Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Légzésfigyelő, bébiőr? Melyik...

Légzésfigyelő, bébiőr? Melyik mikor és mire jó?

Figyelt kérdés
Egy szobában leszünk a kicsivel, van egy 3 évesem neki nem volt egyik sem. Érdemes beszerezni? Melyiket?
2014. ápr. 15. 20:45
 1/10 anonim ***** válasza:
27%
Nekünk nem volt egyik sem, egyik gyereknél sem, pedig külön szobában aludtak. A légzésfigyelő arra jó, hogy jelezze, ha a baba bizonyos ideig nem vesz levegőt. Szerintem ezt csak olyan esetben érdemes, ha valamilyen okból ajánlják, pl. koraszülött a baba vagy valami más rendellenesség van nála. Ilyenkor a szülőnek azt is megmutatják, mit kell tenni, ha riaszt a légzésfigyelő. A bébiőr pedig arra jó, hogy halld, ha a baba felébred. Én mindig hallottam bébiőr nélkül is, hogy ébren vannak-e, a gyereksírást pedig főleg azonnal meghallottam a lakás bármelyik helyiségében.
2014. ápr. 15. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
27%
mi is egy szobában leszünk a picivel és nem veszünk. nálunk ö lesz a 3. gyerek, egyiknél sem használtunk ilyet.
2014. ápr. 15. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

nekünk mindkettő volt. légzésfigyelőt kezdetektől használtuk, minden alvás a kiságyban volt, ezzel szigorú voltam mert sajnos a férjem testvére 2 hónaposan angyalka lett, nem kockáztattunk ezek után. 2 éves korában cseréltük le az ágyát, addig használtuk.


bébiőrt 9-10 hónapos korától használtuk, akkor már becsuktam nála az ajtót mert zavartuk, így jó volt, egyből meghallottam ha felébredt. vagy nyáron kiültünk a kertbe este beszélgetni, akkor is vittük magunkkal és ha nyöszörgött, hallottuk a bébiőrön keresztül, beszaladtunk megnézni...

ha nincs nagy lakásotok, egy szobában lesztek vele akkor a bébiőr felesleges.

ha kiságyban fog aludni akkor a légzésfigyelő szerintem nagyon hasznos gép, ritka a bölcsőhalál, de úgy van vele az ember, hogy ne pont mi legyünk az a kis százalék... :/

2014. ápr. 15. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Én is folyamatosan hezitáltam, hogy vegyek-ne vegyek légzésfigyelőt (bébiőrt kaptunk).

Mikor megszületett a babánk és láttuk, hogy mennyire szeret hason aludni, akkor döntöttem úgy, hogy veszünk egyet, mert kell! :)

Egyébként egy szobában van velünk egyenlőre, most 9 hónapos.

Nagyon megnyugtató érzés, hogy ha éjjel felébredek, akkor a légzésfigyelő villogásából is látom, hogy minden rendben van vele. :)

2014. ápr. 15. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nekünk mindkettő lesz! Bébiőr muszáj mert nagy a ház és nem hallanám, kis lakásban nincs rá szükség. Légzésfigyelő meg nekem ad majd megnyugtatást hogy minden ok vele.
2014. ápr. 15. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszi :) Első babámmal egyiket sem tartottam fontosnak, nem éreztem hiányát. Most valahogy másképp vagyok vele.
2014. ápr. 15. 21:53
 7/10 anonim ***** válasza:
hiába mondják, hogy ritka a bölcsőhalál, én nem szeretnék beleesni abba a pár százalékba. ez a "koraszülötteknek, vagy rendellenességgel születőknek kell csak" téma eléggé kiakaszt. az orvosok sem tudják pontosan, hogy mitől van. rizikófaktorok vannak, persze, de hiába pipálod ki mindet, hogy nálatok nincs, az nem biztosíték semmire.
2014. ápr. 15. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nekünk is van,volt mindkettő! Most már csak a bébiőrt használjuk, mert családi házban lakunk és így mindenhol, akár még a teraszon, kertben is meghallom, ha felébred.

A légzésfigyelő nekem biztonságot adott.

2014. ápr. 16. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Mindkettő van nálunk is. Eleinte használtuk is őket mivel külön szobába aludt a gyerkőc. Mos 9 hónapos és már egyiket sem használjuk mivel átköltözött kb 3 hete a mi ágyunkban. Csak ott hajlandó elaludni, inkább átordítaná szerintem az egész éjszakát mint h a helyén aludjon. Ha a kiságy felé közelítek vele már potyognak a könnyei. Szóval így már egyiket sem tudjuk használni :(
2014. ápr. 16. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 zabmester ***** válasza:

Légzésfigyelőt akár bérelhetsz is, nem muszáj megvenni, bár ahogy a bérleti díjakat néztem, elég hamar ugyanott tartasz, mintha vennél egyet.

Bébiőrt inkább nagyobb lakásban, házban lakóknak szokták ajánlani, kisebb lakásban meg lehet lenni nélküle is, bár el tudok képzelni olyan szituációt, amikor ott is praktikus. Mondjuk ha emeletes házban, kertes házban laknánk, biztosan vennék, hogy tudjak jönni menni, és mégis bárhol vagyok, halljam, hogy mikor ébred fel.

2014. ápr. 16. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!