Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Jogosult leszek arra, hogy...

Jogosult leszek arra, hogy ingyenes étkezést kérjek augusztustól az oviba? Változhatnak szavazás után a jogszabályok?

Figyelt kérdés

A kisebbik lányommal augusztusra vagyok kiírva. A párommal házasok vagyunk, és van már egy nagylányunk. A havi jövedelmünk 4 főre nem haladja meg a 160 ezer forintot. Úgy tudom, hogy ha az 1 főre jutó jövedelem nem éri el a 40 ezret, ingyenes étkezés jár. Így van?

Jogosultak leszünk még más kedvezményre is?


2014. jan. 29. 19:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
55%
nálunk 3 gyerek van, havi bevétel 200ezer, de az oviba így sem ingyenes az étel. féláron van. és nem hinném, hogy ez változni fog, bárcsak úgy lenne...
2014. jan. 29. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Jovedelem a munkaber, a tappenz, nyugdij, gyes, gyed, tgyas, es a csaladipotlek is. Igy szamoltal? Az osszeghatar pedig egeszen pontosan 39.900/fo es ha egy forinttal is tobb, mar nem vagy jogosult. Illetve ha valami vagyontargyatok van a lakason kivul, amiben eltek -nyaralo, auto, szinten nem jar.

Az etkezesi kedvezmeynen kivul evi ketszeri 6000ft koruli erzsebet utalvany jar - gyermekenkent. Persze ugy is kell megigenyelni.

2014. jan. 29. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

persze. mert 5en laktok egy háztartásba. 5x40ezer=200ezer. meghaladja, azért nincs ingyen. féláron sztem azért van, mert 3 gyereket neveltek.

tévedek? én se vagyok biztos benne

2014. jan. 29. 19:32
 4/11 anonim ***** válasza:

1!

Neked a 3 gyerekre jar a kedvezmeny, az valoban csak 50%. Az akkor is jar, ha magas a jovedelmed.

2014. jan. 29. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
2es, igen, úgy számoltam. az erzsébet utalványról meg nem is tudtam. sajnos nincs nyaralónk...
2014. jan. 29. 19:33
 6/11 anonim ***** válasza:
Akkor jarnia kell.
2014. jan. 29. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
78%
Jó akkor én leszek a gonosz de ha egy 50% ebéd ilyen nagy probléma mi lesz veletek később?
2014. jan. 29. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Úgy tudom, rendszeres gyermekvédelmi támogatásra lesztek jogosultak. Ingyen étkezés, iskolában ingyen tankönyv, és az évi két természetbeni juttatás (ezek szerint most Erzsébet-utalvány).
2014. jan. 29. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
55%
Én most adtam be múlt héten. Akkor jár az ingyenes evés (rendszeres gyermekvédelmi kedvezmény), ha az 1 főre eső nettó jövedelem nem haladja meg a 37050ft-ot, és nincs 850E ft-nál értékesebb autótok. A kiadásokat nem nézik, se rezsit, se hitelt semmit. Nettó jövedelem alapján számolják, tehát a férjed nettó fizuja, plusz a te gyeded/gyesed, családi pótlék, minden bevétel, ez osztva 4-el. Ha 37050ft alatt van, akkor jár, ha fölöte, akkor nem jár.
2014. jan. 29. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
A 160-as jövedelem, hogy jön ki? A párod akkor alig keres.
2014. jan. 29. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!