Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A családok egy részében miért...

A családok egy részében miért nem tanítják meg a szülők a gyerekeiket sok esetben a legalapvetőbb dolgokra sem? Miért nem követelik meg például a helyes és értelmes írni tudást?

Figyelt kérdés

Igaz a következő állítás? A helyesírással és fogalmazással csak jellemzően az alacsony képzettségű, szűklátókörű réteg foglalkozik. Az oktatásban ennél sokkal fontosabb dolgokat kell előtérbe helyezni.

Az én általános iskolás koromban buktattak olyan hibákért, amelyekkel ma állítólagos diplomások írnak.



2014. jún. 7. 12:00
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
63%

Ez NEM a szülők feladata, hanem az iskoláé! Ennél fontosabb dolog az oktatásban csak az olvasni tudás, szövegértés létezik.

Ha ez nincs, akkor a többi tantárgy megértése sem lehetséges.

2014. jún. 7. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Gondolkodj már! Aki maga sem tud, hogy taníthatná a gyerekét? Hogy várhatná el?


És nem, nem értek egyet azzal, hogy jellemzően az alacsony képzettségű réteget érdekli.


Már azzal nem értek egyet, hogy így kategorizálsz: "alacsony végzettségű". A végzettség ugyanis nem jelent feltétlenül alacsony műveltséget is.


Magas végzettség mellé is társulhat általános műveletlenség. És alacsony végzettséggel is lehet valaki művelt, olvasott.


Az olvasottsággal pedig eleve ráragad az emberre egy bizonyos szinttű helyesírási tudás.

(Bár a ma kiadott könyvekkel már nehezebb dolga van az embernek, annyi a pocsékul lektorált vagy nyomdahibás kiadvány)

2014. jún. 7. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
9%
A helyesírást ma úgy vélik , nem annyira fontos megtanulni, hiszen szinte mindenki számítógépet használ. Ott meg van helyesírás ellenőrzés. Amcsiban már felvetődött az is, hogy felesleges a kézírásra megtanítani a gyerekeket, mert szinte minden elektronikus úton működik. Ott meg elég a billentyűzetet megtanulni használni.
2014. jún. 7. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Engem egy "végzős egyetemista" oktatott ki a fenti módon, hogy ma már a helyesírással csak az általa említett emberek foglalkoznak.

Egy "érdekes" komment már itt is született.

2014. jún. 7. 12:13
 5/17 anonim ***** válasza:
12%
Neked ez a legnagyobb problémád, engem a 7000000000 majomivadék jobban aggaszt.
2014. jún. 7. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
26%
Mert azert fizetik az adojukbol az iskolat, hogy azok megtanitsak.
2014. jún. 7. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
86%

1es

Nem CSAK az iskoláé!!! Ha a szülő tojik bele az ugyanugy hiba!!

2014. jún. 7. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
35%

pont ez az amiért az iskolarendszert hibáztatom. nagyon el van cseszve az oktatás!

a gyerek 8-4-ig bent ül az iskolában, utána otthon még 2-3 órás házifeladata, tanulnivalója van.

és ezek után még üljön le anyuka a gyerekkel, hogy megtanítsa azt ami a tantervbe nem fér bele.


unokatestvérem alternatív iskolába jár és abból látom mennyire jobb és hatékonyabb lehetne ez a rendszer. ott nem felmondja a tanár a tananyagot majd másnap számon kéri, hanem megtanítják a gyereknek, nincs házi, mert az iskolában tanulnak és nem (csak) azt a szabvány tantervet ami meg van határozva, hanem olyanokat is aminek az életben hasznát veszik. pl. a helyesírás. ami egy normál iskolában kimerül abban, hogy az irodalom dolgozaton osztályozzák, hogy mennyit hibáztál...

2014. jún. 7. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
94%
Az én édesanyám jogász volt, nagyon odafigyelt rá. Én se vagyok alacsony végzettségű, de rosszul vagyok a helyesírási hibáktól hemzsegő sms-től, email-től.Ha van helyesírás ellenőrzője kapcsolja be. Ez majdnem olyan, mintha olvasni se tudna rendesen, az elfogadott lenne?
2014. jún. 7. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
69%

Hm hm.


Itt van pl. apukám esete. Imád tanácsokat osztogatni, neki a gyakorikerdesek.hu szerintem a kedvenc oldala lenne, de nem mutatom meg neki, megmondom miért.


66 éves, elképesztően okos, a helyesírása is jó, de 66 évesen rákapott a régen "menő" internetes szlengre, és nem tudja, hogy nem szabad így írni, ha azt szeretné, hogy komolyan vegyék.

Pl. azt írja 'vok' a vagyok helyett. Pedig tényleg okos, csak nem tudja, hogy ez komolytalan ebben a közegben, én meg nem merem megmondani neki.


Illetve nincs tisztában a gépelés szabályaival. Kb. így ír le egy mondatot gépen:


A majom farka hosszú , kunkori ,és egyik fáról a másikra ugrál !!


Mégsem mondanám, hogy buta, sőt!


Így én nem ítélek el senkit a helyesírása miatt.

2014. jún. 7. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!