Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák%! Ti fontosnak tartját...

Anyukák%! Ti fontosnak tartjátok, hogy a gyerekeiteknek testvére legyen, vagy nem?

Figyelt kérdés
Ha igen, miért, ha nem, miért nem?
2014. ápr. 21. 22:31
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
74%

nemigazán


vannak csúnya testvérviszályok apróságokon

és vannak örök barátságok nem vérszerinti emberek közt


egy 2 évesem van, nagyon csodás kis leány, nem akarok tesót neki

2014. ápr. 21. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Én nem tudom eldönteni igazából. 5 éves lányunk van, és nem tervezünk neki testvért. Igazából egy gyermeket terveztünk mindig is, és úgy vagyok vele, hogy szerintem az a jó inkább, ha valaki egy- vagy kettő, vagy három, vagy négy gyereket szeretne, nem pedig testvért a meglévő(k)nek.
2014. ápr. 21. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Értem. Nekem szüleim annak idején azt mondták, nyugodtan csukják be a szemüket, ha tudják, hogy nem hagytak minket tesómmal egyedül, hanem mi vagyunk egymásnak. És én örülök, hogy nekem lett testvérem.
2014. ápr. 21. 22:42
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
2. vagyok. Nekem is van testvérem. A két legjobb barátnőmnek nincs. Én nem tudom, nekik mennyivel "rosszabb" az életük emiatt, mint az enyém. :)
2014. ápr. 21. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
En fontosnak tartom. Nekem sajnos 15 evvel es 18 evvel fiatalabbak a tesoim. Nem tudnam nelkuluk elkepzelni az eletemet tesok nelkul.
2014. ápr. 21. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Akiknek nincs testvérük, azok meg valószínűleg testvérrel nem tudnák elképzelni az életüket, úgyhogy szerintem - mivel egyikünk sem érzi azt amit a másik érez - ez egy olyan kérdés, aminek így nincs értelme, mivel vitához vezet(het).
2014. ápr. 21. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Egyke vagyok,párom is egyke,nekünk soha nem hiányzott a testvér,bár megvallom mostanában néha igen.Barátok jönnek-mennek,jó lenne egy JÓ testvér akivel számíthatunk egymásra,de hát ez nem törvényszerű,mint ahogy látom,sok a testvér viszály,több mint a jó kapcsolat.


A lányomnak szeretnénk kistestvért,egyszerűen mert vágyunk még gyerekre.De hogy lesz-e az majd kiderül...

2014. ápr. 21. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó, nekem anyukám mesélte, hogy egész gyermekkorában azért könyörgött a nagyanyámnak, hogy legyen egy testvére, annyira akarta. Nem lett. Ő ezt mindig is veszteségként élte meg. A mai napig így van ezzel, és talán ezért is volt úgy vele, hogy legalább 2 gyermeke szülessen. Ő el tudta (volna) képzelni, milyen az élet úgy, ha valaki nem egyke.
2014. ápr. 21. 22:58
 9/16 A kérdező kommentje:
Elnézést, 78%-os válaszadónak ment a komment.
2014. ápr. 21. 22:59
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Szoktunk férjemmel errol beszélgetni. Nekem egy húgom van, neki 5 testvére van. Nem lett volna baj náluk sem, de egy balesetben az édesapja meghalt, így azután az egész család nyomorgott. Megbeszéltuk, hogy akkor vállalunk gyereket, ha el is tudjuk tartani, megfeleloen tudjuk ruházni, etetni, iskolát választani. Úgy tervezzuk, hogy két gyermeket szeretnénk. Párom is napi szinten beszél a testvéreivel, támogatják egymást mindenben. Kulfoldon élunk, ilyenkor látja igazán az ember, hogy kik voltak az igaz barátai. Két barátnommel tartom a kapcsolatot, de már érzem, hogy egyre gyengul a viszony, hiába beszélunk napi szinten. Húgommal Kb. heti 3 alkalommal beszélek, de a kotodés megmaradt. Sokszor elofordul, hogy ugyan azt álmodjuk, esetleg hírtelen eszunkbe jut, hogy levágassuk a hajunkat, megnézzunk egy bizonyos filmet és mikor este beszélunk, dobbenten látjuk, hogy a másik is pont arra gondolt. Persze van olyan, hogy a testvérek nem beszélnek egymással, de én azt mondom, hogy itt a szulo a hibás. Elso kategoria a család, ott naponta lehet olvasni, pl. ma is, hogy a 3 éves gyereket elkényeztették és nem tudja elfogadni, hogy a picinek is jut. Azt mondom, hogy normális esetben (és a kornyezetemben ezt látom) a testvérek kozt egy elszakíthatatlan kapocs van, amit szeretnék az én gyermekeimnek is megadni.
2014. ápr. 21. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!