Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van megtakarításotok a babának...

Van megtakarításotok a babának? Ha igen, milyen és hol?

Figyelt kérdés
Lassan 1 éves lesz a fiam, most már lenne pénzünk arra, hogy neki is félre tudjunk tenni havonta egy kicsit, de a startszámláról egy ismerősünk lebeszélt minket. Nektek milyen van? Tudtok ajánlani valamit?

2014. ápr. 7. 11:22
 1/10 anonim ***** válasza:
62%
Nekünk az uniqa-nal van takarekszamlank, de mi havi 35ezret rakunk rá, ezt leghamarabb 10 ev múlva lehet kivenni ha akarjuk. Tavalyi ebben a 12x35ezerre 98ezer forint kamatot tettek! Ha kiszamoljuk ez nem evi 3-4%.. Sokkal több. :)
2014. ápr. 7. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
62%
jav: Tavalyi evben :)
2014. ápr. 7. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
90%

Van startszámlánk is, illetve több lakáskasszánk is (van lakásunk, így esetleg később neki valamit), állampapírt vettünk még, illetve van olyan megtakarítási számlánk és befektetésünk, amit a kisfiam későbbi tanulására, életkezdésére stb. fordítanánk.


Ez utóbbiak természetesen nem a nevén vannak, mert ki tudja mit hoz az élet, ha szükség lenne arra, hogy pénzzé tegyük ezeket a tartalékokat, akkor ezt megtehetjük pl. gyámhatósági engedély nélkül is. Nálunk ez is egy fontos szempont volt.


Amíg otthon voltam vele szülésin, tgyáson, gyed-en, addig az összes ellátást, illetve azóta is a családi pótlékot és havonta egy rendszeres összeget félre teszünk.


Nem tudom, hogy havonta milyen összegre gondoltatok, de a lakáskassza tűnik a legjobbnak, mert ott rendszeres havi kisebb összegekkel (pl. 20 eFt/számla) is lehet mit kezdeni.

2014. ápr. 7. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 SzarvasLászló válasza:
51%

Én biztosítónál dolgozom ahol más megtakarítási formák léteznek (startszámla nincs).


Ismerve a megtakarítási lehetőségek palettáját nem értem, hogy az ismerősöd miért vagy milyen indokkal beszélt le a startszámláról? Semmi gond nincs vele.


(ilyen a cégemnél nincs, tehát nem átcsábítási szándékkal írok)

2014. ápr. 7. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
48%
Bankunknál van életkezdési-továbbtanulási számlája. A családit és még kiegészítést utaljuk rá.
2014. ápr. 7. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
48%
Van Start számlánk, és mellette is teszünk még félre neki. Ahol csak lehet, gyűjtünk.
2014. ápr. 7. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
48%
Szerintem mindegy csak babakötvény ne legyen, mert azt az állam fogja és lenyúlja mint a magánnyugdíj számlát.
2014. ápr. 7. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 SzarvasLászló válasza:
48%

A babakötvényt nem nyúlhatja le senki.

Az államnak annyi köze van hozzá, hogy támogatja.

(A magánnyugdíjpénztárról is el lehetett dönteni, hogy megtartja az ember vagy átadja az állami rendszernek.)


Ilyen alapon az állam lenyúlhatja a házadat a kocsidat a bankszámládat...

2014. ápr. 8. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat mindenkinek. Az ismerősöm is azzal érvelt a babakötvény ellen, hogy úgy járhatunk vele, mint a magánnyugdíj-pénztári befizetésekkel, illetve hogy az aktuális kormányzat határozza meg, hogy mire lehet felhasználni a gyerkőc 18 éves koráig összegyűjtött pénzt; és hát ugye ki tudja, 17 év múlva ki és milyen tervekkel lesz kormányon... Valami szabadfelhasználású dolgot szeretnénk, ma délután majd az OTP takarékszámlának fogok utánanézni, egyelőre jókat olvastam róla. Az is jó lenne, ha menetközben is hozzá lehetne nyúlni a pénzhez, és ne csak akkor, ha betöltötte a 18-at (ki tudja mi jöhet közbe addig).
2014. ápr. 8. 12:27
 10/10 SzarvasLászló válasza:

Az állami lenyúlás ebben a formában (startszámla esetén) továbbra is lehetetlen (magánnyugdíjpénztár az más tészta volt). Ez kissé dogmatikus indok a startszámla ellen.

A korlátozások pedig lehetnek előnytelenek, ez igaz, hiszen ki tudja, hogy a jövő miképp alakul és mire kell majd a felhalmozott pénz.



Ilyen (Általad megfogalmazott) rugalmas és másfajta megtakarítási formát szívesen ajánlok Neked.

Ha ezek érdekelnek jelezz vissza priviben:

[link]

2014. ápr. 8. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!