Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Te mit tennél? Kaktuszba...

Te mit tennél? Kaktuszba tenyerelt a kisfiam és a fejét is beütötte.

Figyelt kérdés
A Tisza mentén kivettünk egy kis házat a hétvégére. Azon kivul, hogy rengeteg a veszélyes hely a kerten belül, nagyon jól érezzük magunkat. Mivel baj történesehez egy pillanat is elég, mindig résen voltam, de kevés volt. A teraszról 3 lépcső vezet le a kertbe, ami mellett fa korlat van. Kicsi (1,5 éves) fiam belekapaszkodott az alsó lecbe ami kiesett a helyéről. Beletenyerelt a kaktuszba, ami alatta van és nem rá esett ety 50 centis tujára, ami szetnyilt, igy megvédte a kis fejét a betontól. Már nyúltam érte, amikor elkezdett sirni. Összeszorul a szivem, ahogy elottem a kis teste "kitekeredve". Megakartam vigasztalni. Leultem o az ölemben és a fejetol elkezdtem simogatni, vizsgalgatni. Mar épp megnyugodnek, amikor látom a tüskéket a kezében. Elkezdtem kiszedni, de mikor láttam mennyi van. Mondtam a páromnak, irány a kórház. A doki ra se akart nezni a kezére. Azt mondta, hogy a kis tüskéket úgysem tudja kiszedni. En erősködtem es azert sikerült 5-6 nagyobbat kiszedni. Megkönnyebbült az en kincsem. Visszafele már a kezdeti pánik csillapodott ,igy felhivtam a tulajt és elmondtam mi történt (normalisan). Nem is tudom... le akartam cseszni, amig a kórház fele szaguldoztunk, de ahogy a kicsikem megkönnyebbült ,ugy en is. Ez normalis? Mármint a reakcióm?
2014. máj. 2. 23:16
 1/3 anonim ***** válasza:
Nyilván bűnbakot akartál keresni, de itt nincs hibás. A kisfiad épp felfedezi a világot, és ez bizony időnként sérülésekkel jár. De ezekért nem a ház tulaja a hibás (és nem is te). Szóval nem lett volna jogos lecseszni. Nyugodj meg, hál' Istennek nem történt nagy baj.
2014. máj. 2. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

szerintem jó, hogy meggondoltad magad és nem cseszted le :)

picit túlzás volt a reakciód, mind a tulaj felhívása, mind a kórházba rohanás, de hát még pici, első gyerkőc gondolom, majd megedződsz :D hidd el, sajnos ennél sokkal cifrábbak is lesznek :/ enyém 4,5 éves, ilyenen már csak nevetnék! (egyébként nagyon jó ha pánik helyzetben tudsz egy kicsit nevetni magadon, a baleseten ha nem komoly, mert a gyerek is megnyugszik, ahelyett, hogy a te reakciódtól halálra rémülne, hogy most valami szörnyű dolog történt) :)

2014. máj. 3. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Centis tüskék voltak a kis kezében és folyt belőle a vér. Ezért ijedtem meg annyira. A sok apró tüske csak most latszik, ahogy kipirosodott a kis bőre. Olyan, mintha bárányhimlős lenne
2014. máj. 3. 08:47

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!