Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Párommal babát tervezünk, és...

Párommal babát tervezünk, és lánynévből eddig van 2, amibe beleszerettünk: Níla vagy Veszna?

Figyelt kérdés
Mindig is vonzódtunk az alternatív, különleges nevekhez, és szerintem mind2 gyönyörű név, és a jelentésük is nagyon pozitív: Níla: afrikai, jelentése: kék, Veszna: szláv női név, jelentése: tavasz, fényhozó, hírnök. Mondjuk nekem a Veszna valamivel jobban tetszik, de azért szeretnék gyűjteni néhány véleményt.Előre is köszi!

#Különleges lánynevek
2014. ápr. 7. 01:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Őszintén szólva nekem egyik se tetszik, de ugye, hogy kinek mi a szép/tetszetős az szubjektív.

A Veszna névvel sajnos nagyon sokat csúfolná a többi (kis)gyerek, a Níla ebből a szempontból jobb. Ami azonban még fontos: passzolnak-e a vezetéknévhez? Mert mondjuk egy Szűcs Veszna vagy egy Tóth Níla igen hülyén hangzik. Szóval ha idegen hangzású a párod neve, akkor jó, egyébként nem igazán előnyös.

Nekem is vannak olyan neveim, amiket imádok, de ha nem fog passzolni a vezetéknévhez, akkor nem fogom azt adni a gyerekemnek, nem szeretnék kibabrálni vele.

2014. ápr. 7. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
79%
Ha választani kellene, akkor a Níla.
2014. ápr. 7. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
61%
A Níla nagyon szép. :)
2014. ápr. 7. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

A Níla nevet választanám a kettő név közül, bár számomra is kissé túl különlegesek. Amúgy tetszik a Níla név, de a kislányomnak nem adnám.

A Vészhelyzetben volt egy orvos, akinek Níla volt a neve, ugye?( nyilván nem így, magyarul...)

2014. ápr. 7. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

A Níla tetszik jobban, de úgy igazán egyik sem, sem hangzásra, sem azért, mert mindkettőről valami hülyeségre asszociálok (de nem lényeg, mire, nem hiszem, hogy másoknak is az jutna eszembe, ami nekem).


A jelentésük jó, talán a Níláé jobban tetszik... hm. Amúgy én is szeretem a ritka neveket, és adnék is ilyet, ezzel nincs gond, csak más az ízlésem. :)

2014. ápr. 7. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a véleményeket :) Igen, a Vészhelyzetben is volt egy Neela, valójában ott tetszett meg a név :) Az első ötletem az volt, h mind2 nevet megkapja a babánk, olyan jó csengésű úgy, h Níla Veszna, de mivel 2 különböző kultúrából való név, és egyik sem szokványos, így talán valóban kibabrálásnak tűnhetne. Mindenképp lesz egy szokványos második neve is, pl. Zsófia, Fruzsina, Flóra, Viktória, Virág, Anna :) Hogy ha majd mégsem szereti annyira a különlegesebb nevét, akkor legyen lehetősége választani. Elsőtől és utolsótól kérdezném, kíváncsiságból: Hogy csúfolnák, és mi az a hülyeség, amire asszociálsz? :) Mert nekem a Vesznáról ami eszembe jut, h a Forró szél sorozatba, hívták így Surda feleségét (Veszna) és én először úgy értettem h Pesztra :DDD De mostmár tudom h Vesna, és nagyon tetszik :) A barátnőmet a Vesta szűz szóra emlékezteti, és ami még ciki, h a beceneve Veszni, ami sajna elég bénán hangzik, mert az majdnem (meg)veszni :DDD Igyekszem elterelni ezekről a figyelmemet, mert egyébként nagyon szép név :) De kérlek, írjátok le ti is h mire asszociáltok, mert nagyon érdekelne :) Köszi!
2014. ápr. 7. 21:41
 7/11 anonim ***** válasza:
Na jó. Nekem is a vesta jut eszembe, de mint tűzhelymárka. :DD Azt hiszem, nagymamáméknál volt ilyen tűzhely és mindig megakadt rajta a szemem. A Níláról csak az jutott eszembe, hogy a beceneve meg Nílus lesz... nem bántani akartalak, de ha már kérdezted, leírom, és miután írtad a jelentését, azt hittem, annak is a kékből ered a neve valahogyan, de már rákerestem azóta. Remélem, nem veszem el a kedved a nevektől, ezért nem akartam először leírni.
2014. ápr. 7. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
A Nílus nekem is eszembe jutott már, nem is tudom h ez, vagy a Veszni rosszabb-e. Én is épp a béna becenevek miatt tartok ezektől, de ezek végül is becézés nélkül, önmagában is szépek, valami kedves, egyedi becenevet kitalálni pedig az eredeti névtől függetlenül is lehet :)
2014. ápr. 8. 13:35
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
A Níla jobb szerintem. Lehet úgy becézni, hogy Nilka (:
2014. aug. 16. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nekem a Níla abszolút bejön :D Mi lett végül a baba neve? :)
2015. júl. 28. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!