Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák ti hogy és mikor...

Anyukák ti hogy és mikor szoktattátok le babáitokat a cumiról?

Figyelt kérdés
Kislányom másfél éves. Nyáron megy bölcsibe. Gondolkoztam rajta, hogy addigra megpróbálom leszoktatni, de még nincs kialakult tervem. Ráadásul ha nappalra sikerülne is, éjszaka felébred és ha nincs a szájában, "álmában" sír. Mit tanácsoltok? Nálatok hogy alakult?

2014. márc. 8. 21:10
 1/7 anonim ***** válasza:

1,5 éves volt a kisfiam mikor "elvitte a Mikulás" :)

Féltem tőle,hogy majd megviseli,hogy egyik nap volt cumi,másik nap meg már nincs,de szerencsére nagyon ügyes volt,1-2x meg megemlített,de nem sírt érte soha.

Most jön a Húsvét,próbáljátok meg közösen "odaadni a nyuszinak". :)

2014. márc. 8. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 lcs ***** válasza:
nekem ugyan nem cumizott a lányom, viszont másfél éves korától járt bölcsibe, és ott még nagyon sok gyerkőc cumizott, és abszolút nem morogtak érte, mondjuk annak azért örültek, ha csak alváshoz kérte a gyerek :) ezt csak azért írtam neked, hogy esetleg előfordulhat, hogy addig le tudod valamelyest szoktatni, de ha meglátja a többi gyereknél a cumit, akkor ő is kérni fogja újra + jön ugye a beszoktatás miatti "stressz", és még jobban igényelni fogja. így szerintem hagyd a leszoktatást arra az időszakra, amikor már beszokott a bölcsibe, és akkor a gondozók is tudnak segíteni, hogy fokozatosan leszokjon /elterelik a cumiról a gondolatát, lefoglalják mással :)/, és esetleg már csak alváshoz kérje, aztán már max csak este... itt nálunk így csinálták a bölcsiben, legalábbis próbálták a cumizós gyerkőcöket leválasztani róla. :)
2014. márc. 8. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Vagy most vedd el, hogy addig elfelejtse valamennyire, vagy hagyd nála. Elég törés lesz benne az elválás, új hely új emberek, meg kell szoknia. A cumi megnyugvást ad neki, kicsi még. A bölcsiben ugyanúgy cumiznak, mint otthon. Ha nő könnyebb lesz elvenni tőle. Az én fiam most adta a mikulásnak 3 évesen. Magától tette, így volt jó.
2014. márc. 8. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nekem nagyon nagy szerencsem volt. Fiam nagy cumizos volt..2 es fel eves volt mikor mar regota kaptam az "okos" hozzaszolasokat hogy" Ilyen nagy fiu meg cumizik? En mar ekkor elvettem tole..meg 15 honaposan szobatiszta volt..meg stb.. Gondolom mindenkinek ismeros.

szoval egyik nap delig egesznap a szajaba volt de nem foglalkoztatott annyira,soha nem szoltam meg erte..elalvas elott kikopte,adtam masikat az se kellett..elaludt. es ra se nezett tobbet a cumira..meg par napig elolhagytam de nem kellett neki. Kb egy hetre ra rajtakaptam hogy noverem kislanya cumijat elvette es bebujt a takaro ala cumizni:) meglatta hogy eszre vettem..nevettunk egy nagyot es rnnyi volt..

cumisivegrol is igy szokott le meg a pelenkarol is..ugyhogy hala az egnek vmi konnyen ment..egyebkent nagyon nehez termeszetu allandoan morcos dacos kisgyerek..igy feltem is ezektol a dolgoktol..de o megoldotta helyettem:)

2014. márc. 8. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, nagyon megnyugtató válaszokat kaptam. Még gondolkozom, hogy legyen. Hátha nekem is szerencsém lesz és csak úgy leszokik róla. :-)
2014. márc. 8. 23:33
 6/7 anonim ***** válasza:
Az enyem nagy cumis volt, a bolcsiben engedtek alvashoz. Elso ottalvos nap vitte, masodik nap anelkul aludt, elso heten o maga hozta haza hogy ne legyen bent, mert a tobbinek sincs. Pedig szabad volt, nem szoltak meg erte, csak a csordaszellem...
2014. márc. 9. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Az én fiam is nagy cumis volt, éjjel 2 is kellett, úgy aludt el, hogy egyik volt a kezében, a másik a szájában, és addig cserélgette, míg el nem aludt.

Viszont 17 hónapos korában eldobta magától, az egyik alvásnál jó messzire eldobta, hiába adtam neki vissza, megint eldobta. Onnantól egyáltalán nem kellett neki.

2014. márc. 9. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!