Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szociális fóbiás, kisgyermekes...

Szociális fóbiás, kisgyermekes anyukák, lenne kedvetek beszélgetni?

Figyelt kérdés
Nekem van két kisfiam, 2 és 7,5 évesek és szociális fóbiás vagyok. Anyukaként még sokkal nehezebb ezzel együtt élni, mint akinek nincs gyermeke. Szívesen venném más anyukák tapasztalatait ezzel kapcsolatban, jó lenne beszélgetni erről olyanokkal, akik maguk is megélik ezt és hátha tudnánk egymásnak segíteni tanácsokkal is.
2014. febr. 5. 11:22
 1/7 anonim ***** válasza:
Ez mit jelent?
2014. febr. 5. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Mi mit jelent?
2014. febr. 5. 12:16
 3/7 anonim ***** válasza:
A szociális fóbia.
2014. febr. 5. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
google.
2014. febr. 5. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szia! Eddig nem tudtam,hogy ilyen létezik,de most elolvastam és sok helyen magamra ismertem. Nem is tudnám pontosan megmondani,hogy mikor kezdődött,de az tuti,hogy évekkel ezelőtt. Először csak nem szerettem buszra szállni,mert úgy éreztem,mindenki engem néz. Ezután folytatódott azzal,hogy nem szívesen mentem közösségbe,ha pedig egyedül kellett elintéznem valamit,az maga volt a rettenet. Nekem másfél éves kisfiam van és annyira sajnálom őt emiatt. Képtelen vagyok vele eljárni csoportos foglalkozásokra,ahol esetleg másokkal is kommunikálnom kell majd,megrémiszt a tudat. Terhességem alatt is mindig az utolsó pillanatban mentem vizsgálatra,amikor már kevesen voltak,kitapasztaltam,hogy mikor kell menni,hogy ne legyenek sokan. Ha van velem valaki,akkor más a helyzet,akkor sokkal bátrabb vagyok,bár így sem az igazi. Orvosnál még sosem voltam a problémámmal,nem is igazán gondoltam még ebbe bele,pedig nagyon is úgy tűnik,hogy ez tényleg egy komoly betegség és emiatt nem tudok teljes életet élni. Ha gondolod írj privátot és beszélgessünk!
2014. febr. 5. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
1-es válaszoló, hát, ezt így elég nehéz leírni pár mondatban, hogy mi a szociális fóbia, mert sajnos egy nagyon szerteágazó dologról van szó, nagyon sok tünettel, problémával, ezért inkább azt tudom írni, hogy ha beírod a keresőbe, akkor kiad nagyon sok oldalt, ahol olvashatsz erről.
2014. febr. 5. 14:44
 7/7 A kérdező kommentje:
5-ös válaszoló, rendben, írok privátban.
2014. febr. 5. 14:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!