Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyerekről lemondás hogy működik?

Gyerekről lemondás hogy működik?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni. Másfél éves iker gyermekeim vannak és az édesapa mikor gyerkőcök 2-3 hónaposak voltak elment és azóta feléjük sem nézett, egy pelenkát, egy törlőt vagy gyógyszert, semmit az ég világon nem vett nekik és nem is látta őket már azóta hogy elment. Nekem lett egy nagyon rendes párom aki a sajátjaiként neveli őket, és az ikrek is nagyon szeretik őt. Gondolkoztunk már azon hogy kérjünk gyerek tartást de eddig CSAK azért nem kértünk mert anno azt mondta hogy egy Ft ot nem fog fizetni és úgy gondoltuk hogy talán jobb is ha egy ilyen embert nem ismernek és ugye ha fizetne akkor láthatná, jöhetne , el is vihetné őket KÉSŐBB. Mert az igaz hogy most nem érdeklődik a gyerekek felől viszont 5-10 év múlva ki tudja és nem akarom a gyerekeket összezavarni :( Úgy gondoltuk párommal hogy talán jobb lenne hogyha lemondana róluk a vér szerinti apjuk, hiszen így sem ismerik őt és nem is szeretném mert egy link alak. Viszont nem tudjuk hogy ez hogy működik. Ha ő nem akar lemondani akkor a bíróság kötelezheti rá? A nővérével most beszéltem és állítólag az apukának nagyon hiányoznak, ezért gondolom hogy már nem mondana le róluk. Viszont drogozott, nem dolgozott, bulizott. Azért beszélek múlt időben mert már nem tudom hogy mi van vele csak a szilveszteri képeit néztem meg és ott is drogos állapotban volt.

Kérlek segítsetek nekem, és ne haragudjatok hogy ilyen hosszúra sikeredett, próbáltam mindent röviden leírni de ha valami nem volt érthető akkor elmondom részletesebben de most szükségem van olyanokra akik jártak ilyen cipőben már :(

Köszönöm hogy elolvastátok.


2014. máj. 26. 18:32
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
100%
Lemondani lemondhat róluk abban az esetben, ha a mostani párod örökbefogadja őket, viszont nem köteles lemondani, és erre a bíróság sem kötelezi. Viszont gyerektartást kéne fizetnie. A láthatáshoz meg joga van, de ha nem él vele, arra sem fogják kötelezni.
2014. máj. 26. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod :)

Igen ettől féltem hogy nem kötelezhetik rá :( Viszont akkor ha gyerek tartást fizet akkor akár később elviheti őket ?? Iszonyatosan félek ettől mivel 5 évet éltem vele és tudom hogy milyen :(( És ha elvihetné őket akár mikor 3-4-5 vagy több évesek lesznek mit tanulnának tőle? jéézusom :(

2014. máj. 26. 18:47
 3/28 A kérdező kommentje:
Egyébként a mostani párom örökbe szeretné fogadni őket. Még ebben az esetben sem kötelezheti rá a bíróság hogy mondjon le?
2014. máj. 26. 18:49
 4/28 anonim ***** válasza:
65%
Ha nem fizet, akkor is joga van látni őket, és elvileg el is viheti őket. Nálad vannak elhelyezve?
2014. máj. 26. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
100%
Nem, így sem kötelezhetik lemondásra. Ha van aki örökbefogad, akkor lemondHAT, de nem köteles.
2014. máj. 26. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:

Igen értelek és nagyon köszönöm hogy próbálsz segíteni :(

Viszont akkor ilyen esetben fizetnie kell és akkor el is viheti őket? (nem feltétlenül most hanem akár később)

2014. máj. 26. 19:19
 7/28 anonim ***** válasza:
Igen, ha nem fizet akkor is elviheti őket, később is akár. Kivéve, ha bizonyított, hogy nem alkalmas rá. Nem írtad, hogy nálad vannak e elhelyezve a gyerekek? Mert ha közös a felügyelet akkor tulajdonképp bármikor elviheti. Amúgy meg ahogy a bíróság meghatározza, általában minden 2. hétvége.
2014. máj. 26. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:
Mióta elment (ikrek most másfél évesek és ő mikor 2-3 hónaposak voltak akkor ment el) azóta nem is látta őket, nem is kérdezett felőlük. Így én el sem indítottam semmit, tudom hogy nagy hiba volt de pontosan ettől féltem hogy elviheti őket. Szóval a gyerekek első perctől kezdve velem vannak.
2014. máj. 26. 19:46
 9/28 anonim ***** válasza:
72%

azt sajnálom, hogy ilyen esetben anyukák nem néznek utána a jognak! tudod, a törvény nem tudása nem mentesít, szokták mondani :(


gyerektartást csak 6 hónapra visszamenőleg lehet kérni.

lemondani nem kell neki, csak ha akar. akkor is abban az esetben ha neked van új férjed (nem elég az élettársi viszony) és ő örökbe fogadja, de nem kötelezhető rá.


a gyerektartásnak semmi köze a láthatáshoz! talán az lenne a legjobb, hogy első körben megkéred, hogy mondjon le róluk. ha nem, akkor elmész gyerekelhelyezést kérni-és ez a legfontosabb, mert míg nincs bírósági papírod, hogy nálad vannak elhelyezve, addig apának ugyan annyi joga van hozzájuk, akár el is viheti hetekre, nem tehetsz semmit, a rendőrség sem.

ha ez megvan akkor kéred visszamenőleg a gyerektartást és esetleg megpróbálkozhatsz távoltartással ha van arra bizonyítékod, hogy nem lennének vele biztonságban a gyerekek. de ha nem tudsz mit felmutatni ellene akkor nem is tudod elindítani ezt.

viszont a többi fontos lenne, mennyiszer lehet hallani, hogy apa nem adja vissza a gyerekeket és senki nem tehet semmit :(

2014. máj. 26. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm hogy mindezt leírtad nekem, rengeteget segítettél vele.

Viszont először nem a bíróságra kell mennem ? Vagy a gyerek elhelyezést is ott lehet intézni?

Van arra bizonyítékom hogy nem 100as akkor lehet alapból """megtiltanák""" még a láthatást is?

Meg ezen nagyon csodálkoztam hogy írtad hogy a gyerektartás nem egyenlő a láthatással, látod ennyire nem értek hozzá :( de köszönöm hogy segítesz. Ezek szerint akár fizethet úgy is hogy nem láthatja őket? és ahhoz mi kell? Mondjuk nekem nem kellene a pénz csak mondjon le és hagyjon minket békén örökre :(

2014. máj. 26. 21:45
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!