Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szeretnék többet megtudni az...

Szeretnék többet megtudni az UK-s gyerekvállalásról. Itt fogok szülni és a kérdéseim:A családi pótlék összege, hol kell igényelni? Olvastam, hogy egyszeri 500 fontos támogatás is jár, de kinek, hogyan? Milyen pénzre számíthatok még?

Figyelt kérdés
2009. dec. 27. 18:32
 1/3 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom a kérdésre a választ, de ők biztosan tudják, talán érdemes egy mailt írni: [link]


És találtam még egy oldalt, az alján egy kérdésre válaszolva sztem megválaszolják a Te kérdésed is.

[link]

2009. dec. 27. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szia! En is kismama vagyok itt Angliaban. Tobb tamogatas is jar, az elso a magyar csaladinak felel meg, child benefit, elso gyerekre 18£/het. A cityzen-nel kell kerni hozza igenylolapot. A kovetkezo a child es working tax credit, vagy a parod, vagy te veheted igenybe, amelyikotoknek van munkahelye, ez 50-100£ kozott van, egyeni elbiralas alapjan, a HM Revenue-nal kell igenyelni. a kovetkezo a sure start maternity grant, ezt a 25. terhessegi heten fizetik, 1x190£, a vedono ad hozza papirt, neki is ki kell tolteni. Ezenkivul attol fuggoen, hogy dolgoztal-e min 26 hetet ebben az evben jar a statutory maternity pay vagy a maternity allowance, ennek az osszeget nem tudom, a jobcenterben kell igenyelni, es van az egyszeri max 500£, amit legkorabban 11 hettel a szules elott fizetnek, legkesobb a baba 3 hos koraig, ennek most hirtelen nem tudom a nevet, de a jobcenterben kell ezt is igenyelni. Egyebkent ha bemesz a jobcenterbe, kerj having a baby prospektust, abban minden le van irva. Majd elfelejtettem! Kapsz meg ingyenesen gyogyszert, vitamint, kupont ingyen tejre, zoldsegre, gyumolcsre. (ez a terhesseg idejere es a baba 1 ill. 4 eves koraig jar, termeszetesen neki is, a kupon osszeget duplajara emelik, ha meglesz a baba)Ha van meg esetleg valami, amiben tudok segiteni, irj nyugodtan privatot! Boldog babavarast!
2009. dec. 27. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Utolso vagyok! Azt, amit a 190£-hoz irtam, az az 500£-nak a neve, a 190£=health in pregnancy grant. Bocsi.
2009. dec. 27. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!