Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért nem szabad kereszteletle...

Miért nem szabad kereszteletlen gyereket vinni a temetőbe?

Figyelt kérdés
A kislányomat nem rég kereszteltük,előtte akartam vinni a nagymamám sírjához, és az apósomhoz,de nem engedte senki a családból. kérdeztem miért de,csak annyit válaszoltak hogy mert nem szabad. A barátnőm kisfia nincs megkeresztelve,de voltak a temetőben.

2014. jún. 2. 12:45
 1/10 anonim ***** válasza:
94%
Hülye babona...eléggé gáz egyébként,főleg ha vallásos ember mondja.
2014. jún. 2. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Már miért ne lehetne vinni?

Anyám és te ezért nem vitted el?

És aki nem hívő, az ne is vigye a gyerekét a temetőbe, esetleg valakinek a sírjához, vagy valami?

Lehet nyugodtan vinni.

Amúgy ezt még soha nem hallottam, de gondolom erre is a válasz a vallásban keresendő, de amúgy nyugodtan vidd el. Amúgy meg az ilyen család, aki meg sem tudja magyarázni, hogy miért "nem lehet", annak meg inkább nem adnék a szavára.

Nem egy gyerek van, aki nincs megkeresztelkedve, mert nem hívő a család és járt már temetőben és még sem történt semmi.

2014. jún. 2. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ostoba babona. De most komolyan, Te ezért nem vitted ki a gyereket a dédmamája és a nagyapja sírjához???
2014. jún. 2. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nem vagyunk hívők. És én mentem volna de rám szólt mindenki és inkább nem csináltam a balhét.Legközelebb hazamegyünk az lesz az első utam. :) Németben lakunk :(
2014. jún. 2. 12:54
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Mi a magyarázata a babonának, tudja valaki? Ezt még sose hallottam, és érdekelne, mitől féltik a kereszteletlen gyereket a temetőben...

Aki tudja, írja meg légyszi!

2014. jún. 2. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
jajj... már miért ne mehetne? XXI. század!
2014. jún. 2. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Valami olyasmi, hogy a megkereszteletlen gyerekeket még semmi sem védi az ártó démonoktól, lelkektől, könnyen megszállhatják őket vagy ráakaszkodhatnak... valami ilyesmi, nem emlékszem pontosan, valahol a neten olvastam, nyilván én sem hiszek benne.
2014. jún. 2. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Köszi, 7-es, én is ilyesmire gondoltam. :)
2014. jún. 2. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én a szomszédomon szoktam jókat mosolyogni, Ők romák, nagyon normálisak, dolgosak, szépen élnek. Séta közben mindig megkérdezi, hogy meg van-e már keresztelve, mert addig nem nézheti meg, ameddig nincs. :) Érdekes, előtte ezt még nem hallottam :)
2014. jún. 2. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 zabmester ***** válasza:
Jujj, utolsó, ilyen "ismerős" nálunk is van, vagy hogy nevezzem, szomszéd is, meg máshonnan is ismerem őket. Kedves, jófej roma család, de valami brutálisan babonásak. Én magamgan marha jókat szórakozom rajta, amikor ilyen tanácsokat kapok tőlük, de mondjuk nem röhögöm ki őket, mert amúgy nagyon bírom őket, csak fel nem tudom fogni, hogy a 21. században hogy létezhet olyan, hogy valaki ilyen dolgokat elhisz és komolyan vesz.
2014. jún. 2. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!