Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Terhesség alatti pánikroham...

Terhesség alatti pánikroham kihat a magzatra?

Figyelt kérdés
Már máshova is kiírtam a kérdést, de nem kaptam rá pontos választ. Valaki nem tudja véletlenül, hogy egy pánikroham árt e a magzatnak? 15 hetes vagyok, volt egy rövid pánikrohamom, nagyon erős szívdobogás, ájulásérzet, remegés társult mellé. Valaki tud erről valamit mondani?
2014. márc. 25. 19:41
 1/8 anonim ***** válasza:

Fordúljatok orvoshoz, mert kihat!

A te szervezeted szállítja a tápanyagot, oxigént a babához!

2014. márc. 25. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szerintem egy egyszeri roham semmi bajt nem okoz, de ha rendszeres akkor kezelni kell.

Szerintem a babának a magas vérnyomás pulzus biztos nem tesz jót, de egy egyszeri esettől semmi nem lesz.

Ájulásérzet is olyan, hogy hallottam már hogy valaki elájult terhesen, de ettől nem lett baja a babának, csak annyira terhességi rosszullétei voltak.

2014. márc. 25. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
És akkor ez az egy okozhatott kárt is akár? Nagyon aggódom érte
2014. márc. 25. 21:18
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Én is pánikbeteg voltam/vagyok és terhesen is volt pánikrohamom sajnos.

Nem hatott ki szerencsére a kicsire. Szervi baj általában nem társul a pánikroham mellé, szóval oxigén hiány nem lép fel, a vérnyomás ingadozás árthet, de ezek rohamok, nem hosszan tartó állapotok. Vigyázz magadra, ne engedd eluralkodni és nem lesz baj! :)

Boldog babavárást!

2014. márc. 26. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Biztos nem okozott kárt! De ha pánikbeteg vagy, illetve lesz több rohamod, akkor azt kezelni kell!!!!! Nem feltétlenül azért mert baja lesz a babának, de akár az is lehet, hanem ha terhesen pánikbeteg vagy és pánik rohamod lesz, akkor mi lesz szülés után amikor sok nő depressziós lesz? Vagy ha valahol vagy nagy pocakkal és rádjön a roham, elesel, elájulsz stb. ezek veszélyes dologok.

Vagy ha sokszor fent van a vérnyomásod, pulzusod, az sem jó! Nem véletlenül mondják a kismamáknak, hogy ne idegeskedjenek, meg a vérnyomásukat is mérni szoktán a vizsgálatok alkalmával, biztos nem véletelnül. Sokaknak magas a vérnyomásuk terhesen és gyógyszert kell szedniük, ezért gondolom, hogy a sok pánikroham sem lenne jó, hiszen ott is van magas vérnyomás

Mivel jobban kell dolgozzon a szervezeted a méhlepény hamarabb is elkezdhet öregedni, vagy a szervezeted úgy érzi nem tud küzdeni a babáért és a rohamaidért.

Szóval igen, vedd komolyan! DE!!!! 1-2 pánikrohamtól semmi nem lesz!!!!! De ha minden héten lenne, akkor az bizony kezelést igényel, de már babavárás előtt sem ártott volna elkezdeni. GYógyszert nem tudom mennyire lehet adni terhesen, inkább pszichiátert kéne felkeresned, mert valami okozza a pánikbetegséged ezt ki kéne deríteni és kezelni kéne.

Beszélj az orvosoddal!

2014. márc. 26. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, ma beszéltem egy szakemberrel, aki szintén küzdött pánikrohamokkal, illetve nőgyógyász is. Megnyugtatott, elmondta, hogy fizikálisan nem ártott a babának ez a roham, hiába szapora szívverés stb. Elmondtam a tüneteket, szerinte ez nem kimondottan pánikroham, egy belső félelem, szorongás válthatta ezt ki. Ez előtt életemben egyszer éreztem ehhez hasonlót. Mindenképp tennem kell a belső félelem ellen is, kismamajógára szeretnék eljárni, illetve egyéb dolgokat szeretnék kipróbálni. Az orvos azt mondta, bár fizikailag magzatra nem káros egy ilyen roham, de lelkileg igen. Mivel most raktározódnak el benne ezek a dolgok és később születése után sajnos örökölheti ezt, így már most tennem kell ez ellen. Köszönöm a válaszokat!
2014. márc. 26. 13:02
 7/8 anonim ***** válasza:

Én akkor is inkább a pszichiátert javaslom, mert a kismama jógán nem tudod kibeszélni azokat a dolgokat, amik által kiváltódott a pánikroham belőled.

Persze menj a jógára, nagyon jót fog tenni, de igazán a pánikbetegséget nem a jóga fogja kezelni, hanem hogy szakemberrel kibeszéled a dolgokat, vagy ha nem tudod mitől lehet akkor kiderül, tanácsokat ad.

2014. márc. 26. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Persze, ezt én is tudom. Kelleni fog segítség, az biztos. Egyedül nem is menne.
2014. márc. 26. 15:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!