Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti mennyit fizettetek/fizetnét...

Ti mennyit fizettetek/fizetnétek a szülésért?

Figyelt kérdés
Én 10000Ft-ot fizetek minden hónapban a 8. héttől a nőgyógyásznak,de max 10 percet szoktam bent eltölteni. Szerintem így bőven meg van fizetve a szülés egy része is,tehát túlzásnak tartom a 10x-ét oda adni. Mert azért 10 percért 10000 Ft szerintem bőven sok. Csak azért járok maszek rendelésre,mert PCOS-om van,de szerencsére minden komplikáció nélküli a terhességem,de gondoltam fő a biztonság,inkább fizetek érte csak baj ne legyen. Én 30-40ezer Ft körül tervezem,hogy adok neki szülés után. Szerintetek kevés?
2014. febr. 22. 19:17
 1/8 anonim ***** válasza:

Én nem pont havonta jártam, kicsit ritkábban hívott. Problémamentes terhességem volt. Alkalmanként 12,000.-

Szülés után 50.000.-et adtam, ennyit tudtam. Szívem szerint megadtam volna ennek a dupláját is, de akkor pont ennyit tudtam csak adni sajnos.

2014. febr. 22. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
55%

Hát ha maszekhez jársz, akkor neki megvan a tarifája, nem Neked kell totózgatni...

Ha meg állami, akkor meg amennyi jólesik, nem tudom, most mi a törvényi tényállás, most éppen büntetendő-e a paraszolvencia....

Én olyan magánorvosnka nem fizetnék, aki az állami eszközöket használva állami rezsivel, állami intézményben fogad... Mert azt már egyszer kifizettem!

2014. febr. 22. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Én is 10.000-et fizetek minden magánrendelésen, de nálunk a szülés fix áras előre megmondta a doki, hogy 80.000.

Te letisztáztad már vele, hogy fix árat kér e vagy annyit adsz amennyit gondolsz?

2014. febr. 22. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
51%
Attól függ. Én 2x szültem, mindkétszer reggel kellett bejönnie a dokinak, alig munkakezdés előtt, hétköznap. Így nem adtam a 10xesét, hanem egy kicsit kevesebbet. De, ha hétvégén, ünnepnap, szabadságról jött volna be, simán megadtam volna a 10x pénzt vagy még többet. Nekem fontos volt, hogy a dokim ott legyen velem a szülésnél. És nagyon pozitív volt a hozzáállása, mert mindkétszer a szabija közelében szültem és mindkétszer mondta, hogy bejön szabiról, akárhol is van az országban. Az ilyet érdemes meghálálni!
2014. febr. 22. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha lefixáltátok, hogy mennyit kér, akkor bizony pofátlanság kevesebbet adni. Gondolom pl. egy magántanárral sem csinálnád meg, hogy megállapodtok 2 ezer forintban, az óra végén meg csak egy ezrest adsz.

Ha a doki nem mond konkrét árat, akkor viszont adhatsz annyit, amennyit te gondolsz.

2014. febr. 22. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Az én dokim havonta hívott, és egy alkalom 3 ezer ft volt nála, de nem volt uh-ja. Mondjuk mindig legalább 20 percet voltam bent, de volt, amikor többet, amikor például a gátmetszés-gátvédelem-gátvarrás témát beszéltük át. Szülésre nem mondott árat, azt mondta, hogy nekünk fiatal párként nagyobb szükségünk van a pénzre, és amikor a borítékba rakjuk az összeget, akkor az eredetileg neki szánt összeg felét tegyük csak bele, a többiből vegyünk játékokat a gyerkőcnek. Mi végül 45 ezret adtunk, mert éjjel ugrasztották, és mert maximálisan meg voltam elégedve vele. Rákérdeztél, hogy mennyit szokott kérni? Mert lehet, hogy van fix tarifája.
2014. febr. 22. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nem mondott fix árat,azt mondta,hogy amennyit gondolunk a férjemmel. Természetesen ha mondott volna,nem teszem fel a kérdést :) Én mondjuk annyira nem ragaszkodom ahhoz,hogy mondjuk szabadságról bejöjjön,mert így is úgy is megszülök. Tehát ha nem lesz ott,az sem baj,persze ha már idáig hozzá jártam jó lenne ha ott lenne,de a lényeg,hogy megszülessen épségben a pici fiam :) A lányomnál nem volt fogadott dokim,minden a legnagyobb rendben zajlott szülésnél,most is csak a pcosom miatt fogadtam ( az első terhességemnél nem tudtam a pcosról). Köszi a válaszokat! :)
2014. febr. 22. 19:37
 8/8 anonim ***** válasza:
Én 5 éve szültem, akkor 8 ezret fizettem havonta a magánrendelésre és végül 50-et adtam a szüléskor.
2014. febr. 23. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!