Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tartósan beteg gyermek esetén...

Tartósan beteg gyermek esetén a kísérő a helyi járatos buszokon, tömegközlekedési eszközökön ingyen utazik? Többi lenn.

Figyelt kérdés
Ha én a tartósan beteg gyermekem elviszem oviba busszal, utána egyedül haza jövök busszal, akkor igazolással nem lehet ez az utazás is ingyenes, ha felmutatom a kártyát?Igazolás, hogy itt lakunk, itt az ovi és ezen az útvonalon a kísérő ingyen utazik ebben az időszakban? Ilyen nincs?

2014. jan. 29. 21:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
szia én nem tudok ilyenről... annak idején mikor ovis volt ki is akadtam, hogy ok elviszem én a város másik felére 2 busszal mert ott volt spec ovi, és baromi aranyosak ha velem van ingyen mehetek... de igen haza is kell mennem, meg vissza is kell mennem érte... nem lehetett megoldani, de ez már 7-8 éve volt... ha te találsz valami megoldást rá oszt majd meg velem is van ismerősöm akinek jól jönne! :) köszi! :) (most már kocsival hordom, nem buszozunk...)
2014. jan. 29. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Csak akkor ingyenes, ha a tartósan beteggel utazol.
2014. jan. 29. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

A MÁK kártya kedvezményezettje és egy fő kisérő utazhat ingyen. Ha a kedvezményezett nincs veled, akkor nem vagy kisérő, így nem utazhatsz ingyen!

Még igazolással sem. (Ha egyáltalán létezne ilyesmi.)

2014. jan. 29. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
* oszd :)
2014. jan. 29. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
55%
Erről nem lehetne igazolást írni, biztos hogy ilyet senki nem pecsételne le.Honnan tudná az ovi vagy akár te magad biztosra, hogy te fogod az év összes napján vinni a gyereket? A gyereknek alapból van 2 szülője, de mehet néha érte a nagymama is, de az is előfordulhat hogy valaki az oviból elkíséri gyógypedagógiai foglalkozásra v akármi. Nem hiszem hogy igazolást elfogadnának, mert a kedvezmény azért jár, hogy segítesz a betegnek közlekedni, és nem azért hogy spórolni tudjon a család. Tehát ha nincs veled a beteg akkor értelemszerűen nem segítesz neki épp. Tudom hogy jó lenne, ha nem kéne bérletet venni, de azért pl. ha valahova messzebb utaztok így is több ezret spórolhatsz egy vonatjegyen vagy az is segítség hogy nem kell majd a gyereknek diákbérletet venni.
2014. jan. 29. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

elég hülyén találták ki, ugye úgy van, hogy annak ingyenes aki a gyereket kíséri, vele van, segít neki.

ha meg az oviból jössz haza, nem kíséred, vegyél jegyed.

ez van, nem lehet minden jó! egyébként meg nem is mindenhol ingyen, nálunk csak kedvezményt ad a kártya...

2014. jan. 29. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem meg teljesen logikus. Szülő gyerekkel megy akit segíteni kell utazáskor akkor ingyenes, szülő egyedül utazik nem kell segíteni senkinek akkor jegyet is tud venni, vagy gyalogol mint minden ember.
2014. jan. 29. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
26%
persze, könnyen mondjátok, hogy ha épp nincs ott a gyerek, nem kell segíteni. Na de lehet ha nem lenne ilyen probléma, nem is kellene buszra szállni az ovi miatt, mert van a szomszéd utcában is. Elég nagy hiányosság, ha valóban nincs ilyen...
2014. jan. 29. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
91%
Lehet oda meg nem vennék fel, feltételesen bármit lehet írni.
2014. jan. 29. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
52%
körzeti óvodába fel kell hogy vegyék...(de ok, legyen igazad nem veszik fel...) de ha lenne egy igazolás hogy ahova jár az speciális ovi... és nem jókedvemben buszozgatok a gyerekkel (hozzáteszem lányom 5 évesen tanult meg menni, addig babakocsival jártam naponta 2 busszal... és nem kell bemutatni az embereket mennyire segítőkészek babakocsi emelgetés terén...) szóval aki ennyire ellene van mert hát nem kell akkor segíteni a gyereknek, így miért járna... csinálja utánam azt a 4 évet (mert bölcsivel kezdte ami ugyan ott volt) és utána szónokoljon... és tudjátok egy sérült-beteg gyermek mellett az a pár ezer forint is amennyi a bérlet,mindenkinek jól jönne... "1"
2014. jan. 29. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!