Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Holli, Polli, Dóra, Rebeka,...

Holli, Polli, Dóra, Rebeka, Milla, Szimóna, Réka, Petra, Ágota. Mi a véleményetek ezekről a nevekről?

Figyelt kérdés
Külön-külön légyszi!

2014. máj. 31. 09:31
1 2 3
 21/24 anonim válasza:
35%

Holli: Ameddig kisgyerek a lányod, addig még elmegy neki ez a név, de egyszer fel is fog nőni...és felnőtt nőnek szerintem nevetséges.

Polli: Elmegy, de biztos, hogy nem adnám a lányomnak.

Dóra: Átlagos név, és szerintem nem annyira szép, bár még talán ez a legnormálisabb...

Rebeka: Nem tetszik.

Milla: Nekem is a millió jut róla az eszembe, de mint ahogy az egyik válaszoló már korábban írta, Kamillaként gyönyörű lenne.

Szimóna: Nagyon nem tetszik.

Réka, Petra: Tucatnevek, nem szépek.

Ágota: Régies, nem tetszik.

2014. okt. 29. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim válasza:
100%

Holli: Sajnos nekem erről a névről egy ráncos, csúf özvegyasszony ugrik be. Valahogy nekem túl furcsa ez a név, mintha nem is egy név lenne, hanem egy tárgy, vagy élőlény.

Polli: Y-nal, külföldön szép, különleges. Viszont így, i-vel, Magyarországon sajnos nem igazán jön be. Mondjuk ez vezetéknév függő, mert ha van egy olyan vezetéknév, ami jól hangzik a Pollival, akkor nem biztos, hogy ellentmondanék neki. Közepes, de erősen a jó felé tart.

Dóra: Kiegyensúlyozott, erős, magabiztos, intelligens nő jut róla eszembe. Szép név. Dóriként még jobban tetszik.

Rebeka: Nagyon tetszik ez a név. Nem tucatnév, de nem is olyan rettentően ritka. Muncurkát nekem öreges, valahogy felnőtt nőknek jobban el tudnám képzelni ezt a nevet, mint egy kislányoknak. De 100 szónak is 1 a vége, egyáltalán nem rossz név. Ha lenne gyerekem, még az is felmerülhetne, hogy Rebekának nevezzük el.

Milla: Szeretem az egyedi, eredeti és különleges neveket, de...valahogy ez nekem túl furcsa. Nem tudom elképzelni egy kislányon, sokkal inkább nem egy felnőtt nőn. Idősön meg végképp nem. Egyből a "millió" pénznem jut róla eszembe. Lehet, hogy furcsa gondolat, de Milleként sokkal jobban tetszene, mint Millaként. Az az "a" betű nálam beteszi a kaput. Amúgy a "Mill" egymagában nagyon jól hangzik, csak a végén az "a" betű elrontja az összképet. Kamillaként viszont egyszerűen gyönyörűséges lenne, a Kamilla a kedvenc neveim közé tartozik.

Szimóna: Hát, nem nagyon tetszik, sajnos. Talán jobban tetszene, ha az "ó" betű rövid lenne, tehát Szimona. Nem tudom, miért, de valahogy mindig az jut eszembe róla, mintha valaki szipogna. Szimonettaként viszont szép lenne.

Réka: Szép, különleges név. Nincs mit ragozni.

Petra: A kedvenc nevem. Nagyon kifinomult, intelligens, művelt és illemtudó hölgy jut róla eszembe. Ha gyerekem születne, mindenképpen ezt a nevet akarnám adni neki.

Ágota: Különleges. Egyedi, ami egy jó pont. Közepes kategóriába sorolnám, de hajlik a jó felé.

2014. dec. 29. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
100%

Holli: Szép név, nekem erről először Hollywood, a filmek városa jut eszembe.

Polli: Nekem is a papagáj ugrik be róla, de attól még semmi bajom vele.

Dóra: Dóra, a felfedező. Szerintem a leggyönyörűbb magyar női név, a Dorina után.

Rebeka: Szép név, Bexi ugrik be róla először, aki Leiner Laura egyik leghíresebb könyvének főszereplője.

Milla: ÉNB Milla és természetesen a millió. Igazából ez a név nekem semleges, nem adnám a gyerekemnek ezt a nevet, de ha az életben találkoznék egy ilyen nevű lánnyal, nővel, semmi bajom nem lenne vele.

Szimóna: Szintén nem nevezném így el a kislányomat, nekem ez a név valamiért nem jön be, nem tetszik.

Réka: Nagyjából Magyarországon minden 10. nőt, lányt így hívnak. Semmi bajom a névvel, semleges.

Petra: Annak a lánynak a neve, akit legszívesebben egy kanál vízben megfolytanék, így valamiért ezt a nevet sem szeretem.

És végül, Ágota: Így hívják apukám barátnőjét, aki engem folytana meg egy kanál vízben (anyukámmal egyetemben) szintén miatta nem kedvelem annyira az Ágota nevet.

Tehát a lényeg: Holli, Polli, Dóri és Rebeka ezek a nevek tetszenek.

Amelyek semlegesek: Milla és Réka.

És amelyek nem tetszenek: Szimóna, Petra és Ágota.

2016. dec. 30. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim válasza:
100%
teljesen mindegy, úgyis kis ribi lesz belőle
2018. dec. 7. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!