Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Még sosem voltam nögyógyászato...

Még sosem voltam nögyógyászaton. Ha elmegyek, milyen vizsgálatokat fognak csinálni? És ha elmondom, hogy babát szeretnék, akkor egyböl másra is megvizsgálnak?

Figyelt kérdés
2009. dec. 7. 13:29
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Ne izgulj, nem nagy dolog a vizsgálat. Valószínüleg lesz egy "kézi" vizsgálat, majd egy kenetvétel. Ezzel csinálják a rákszűrést. Az eredményért néhány hét múlva kell visszamenned.

De én nem értem ezt igazából hogy babát szeretnél, de nem voltál még nőgyógyásznál soha? Hány éves vagy? Én 14éves koromtól járok évente (egyszer) nőgyógyászhoz rákszűrés miatt, mosthogy kismama vagyok meg nyilván sűrűbben.

De amikor mondtam a dokinak hogy babát szeretnék, nem csinált különösebb vizsgálatokat. Azt általában akkor szoktak én úgy tudom, hogyha nem jön össze a baba.

2009. dec. 7. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
bocs, hogy kicsit elkalandozom a kérdéstől, de ha babát szeretnél ne felejts el már most előtte valamilyen terhesvitamint szedni.
2009. dec. 7. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm! Megfogadom a tanácsot:) 21 vagyok és eddig még nem volt szükségem rá, hogy elmenjek. Csak most 3 hónapja próbálkozunk és nem akar összejönni, félek, hogy mégis van bajom ezért kellene egy kivizsgálás. És amúgy magánorvosnál mennyibe kerül egy vizsgálat?
2009. dec. 7. 15:28
 4/14 anonim ***** válasza:

Nem volt rá szükséged? Csak tegnap kezdtél szexuális életet éln? mert az első szexuális élet után kötelező az évi egy rákszűrés!!!

Légy felelősségteljesebb!

És mióta nem sikerül a baba? Mert egy év próbálkozás alatt úgysem csinálnak semmit...

2009. dec. 7. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
5 éve élek szexuális életet de mivel eddig csak 1 partnerváltás volt, ezért úgy gondoltam, hogy nem lehet bajom. De mostmár tudom,hogy ez nem így megy, ezért is akarok elmenni. 1 év próbálkozás alatt ki se vizsgálnak normálisan? Akkor honnan fogom tudni, hogy betegség miatt nem jön össze vagy csak valamit rosszul csinálunk? mert nem mindegy:(
2009. dec. 8. 06:57
 6/14 anonim ***** válasza:
52%

szia, 2. vagyok.

ha 3 hónapja próbálkoztok az még egyáltalán nem jelent semmit de semmit de tényleg semmit. ez teljesen normális még. nekünk a 4. hónapban sikerült, de sokaknak csak fél év után jön a baba. szerintem egyáltalán ne görcsölj rá!!! próbáld meg figyelni a peteérésedet, és akkor (is)együtt lenni a pároddal. próbálj meg vitamindúsan étkezni, sok folyadékot inni, és kerülni a stresszt. de hangsúlyozom a terhesvitamin szedését, ártani biztos nem fog, csak használ!!! pl Gravida. vagy ha nem komplex vitamin mellett döntesz, akkor is a folsavat mindenképpen kezdd el szedni. ennek szedése teherbeesés előtt kifejezetten ajánlott, mivel az idegcsatorna – amiből később kifejlődig az embrió agya és gerincvelője – a megtermékenyítés utáni első négy hétben alakul ki. a folsav nagy mértékben megelőzi a nyitott gerinc kialakulását és még sok más rendellenességet. szedése azért fontos még a teherbeesés előtt, mert ezek a folyamatok akkor mennek végbe, amikor sokan még csak felismerik, vagy gyanítják, hogy terhesek.

azért még egy tanácsot fogadj meg "Öreganyádtól" (28 éves vagyok), és a jövőben rendszeresen járj el nőgyógyászati szűrővizsgálatokra. ingyenes és a megelőzést szolgálja. évente 1 rákszűrés!! sok betegséget jobb még a tünetek megjelenése előtt észrevenni! sok sikert!

2009. dec. 8. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
ja, és 3 hónap nem teherbeesést még tényleg nem vizsgálnak ki.
2009. dec. 8. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
megint én. amúgy a menstruációddal minden rendben?
2009. dec. 8. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
49%

első vagyok. egy orvosi vizsgálat magánorvosnál kb 7000-10000 ft között van. Nekem 7000 ft a terhesgondozásom.

3 hónap próbálkozás még nem a világ vége, menj el orvoshoz, nézze meg hogy minden rendben van e, rákszűrés meg ilyenek. 1 év nem teherbeesés alatt nem fog semmi különösebb vizsgálatot csinálni a doki. Figyeld a peteérésed. Azt tudod mikor szokott lenni?

2009. dec. 8. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Szokott lenni csak sosem tudom, hogy éppen mikor mivel nem szabályos a ciklusom. 30-35 napos általában és így nehéz. Amúgy mindennap szeretkezünk a párommal(nem kényszerböl csak mert jólesik), lehet, hogy ez is baj? Jó köszi szépen akkor elkezdem szedni a vitamint amit ajánlottál, hátha az is segít egy picit:) mensi elött vagy után menjek el a nödokihoz? Ti hogy szoktátok?
2009. dec. 8. 10:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!