Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A szocpolt ilyen esetben is...

A szocpolt ilyen esetben is vissza kell fizetni?

Figyelt kérdés

Párom még anno az exfeleségével vett fel szocpolt, és két gyereket "vállaltak". De csak egy gyerekük született és elváltak.

Mi most épp babát tervezünk, és az jutott eszembe, hogy vajon akkor is vissza kell-e fizetniük a támogatást, ha én szülök a volt feleség "helyett". :D

Vagyis hogy az exfeleség nevéről az én nevemre, vagy kettőjük nevéről csak a párom nevére átkerülhet-e valahogy a szocpol? Vagy ez hülyeség?



2014. febr. 19. 14:50
 1/5 anonim ***** válasza:
Azt vissza kell fizetni, vagy hát már vissza kellett ha elváltak, vagy hitellé lett alakítva. Ha az új szabályok szerint jár majd nektek szoc.pol akkor kaphattok a gyereketekre.
2014. febr. 19. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Jó, igazából még nem váltak el, csak most adták be a válópert. Csak nem akartam ezt kiírni ide, a rosszindulatú megjegyzések miatt, de már látom, hogy ez így más szitu.


Szóval majdnem a gyerek születése óta külön élnek, én csak jóval később jöttem a képbe. Eddig egyikőjüknek sem volt fontos a válás, most lett sürgős, hogy mi családot szeretnénk.


Befolyásol ez valamit, vagy ebben a helyzetben is vissza kell fizetniük a pénzt?

2014. febr. 19. 15:25
 3/5 anonim ***** válasza:
8%

(Érdekes szitu,ez csak magánvélemény,hogy én nem kezdtem volna nős férfival, mégha külön is élnek!)


Ha elválnak, akkor vissza kell fizetniük. Mivel nem te szerepelsz, hanem a (volt) felesèg a szocpol szerződésen,így nem hiszem,hogy átruházható,hogy te szülöd meg a (2.) babát. De egy ügyvédet kérdezzetek meg, vagy ahol kötötték a szocpolt.

Mikor vették fel a szocpolt? Mikor jár le a gyerekvállalási idő? Esetleg a volt feleség elmehet nőgyógyászhoz, aki ki tud állítani egy papírt,hogy nem lehet több baba, (ha talàl olyan nődokit aki belemegy) ezt talán elfogadják, amúgy nem tudok más kibúvót, a visszafizetés alól.

2014. febr. 20. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Vissza kell fizetniük, ha nincs orvosi indoka. A válás nem indok, a támogatás nem illeti meg őket a szerződés szerint.
2014. febr. 20. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ne írjatok butaságot. Ha van orvosi indoka akkor is vissza kell fizetni max a kamtokat ússzák meg azt is csak akkor ha igazolni tudják, hogy 5 sikertelen lombik kezelésük volt, de a tőkét akkor is vissza kell fizetni.
2014. febr. 20. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!