihologussal kell majd lerendeznem,de valami megmozdult. Lehet az a bizonyos "óra" kezdett el járni...vagy legalábbis hangosabban tik-tak-olni. Nezegetem a babas dolgokat,itt kerdezgetek...nagyon kezdeti stádiumban van a "babát szeretnék" dolog..egyenlore sok a félelem. Hany éves vagy!?
2014. jan. 27. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
AZ előző hozzászólónak csak azt mondom, sosincsenek megfelelő körülmények, de a gyermek iránti vágy felülír mindent. Sok sikert kívánok!
2014. jan. 27. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Mert sokba kerül, és rettegek a szüléstől, meg a terhességtől is.
2014. jan. 27. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Én 27 éves férfi vagyok, konkrétan nők véleménye érdekelt :) de remélem kapok majd még válaszokat.


Én gyakorlatilag konkrétan nem a felelősség miatt nem akarok mint sokak, én valahol úgy gondolom, hogy jelen világban nevelheted a gyereked ahogy akarod, de jelenleg a társadalmi hatások amik majd később hatást gyakorolnak a gyerekre, felülírhatja a nevelési módszered.


Gondolok itt pl amit a média áraszt a tinik felé, jelentős módon befolyásolja az életüket a jövőre nézve, nem beszélve az alkoholizmus, drogok, amik még a legjobb családokban is előfordul, továbbá semmi bajom nincs a melegekkel, de már annyira nyilvános dolog lett a hétköznapi láthatóságuk, aktivitásuk, hogy ez is befolyásolhatja az életét erősen, csak azzal, hogy látja vagy esetleg hallja.


Lehet rosszul fogom fel.


Köszönöm az eddigi válaszokat

2014. jan. 28. 10:28
 7/10 anonim ***** válasza:

szerintem eltulzos ezt kérdezö, de természetesen szived joga igy érezni, gondolni. nem kell mindenkinek szülnie. sajnos sok olyan is szül akinek jobb lenne ha nem tenné. Ismerek yoylat aki nem szült többet is, de nekik inkább csak igy alakult, pl nem akartak korán aztán meg elváltak és utána kicsuszott az idöböl, vagy nem is jött megfelelö pár hozzá.

Egyébként meg van olyan hogy megfelelö idö, nekünk már 5 éve van megfelelö körülmény, de tényleg minden megvan de sajnos pont nekünk kell érte küzdeni. Több ilyen meddöségi problémákkal küzdö párt tudok akiknél tényleg márcsak ez az egy hiányzik ezenkivül minden megvan.

2014. jan. 29. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Érthető az aggodalmad, valóban félő a mai világban gyereket vállalni...

DE én azt mondom, hogy ha találsz egy olyan nőt, akibe szerelmes vagy és minden szempontból megbízol benne, és egyezik a nézetetek, akkor érdemes belevágni, mert nincs más, ami felteheti a koronát egy kapcsolatra!

Persze ki kell élvezni a gyerek(ek) nélküli életet és nyaralni, utazni, éjszakázni, bulizni, étterembe járni, stb, de ha jön a baba, akkor annak élni.

Természetesen mi is eljárunk a férjemmel, mert van nagymama, de attól még a gyerekünk is a mindenünk és imádjuk.

A férjem is néha azon mélázik, hogy hogyan lehet ennyire édes, okos gyereket összehozni és hogy lehet e a tesó is ilyen tökéletes? :)

Azt mondom, hogy ha a család és a példa jó, nem lehet nagy baj a későbbiekkel. :)

A lényeg, hogy lássa a szeretet, békét, összetartozást, bizalmat, tiszteletet, becsületet, megértést, őszinteséget és mindet, amit közvetíteni szeretnétek felé.

Hidd el, ha a érzi, Rátok mindig számíthat, de emellett szabadságot is kap, nem lesz Vele gond! :)


Én azt mondom, hogy aki nem vállal gyereket, az majd nézegetheti öreg korában fűnyírás közben, ahogy a szomszéd bácsika felé szaladnak az unokák, gyerekek hétvégén és ünnepi vacsorákat tartanak, összejárnak, szeretik, támogatják egymást.

Minden szempontból szuper dolog családban élni és gyerekeket vállalni. :)

Mi hamarosan a tesót tervezzük és így 3 év lesz a kicsik között. :)


Sok boldogságot, bárhogyan is lesz. .)


Jah és én most 26 vagyok, de már kb 10 éve tudtam, hogy 25 évesen szülök majd és így is lett! :)

2014. jan. 29. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Én nem szeretem a lekötöttséget, ha mások igényeihez kell igazodnom. Szeretem ha azt csinálhatok amit akarok, ha van szabadságom. És a gyerekeket sem szeretem, nem értek hozzájuk, nem tudok velük mit kezdeni, nem nekem valók.

Az én családom sosem volt mintacsalád, valahogy sosem volt meghitt, olyan semmilyen volt. Én csak ezt láttam, de ettől még tudom milyennek kéne lennie, és mégsem akarok.

Szerintem azok többsége, akik nem akarnak gyereket, nem rendelkeznek rendes családi háttérrel, nem tudják hogy milyen is egy olyan igazi család, ezért nem vágynak rá hogy ők is létrehozzanak egyet.

21L

2014. jan. 29. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Konkretan huszonevesen en sem ereztem, hogy szeretnek. Mindannyian, akik valaszoltatok 30 alatt vagytok Terjunk vissza erre a kerdesre, ha mar 30 felett lesztek (nok) es a kerdezo 40 korul. De szerintem meg hamarabb is ;) Azt hittem, hogy olyanok valaszoltak itt, akik valoban nem szeretnenek gyereket, es mar 30-40 kozott vannak. Amikor valoban latszik, hogy nem szeretne. Ez szerintem nagyon ritka. Bocs a belekotyogasert, tudom hasznos sem volt, hisz nekem mar van gyerekem ;) Csak ezt szerettem volna leirni
2014. jan. 29. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!