Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kisgyerekes anyukák, a ti...

Kisgyerekes anyukák, a ti munkáltatótok hogy fogadott Titeket a gyed/gyes lejárta után? Nem éreztetek hátrányt?

Figyelt kérdés
Egy nagyvállalatnál dolgozom, 10 éves munkaviszony után mentem el szülni, 3 évig voltam otthon. Időközben áthelyeztek egy másik területre, az új főnök szóba se akart állni velem, majd közölte, vállalom-e a részmunkaidőt (7 órát) részmunkaidős fizetésért vagy a semmit. Vállaltam a 7 órát, először örömmel, gondoltam, többet lehetek a gyerekkel. Majd az első héten közölték, hogy itt "divat" a túlóra és mindenkinek van családja de senki nem siethet haza, átsorolni nem tudnak, bár a munkámmal teljesen elégedettek, köszönik is. Most volt fizetésemelés, mindenki többet kapott, én kevesebbet. Ha pénteken hamarabb el lehet menni, szintén hátányba kerülök mert nekem ennyivel előbb le is jár a munkaidőm. Könyörgöm, nem követtem el semmit, csak szültem egy gyereket! A cégen belüli átszervezésekről nem tehetek, mióta családos vagyok, mindenkinek csak erre irányul a figyelme, az iskolázottság már nem érdekes? Nem vagyok karrierista, de most akkor ez esélyegyenlőség? A kolléganőim minden nap az órára néznek amikor haza indulok, így is tovább maradok mindig mint a munkaidőm hivatalos tartama, de előbb végzek mint ők. Ti mit tennétek? Jó lenne ha többet kereshetnék, vagy ha már részmunkaidős fizetést kapok akkor ténylegesen részmunkaidős legyek.
2014. máj. 9. 12:24
 1/6 anonim ***** válasza:
Én vendéglátásban dolgoztam, ahol szinten kotelezo volt a túlóra, bar nálunk azt rendesen ki is fizették. De sokra mentem vele, ha elkestem az ovibol, vagy nem tudtam a gyerekemmel lenni hétvégén.... Fel mondtam, átmentem máshova, csak delelottosnek, ahonnan par honap utan kirúgtak, mert a főnök barátnőjét zavarta, hogy en nem dolgozom este. Aztán évekig munkát kerestem.... Gyerekkel sehova nem kell az ember ebben a szakmában.....
2014. máj. 9. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Hú de köcsög cég. És a többi családos, aki túlórázik, hova rakja a gyereket? A nagyszülők nevelik?

Nehéz munkahelyet váltani gyerek mellett, de lehet, hogy érdemes lenne nézelődni, hátha bejön valami. A cégen belül más osztályokon is ez a szitu?


Én 80 fős cégnél dolgozom, ami egy multi része. Nálunk nagyon rendesek az anyukákkal, minden segítséget megadnak, elnézik a hirtelen jövő betegségeket. Persze amit tudunk, megoldunk a munkaidő megkurtítása nélkül, illetve ha nagyon fontos esemény vagy munka van, akkor mindenképp kerítek valakit a gyerek mellé. De ha másképp nem megy, akár otthonról is dolgozhatunk. Nagyon klassz.

2014. máj. 9. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat, folyamatosan keresgélek cégen belül és kívül is, mivel nekünk nincs nagyszülői segítség, úgy oldottuk meg a gyerk óvodába hordását és a betegségek miatt felmerülő betegállomány kivédését, hogy a férjem éjjel dolgozik, én "nappal", akkor indulok reggel amikor ő hazaér. Nem könnyű, de emiatt a munkahelyünkön szinte észrevehetetlen hogy családosok vagyunk, alkalmazkodtunk. Egyszerűen az bosszant, hogy a kormány folyamatosan hangoztatja, mennyi kedvezmény jár a gyerekes anyukáknak. Miért nem érzek ebből szinte semmit? Kapok családi pótlékot, amennyit anyukám kapott utánam amikor kicsi voltam. És kapok adókedvezményt is, aminek megvan a helye, de amikor megkérdezik, mikor jön a kistesó, elgondolkozok, hogy 3 év után örülök, hogy visszavettek, mi lett volna ha többet vállalok? Elnézek sok szülőt akik büszkék arra, hogy milyen korán viszik oviba a gyereket, betegen is, mert a munkahelyükről nem hiányozhatnak. Miért ez a kényszerűség? Annyira bánt. Csak egy kicsit kellene tolerálni, figyelembe venni, a 10 év alatt volt tapasztalatom ilyen főnök mellett is, sajnos már nyugdíjas. Akkor még nem divíziókban dolgoztunk. Most is működne.
2014. máj. 10. 08:02
 4/6 A kérdező kommentje:
Egy kérdésem lemaradt: szerintetek normális dolog azt mondani 3 év után, hogy azért tudnak csak részmunkaidőbe visszavenni, vagy sehogy, mert időközben átszervezés és létszámleépítés volt, és kivettek állományból? Létezik ilyen? Tudom, hogy a passzív állomány nem tartozik az aktív létszámhoz, de ennek ez a menete?
2014. máj. 10. 08:10
 5/6 anonim ***** válasza:

Engem speciel kirúgtak...

Sajnos nagyon sok helyen ez van. A barátnőmet is szédítették a részmunkaidővel. Ő is 8 órát dolgozik kevesebb pénzért...

Ó, a cég bármire foghatja, az a divat mostanában, hogy elérik: Te mondj fel (mert akkor nem kell végkielégítést fizetniük). Sztem a Te esetedben is erről lehet szó. Sajnálom! Nem vagy könnyű helyzetben!

Esetleg egy újabb gyerekvállalás? Ha úgyis terveznétek másodikat, akkor lehet, hogy most érdemes belevágni. Nagyon nehéz munkát találni, márpedig a rendes TGYÁS-hoz, GYED-hez munkaviszony kell.

Fel a fejjel!

2014. máj. 11. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem értem, mit jelent az, hogy kivettek állományból. Fennáll a munkaviszonyod. A munkaidőt csak közös megegyezésel módosíthatjátok... Más kérdés, hogy ha nem írod alá, meddig dolgozol még ott. Megint más kérdés, hogy sok anyuka a fél karját odaadná a részmunkaidőért.


Nem hiszem, hogy bárki büszke lenne arra, hogy félbetegen visszavisz a gyereket az oviba. Ez csupán kényszerűség, ami senkinek se jó, csak a munkáltatónak.


A főnököd, gondolom, nem a magyar kormány... Az, hogy a kolléganőid csúnyán néznek, amikor hazamész, miért a politikusok hibája? Sok ember dolgozik minimálbéren, vagy bejelentés nélkül, ezt is nehéz és sokáig tart felszámolni. Az emberek gondolkodásáért viszont csak ők maguk a felelősek.

2014. máj. 12. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!